İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Windows 9 Geliyor mu? Ne Zaman Çıkacak?

Windows 9 Geliyor mu? Ne Zaman Çıkacak?


Ruijie Teknoloji Günü

Yazılarımı okuyan herkes -her ne kadar açık yazılımı desteklesem de- içten içe Windows’çu olduğumu bilir. İşte bu sevgili Windows’umuzun yeni bir sürümü yolda.


Resim-1

Ekim ayında sunulan sürümü 8.1′ile kullanıcılarını mutlu, mesut eden Microsoft, önümüzdeki sene kullanıcılarını ile tanıştırmaya hazırlanıyor. Şimdiye kadarki en büyük Windows güncellemesi niteliğini taşıyacak olan , 2015 Nisanında bilgisayarımıza gelmiş olur.  -Seni bilmem de ben betası çıkar çıkmaz indiriyorum 🙂 –

Yapılan haberlere göre Microsoft Windows 9′u önümüzdeki Nisan ayındaki Build 2014′de tanıtacak. Tanıtacak tanıtmasına da sürümün kullanıcılara sunulması 2015′in Nisan ayını bulacak. (Her zaman işini sağlama alacaksın mantığı) Windows 9 ile birlikte gelecek yenilikler tam olarak bilinmese de içerisinde yer alacak Metro 2.0 ile uygulamalarda, görsel tasarımda ve kullanım kolaylığında iyileştirmelere gidilmesi bekleniyor.

Windows 8′in üzerine tamamen farklı bir görünüm ve işlevsellikle gelecek olan Windows 9 bu nedenle en büyük Microsoft işletim sistemi güncellemelerinden biri olacak. Gelse de kursak !

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

2005 yılında bilgisayar hayatımda tam anlamıyla yer edindi. Windows serüvenim de tam bu noktada Windows 95-98 ve XP ile başladı. O günden bu yana Windows işletim sistemlerini kurcalamayı hep sevmişimdir. Bunun dışında 2009 yılında eğitime başladığım İTO Anadolu Teknik Lisesi’nde Network ve Sistem konularına yöneldim. Comptia+ ve Cisco IT Essentials sertifikalarını aldıktan sora Cisco sertifikasyon programlarına katıldım ve halen bu program dahilinde network eğitimi almaktayım. Şuan “Sosyal Medya Araştırmacılığı” ve kişisel blog adresimde yazarlık yapıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 7 sene önce

    Bir sonraki Windows surumunun kodu / adı ve piyasaya çıkış tarihi ürün grubu tarafından Microsoft içerisinde bile duyurulmamıştır. Resmi olarak destekleyebileceğimiz tek bilgi urun geliştirme surecinin 1 seneye indirilmiş olmasıdır. Buradan yola çıkarsak bir sonraki sürümün 2014 ekiminde yayınlanacağını söyleyebiliriz.

    ancak tekrar etmek gerekirse urun grubundan yapılan resmi bir açıklama bulunmamaktadır.