Biz KimizMSHOWTO, 2005 yılında bilişim sektöründeki Türkçe içeriği arttırmak, Teknoloji üreticilerine ait ürünler ile ilgili çözümler sunmak için oluşturulmuş bağımsız bir organizasyondur.

Türkiye‘nin aralıksız devam eden en uzun soluklu, en büyük teknik topluluğu ve bilişim portalı olma başarısını göstermektedir. Etkinlikler, Makaleler, Video’lar, Webcast’ler, Podcast’ler, Forum Sayfaları ile tüm bilişim gönüllülerine destek olma amaçındadır.

Site içerisinde bulunan tüm paylaşımlar MSHOWTO‘ya aittir. Site içerisindeki verilerin kopyalanması, tamamının veya bir kısmının değiştirilip farklı sitelerde izinsiz olarak yayınlanması yasaktır. Bu tarzda sitelerin tespiti durumunda gerekli hukuki işlemler yapılacaktır.

Paylaşımları uygulamanız sırasında yaşanabilecek problemler veya oluşabilecek zararlardan MSHOWTO ve yazarlarımız sorumlu tutulamaz.

Görüş, istek ve şikayetleriniz için iletişim formumuzu kullanabilirsiniz.


Kurucu Üyelerimiz

avatar for Emre AydınEmre Aydın

2005 senesinde www.mshowto.org web sitesini kurmuştur. Sitenin fikir ve isim babasıdır. Son yıllarda Microsoft'ta çalışmaktadır.


Topluluk Lideri

avatar for Mustafa KaraMustafa Kara

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 20 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Yöneticilerimiz

avatar for Servan OralServan Oral

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

avatar for Onur CanOnur Can

16 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimleri ve sertifikasyonlarını alarak bu sektör içerisinde son 13 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü,Anadolu Üniversitesi işletme bölümü ve sonrasında Ahmet Yesevi Üniversitesi Siber Güvenlik (Yüksek Lisans) ‘ı bitirdim. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonda görev aldım.Şu an Destel Bilişim Çözümlerinde System & Virtualization Management Team Lead olarak çalışmaktayım

avatar for Onur YüksektepeliOnur Yüksektepeli

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

avatar for Hasan DimdikHasan Dimdik

2008 yılından itibaren bilişim camiasının içerisindeyim. 11 Yıllık dönem içerisinde teknikerlikten başlayarak bir çok farklı pozisyonda çalıştım. Dünyanın en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Allianz Türkiye’ de Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalıştıktan sonra kariyerimde değişiklik yaparak UAE’ nin en büyük bankası Emirates NBD bankasında kıdemli teknoloji mühendisi olarak devam etmektiyim.
Profesyonel iş yaşantımın dışında yönetim kadrosunda yer aldığım www.mshowto.org sitesinde gönüllü yazarlık ve yöneticilik yapmaktayım. 15+ konferansda konuşmacı olarak yer aldım. 150+ makale ve 7 E-Kitap yayınladım. İki defa TRT Kent Radyosunda söyleşi yapma deneyimini yaşadım. MCSE, MCPS, MS ve Tenable Certificate of Proficiency ünvanlarına sahibim. Aynı zamanda 2 yıl Microsoft Enterprise Mobility MVP ünvanına layık görüldükten sonra uzmanlık alanı değiştirerek Cloud and Datacenter MVP olarak devam etmekteyim.

avatar for Mert YeterMert Yeter

Mert Yeter, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi'nde, yüksek lisans eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Yazılım dünyasına üniversitenin ilk yıllarında aldığı QBasic ile başlayan Mert, .NET ve SQL Server gibi Microsoft teknolojileri ile devam etmiş; yüksek lisans tezini ise Linux konusunda yapmıştır. Netaş ve Ziraat Teknoloji gibi sektörün önde gelen firmalarında C#, .NET, SQL Server, Cisco Contact Center ürünleri ve Linux üzerine çalışmış, bir çok firmaya da bu konularda danışmanlık vermiştir.

avatar for Batuhan DemirdalBatuhan Demirdal

Batuhan DEMİRDAL, 13 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. 2020 yılı itibari ile VMware VExpert PRO ve VExpert SECURİTY ünvanı almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, Bilgi Teknolojileri Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

avatar for Yavuz DilerYavuz Diler

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur. Stajlarını ve Bitirme Tezini gömülü sistemler ile tamamlamıştır Bilge Adam bilişm grubunda Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimi almıştır. Ferrero HCo ve CMA-CGM Denizcilik firmalarında ICT uzmanı, Saha Bilgi Teknolojileri (Testinium) Şirketinde operasyon uzmanı olarak görev almıştır. Clariba şirketinde Bulut Sistemleri Mühendisi olarak görev yapmaktadır. ITIL v3, Cybersecurity Fundemantals (Sibergüvenliğe Giriş), Linux Essentials (Linux Temelleri) eğitimlerini tamamlamıştır. MCP, MCSA ve AWS Cloud Architect - Associate sertifikalarına sahiptir. Son dönemde özellikle Amazon Web Servisleri, Google Cloud Platform, Office 365 üzerine çalışmakatadır. Halen Google Cloud Platform Fundamentals, Azure Fundamentals ve SAP Hana Administration kurslarına devam etmektedir.

avatar for Emre Ozan MemişEmre Ozan Memiş

1987 Ankara doğumluyum. 2008 Maltepe üniversitesi Bilgisayar bölümü mezunuyum. 2005 yılından itibaren bilişim, inşaat ve üretim gibi çeşitli sektörlerde microsoft ürünlerinin kullanımı alt yapınsın kurulması, kullanılması ve sürdürülmesi şeklinde görevler üstlendim. 2005 yılında superonline bayisi home computer ile okurken başladığım kariyerime Vargonen teknolojide 2 yıl Microsoft sertifikalı sistem yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2018 kasım ayı itibari ile Ürün geliştirme yöneticisi olarak görev almaktayım. İş süreçlerim kapsamında Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda Microsoft ve Linux işletim sistemleri ve çeşitli sanallaştırma platformları üzerine kurguladığımız çözümler ile proje ve alt yapı hazırlıyor hayata geçiriyoruz.


Onursal Üyelerimiz

avatar for Burak CeylanBurak Ceylan

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

avatar for Abdulkadir TophanAbdulkadir Tophan

1982 yılında Amasya'da doğdu. 2004 yılında başlamış olduğu profosyonel iş hayatında çeşitli firmalara outsource olarak destek verdi. 3 yıla yakın bir zaman Microsoft Destek Hattında Destek Mühendisi olarak çalışan Abdulkadir Tophan şuanda özel bir şirkette IT Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Sahip olduğu sertifikalar: MCP, MCSA+S+M/2003, MCSE+S+M/2003

avatar for Ahmet UygurAhmet Uygur

Ahmet Uygur , Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur.Sektöre üniversite yıllarında Microsoft Office eğitmenliği ile başlayan Ahmet, pek çok kurumsal firmaya eğitim vermiş , danışmanlık yapmıştır.2010 yılından itibaren Microsoft Türkiye'de Micorosft Office ürünleri üzerine teknoloji danışmanlığı yapmaya başlayan Ahmet ,2011 yılı başında Microsoft tarafından MVP unvanını almaya hak kazanmıştır.

avatar for Alper KaynakAlper Kaynak

Alper Kaynak 1982 yılında İsviçre Winterthur’da doğdu ilk öğrenimini yurt dışında, orta öğrenimini de Eskişehir’de tamamladıktan sonra İktisat ve Bilişim Teknolojileri ve Programlama bölümlerini bitirdi. Microsoft Sistem Mühendisliği, Hp ASE System Mühendisliği ve Cisco eğitimleri ile beraber sektörde kurumsal firmalarının bilgi işlem departmanlarında görev aldıktan sonra, Sentim Bilişim Teknolojileri ve ProLine Bilişim Teknolojileri gibi sektör öncüsü firmalarda destek mühendisi olarak görev yapmış olup, şuanda Bilge Adam Kurumsal, Sistem Platform Danışmanlığı yapmakta ve Microsoft Türkiyede Altyapı Ürünleri Teknoloji Danışmanı olarak çalışmalktadır.

avatar for Anıl ErduranAnıl Erduran

İstanbul doğumlu ve Marmara Üniversitesi mezunudur. Mezuniyet sonrası kariyerine Bilge Adam Bilişim Teknolojileri Akademisi'nde Microsoft Certificated Trainer, Consultant ve Senior Consultant pozisyonlarında ve Data Market bünyesinde Danışmanlık Birim Müdürü olarak görev yapmaya başlamıştır. Microsoft bünyesinde tüm MEA bölgesindeki ülkelerde System Center ve Infrastructure projelerinden sorumlu Consultant olarak görev yaptıktan sonra, Aralık 2012 itibari ile KoçSistem bünyesinde danışman olarak çalışmaya başlamıştır. System Center Configuration Manager ürünü için 2010 ve 2011 yıllarında MVP (Microsoft Most Valuable Professional) ünvanı alan Anıl Erduran, 2013 yılında System Center Cloud & Datacenter Management alanında MVP seçilmiş ve uzun yıllar bu ünvanı korumayı başarmıştır. Şu anda Londra'da yaşayan Anıl Erduran AWS üzerinde çalışan Microsoft iş yüklerinden sorumlu EMEA Senior Partner Solutions Architect olarak çalışmaktadır.

avatar for Gökhan ŞenyüzGökhan Şenyüz

1979 İstabul doğumludur. İşletme lisans eğitiminden sonra Yaşar Factoring’de sistem uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. IT sektöründe birçok farklı firmada (Bilge Adam, Microsoft, Netaş, Sentim, Aktifbank, Vodafone, Datamarket vb…) çalışmıştır. Kendisi halen Kuralkan Bilişim’de Microsoft ekibinin yöneticiliğini yapmaktadır. Ayrıca Microsoft MVP unvanına sahiptir.

avatar for Serkan VaroğluSerkan Varoğlu

Serkan VAROĞLU, 1982'de İzmir'de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdi. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiliği yaptıktan sonra 3 sene Bermuda'da Senior Consultant olarak çalıştı. Şu anda kariyerine İrlanda'da devam ediyor. MCSE/2000-2003, MCSA/2000,2003, MCITP: Enterprise Administrator, MCITP: Enterprise Messaging Administrator 2010, ITILv3 Foundation sertifikalarına ve 2012 yılından beri Exchange Server MVP ödülüne sahip.

avatar for Volkan SertVolkan Sert

Kıdemli Altyapı Danışmanı.

avatar for Okan EkeOkan Eke

Okan Eke, profesyonel olarak Microsoft Sistem ve Altyapı projelerinin uygulanmasında ve Microsoft teknolojilerinin eğitimlerinde aktif olarak görev almaktadır. Bu süre içinde Sistem ve Veri Merkezi yöneticisi, Eğitmen, Danışman olarak görev yapmış ve kurumsal şirketlerde çeşitli projeler geliştirmiş, eğitimler vermiştir.

Okan Eke çalışmalarını son dönemde System Center ailesi ve veri merkezi yönetimi üzerine yoğunlaştırmıştır ve System Center ürünleri ile Türkiye’de çeşitli projeler gerçekleştirmiştir.

Okan Eke, çeşitli sistem uzmanlığı sertifikalarının yanı sıra MCT (Microsoft Certified Trainer) ve MVP (Microsoft Most Valuable Professional) ünvanlarına sahiptir. Akademik eğitimini Kimya ve Bilgisayar Mühendisliği alanlarında ayrı ayrı tamamlamıştır.

Yazar Türkçe kaynak geliştiren çeşitli platformlarda editör ve konuşmacı olarak rol almaktadır. Birçok blog sayfasında makaleler paylaşmış ve web seminerleri vermiştir. Okan Eke, Aktif Bank bünyesinde Sistem Yönetimi ve Operasyon departmanında Yönetici olarak meslek hayatına devam etmektedir.

avatar for Barış KanlıcaBarış Kanlıca

Barış Kanlıca firmalara CRM ve yazılım konusunda danışmanlık yapmaktadır ve yazılım eğitimleri vermektedir. Dynamics CRM alanında yaptığı çalışmalarından dolayı Microsoft kendisine bu alanda sadece 55 kişide olan MVP(Most Valuable Professional) unvanını ve ödülünü vermiştir. Barış Kanlıca birçok üniversite ve seminerde konuşmacı olmaktadır. Kendisi INETA topluluğunun bir konuşmacısıdır. Ayrıca www.yazgelistir.com, www.yazilimgunlugu.com ve www.nedirtv.com sitelerinde bölüm editörüdür.Uzunca bir süredir Londra'da yaşayan Barış Kanlıca ve kurucusu olduğu Mawens Business Solution'da danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

avatar for Baki Onur OkutucuBaki Onur Okutucu

Baki Onur OKUTUCU, 1981 yılında İstanbul'da doğdu. Uzun bir süre İzmir'de yaşadı. Özellikle Windows Server, Exchange Server ve Powershell gibi teknolojilerde 15 yıldan fazla deneyime sahiptir. Office 365, Azure ve benzeri bulut çözümleri dahil olmak üzere son 5 yıldır bulut teknolojileri üzerine çalışmaktadır. 11 yıldır MVP ünvanını taşıyan Baki Onur, Türkiye'deki ilk Windows Server 2008 kitabının ve sayısız teknik makalenin yazarlığını yaptı. 70'e yakın etkinlikte (üniversite, eğitim kurumları, zirveler, paneller vs.) konuşmacı olarak bulundu. Baki Onur Okutucu ayrıca Microsoft teknolojilerinde 10.000 saatten fazla eğitim vermiş 10 yıllık MCT'dir. Okan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans dercesine sahip olan Baki Onur, şimdilerde Londra'da yaşıyor ve kurucusu olduğu Clouderz Ltd'de danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor.


Yazarlarımız

avatar for Fatih TekeFatih Teke

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinde Birim Yöneticisi olarak görev almakta olan Fatih Teke, Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahiptir. Ayrıca Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor unvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Active Directory, Exchange Server, Symantec EndPoint Protection, Skype For Business, Teams, SCCM, SCOM, Powershell Scripting ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

avatar for Ahmet MutluAhmet Mutlu

Ahmet MUTLU 1976'da İzmir'de doğdu.Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans mezunu. 1994 yılında bilgisayar ile tanıştıktan sonra şirketlerin IT departmanlarında çalıştı. 1.5 yıl boyunce yetkili Microsoft ve Cisco eğitim merkezinde eğitmenlik yaptı.
5.5 Yıl Birim Bilgi Teknolojileri T.A.S'nde Teknik Destek Takım Lideri olarak çalıştıktan sonra, Mayıs 2010 tarihinden itibaren SuperOnline bünyesinde çalışmaya başladı. 2007'den beri çeşitli community'ler de yaptığı çalışmalardan dolayı Virtualization dalında Microsoft Most Valuable Professional ödülüne layık görülmüştür. Halen Turkcell grup bünyesinde büyük müşteri portföyünde Pre-Sales Manager olarak çalışmaktadır.

avatar for Neslihan TürkeriNeslihan Türkeri

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum Kocaeli Fizik bölümü mezunuyum .Fizik bölümu öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım .Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldim sistem ve network alaninda eğitimler ve danişmanliklar verdikten sonra Bilişim sektöründe finans kurumlarında calıştım ve calısmaktayim

avatar for Onur KulabaşOnur Kulabaş

2002 yılından bu yana yazılım danışmanı ve eğitmen olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanları; Azure, SQL Server, Web Programlama, Backend Programlama, Proje Yönetimi ve Kurumsal Uygulamalar’dır. SQL Server - MVP, MCT, MCLC, Azure Data Engineer, Azure Data Scientist, Microsoft PowerBI Data Analyst, Azure Database Administrator, Azure DevOps Engineer Expert, Azure Developer, PMP ve MCSD ünvanlarına sahiptir. 10.000 saatin üzerinde eğitim tecrübesi bulunmaktadır; eğitimlerinde katılımcılarının bilgi düzeylerini artırmayı hedeflemekte ve öğrenme metodolojileri üzerine geliştirmeler yapmaktadır.

avatar for Önder DeğerÖnder Değer

1980 yılında doğdum. Başkent Üniversitesi Turizm ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra IT sektöründe çalışmaya başladım.

Uzun yıllar boyunca Microsoft teknolojilerinde eğitimler verdim ve kurumsal danışmanlıklar yaptım. Son olarak Ergo Group İrlanda, Dublin’de Senior Cloud Consultant olarak görev yapmaktayım. MCTS, MCSA, MCSE, MCITP , MCSE:Private Cloud ve MCT sertifikalarına sahibim. 2013 senesinden beri Microsoft Azure MVP ünvanına sahibim. Uzmanlık alanım Microsoft System Center ürün ailesi ve Microsoft Azure teknolojisidir.

avatar for Eyüp ÇelikEyüp Çelik

15+ yıllık siber güvenlik dünyasındaki çalışmaları ile tanınan Eyüp Çelik, birçok defans ve hack grubunu yöneterek siber güvenlik alanında adını duyurmuştur.

Doksanlı yıllardan bu yana siber güvenlik alanında çalışmalarını sürdüren Eyüp Çelik’in uzmanlık alanları arasında sistem, ağ alt yapısı, veritabanı yapıları, yazılım ve web en başta gelmektedir. Visual C++, C# ve benzeri dillerde 10 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Eyüp Çelik .NET platformu üzerinde siber güvenlik (hacking) araçları geliştirerek blogu üzerinden paylaşmakta ve açık kaynak dünyasına hediye etmektedir.

Profesyonel iş hayatındaki kariyerine 2006 yılından sonra beyaz şapkalı hacker olarak devam eden Çelik, ülkemizin en önemli bilişim, adli analiz ve bilgi güvenliği firmalarında beyaz şapkalı hacker, defans ve ar-ge ekiplerini yönetmiştir. Aynı zamanda eğitmen kimliği ile birçok farklı üniversitede ve kurumda 200’den fazla konferansa katılarak siber güvenlik sektörüne değer katmıştır. Eğitimler, konferanslar ve benzeri birçok alanda üniversite öğrencilerine yön gösterici kimliği ile tanınan Eyüp Çelik, ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarında etik hackerlik, web güvenliği, ileri seviye sızma testleri ve benzeri birçok konuda eğitimler vermeye devam etmektedir.

Kariyerindeki en önemli adımlarını ülkemizin önde gelen danışmanlık firmalarında sürdürmeye devam eden Çelik, Siber Güvenlik ve AR-GE Direktörü ünvanı ile birçok kamu kurumuna ve özel sektördeki kritik kurumlara siber güvenlik danışmanlığı ve eğitim hizmetleri sunmuştur.

Boş vakitlerini profesyonel fotoğrafçılık yeteneği ile devam ettiren Çelik, 2018 yılı itibari ile Privia Security ve Kodia firmalarını kurarak, siber güvenlik sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi amaç edinmiş ve son bir yıldır ülkemizin en değerli kamu ve özel sektör firmalarına siber güvenlik danışmanlığı, AR-GE ve eğitim konularında hizmet vermeye devam etmektedir.

avatar for Servan OralServan Oral

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

avatar for Onur CanOnur Can

16 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimleri ve sertifikasyonlarını alarak bu sektör içerisinde son 13 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü,Anadolu Üniversitesi işletme bölümü ve sonrasında Ahmet Yesevi Üniversitesi Siber Güvenlik (Yüksek Lisans) ‘ı bitirdim. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonda görev aldım.Şu an Destel Bilişim Çözümlerinde System & Virtualization Management Team Lead olarak çalışmaktayım

avatar for Özkan ÖzdemirÖzkan Özdemir

1983 yılında Bursa’da doğdum. Profesyonel olarak 2005 Yılından beri Bilişim sektörünü içerisinde birçok farklı görev de yer aldım. 01.05.202 tarihi itibariyle Data Platform Bilgi Sistemleri, İzmir Regional Technology Director olarak görev almaktayım. Sahip olduğum sertifikalar; VCP | MCP | MCDST | MCSE (w2k,w2k3), + Security | MCITP: Windows Server 2008 Enterprise Administrator | MCITP: Enterprise Messaging Administrator on Exchange 2010 | MCSA: Microsoft Certified Solutions Associate: Windows Server 2012 | Watchguard | MFA Technical

avatar for Hasan GüralHasan Güral

Hasan Güral, Istanbul doğumlu ve uzun yıllardır bilişim sektöründe danışmanlıktan eğitmenliğe farkli pozisyonlarda görev almıştır. Üniversite eğitimiyle birlikte bilişim sektöründe Kibar Holding, Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisi ve PeakUp Bilgi Teknolojileri gibi farkli kurumlarda Kıdemli Danışman ve Eğitmen olarak sektöre yön veren projelerde yer almistir.

Microsoft Azure alanında yapmış olduğu paylaşımlar ve katkılarından dolayı Microsoft Valuable Professional (Azure) unvanına hak kazanmıştır. Cloud teknolojilerinin otomasyon alaninda gelişmesiyle birlikte zamaninin bir çoğunu PowerShell, Event-Driven Orchestration, Infrastructure as a Code ve Configuration as a Code ile geçirmektedir.

Kariyerine Ingiltere’de DevOps Engineer ve Automation Enthusiast rolü ile Cloud Rundle’da devam etmektedir.

avatar for Uğur CivakUğur Civak

Uğur, İstanbul'da doğdu. Ayvansaray Üniversitesi & Bilge Adam tarafından hazırlanan İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünü bitirdi. AYU Siber Güvenlik Yüksek Lisansını tamamladı. Bilge Adam, İsimtescil, Medisana, BDH\NETAŞ firmalarının sistem birimlerinde çeşitli görevler aldı. Kariyerine Deutsche Telekom firmasında Kıdemli Sistem Uzmanı olarak devam ediyor.

avatar for Hakan ToğuşHakan Toğuş

Hakan Toğuş, 1978 yılında Istanbul'da doğdu. Kocaeli üniversite Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. 2001 yılından beri sektörde birçok firmaya danışmanlık vermiş olan Hakan, uzun yıllar Türkiyenin önde gelen firmalarında Sistem Yöneticiliği yapmıştır. Şu an Global bir fimada halen Sistem ve Network yöneticiliği yapmaktadır. Uzmanlık alanı olan Hyper-V, Windows Server, Microsoft System Center Ürün Ailesi, Exchange Server, Skype For Business, EM+S, OMS, Office365, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan Dell & EMC,  Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage & Switching,  konularında birçok özel sektör kuruluşuna projeler gerçekleştirmiştir

avatar for Emre ErbulmuşEmre Erbulmuş

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

avatar for Özgür ŞenerdoğanÖzgür Şenerdoğan

İstanbul doğumluyum. 2005 Temmuz ayından beri aktif olarak IT/ BT sektöründeyim. Sırasıyla Abdi İbrahim İlaç A.Ş çalıştığım dönemdeki ismiyle Hewlett Packard Türkiye, Sabah Gazetesi, LC Waikiki, Türk Telekom AVEA gibi sektörlerinde güçlü firmaların IT birimlerinde Uzman, Sistem Yöneticisi vb görevlerde bulundum. Yaklaşık 2 yıldır Danışman olarak Özel ve Kamu kurumlarına bireysel danışmanlık vermekteyim. Uzmanlık alanlarım ve yoğun proje gerçekleştirdiğim ürünler Microsoft System Center ürün ailesi (SCCM, SCOM, SCVMM) Exchange, aktif dizin ve diğer vendorlara ait ürünlerdir. Sertifika bilgilerim ve eğitim bilgilerime bilerek yer vermiyorum, çünkü eğitim durumumuzla ve sahip olduğumuz Teknik sertifikalarla değil yaptığımız proje ve daima kendimizi geliştirdiğimiz sürece farklı olabiliyor veya olamıyoruz. Gerek MSHOWTO üzerinde gerekse kendi Blogumda da özellikle yazacağım konuları seçerken Türkçe daha önce yazılmamış olmasına özellikle dikkat ediyorum.

avatar for Bora TercanBora Tercan

Bora Tercan 1974 yılında Ankara’da doğdu. 20 seneden fazla bilişim sektöründe profesyonel iş deneyimi içerisinde; Marka bağımsız Sunucu, Yazılım, Firewall, Router, Veritabanı, Kablosuz Ağ, İnternet, Lan ve Wan vs. her türlü bilişim alt yapısının kurgulanması, projelendirilmesi, sorunsuz çalıştırılmasının sağlanması, merkezi olarak takibi, yönetilmesi ve sorunların tespit edilerek düzeltilmesi/düzelttirilmesi. Bilişim satın alma süreçlerinin takibi ve organizasyonun yapılması, Bilişim personelinin yönetilmesi, bilişim firmalarıyla işbirliği kurarak en iyi çözüme ilk elden ulaşılmasını sağlaması, iş analizi ve proje yönetimi gibi konularda 15 seneden fazlası Turizmde olmak üzere bilişim profesyoneli olarak sektör tecrübesi bulunmaktadır. Kariyerini bulut bilişim konusunda önemli projeleri olan Turizm Yazılımları geliştiren bir firmada Bilgi İşlem Yöneticisi olarak devam ettiriyor. Sahip olduğu sertifikalar; MCP MCSE MCSA MCDBA’dir.

avatar for Baki ÇubukBaki Çubuk

Baki ÇUBUK 1985 K.D.Z Ereğli doğumludur.
1998 yılında başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2003 yılında profesyonel hayata atılarak başlamıştır.19 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektörü içerisinde farklı rollerde görev almıştır. Bilişim sektörüne K.D.Z Ereğli faaliyet göstermiş olan Ebil Bilgisayar bünyesin de 2003 – 2007 yılları arasında Teknik Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Ebil Bilgisayar bünyesinde kurulan Avasoft Yazılım ve Danışmanlık firmasından çelik sektörü için üretilen Avasoft yazılım, Logo Tiger ve ETA Muhasebe yazılımlarına 2005 – 2007 yılları arasında Yazılım Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2007 yılında vatani görevi nedeniyle bu firmadaki görevlerinden kendi isteği ile ayrılmıştır. Vatani görevini tamamladıktan sonra 2008 – 2009 yılları arasında Bilge Adam Bilişim Grubu‘nda Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimi alarak eğitimini Üstün Başarı ile tamamlamıştır. İstanbul’da faaliyet gösteren InterComp Bilgisayar bünyesinde 2009 – 2011 yılları arasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Eylül 2011 yılından Ağustos 2022 yılına kadar Dorak Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları Holding A.Ş bünyesin de Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmıştık. Eylül 2022 yılından itibaren Tiryaki Agro Gıda San. ve Tic. A.Ş. Sistem ve Network Müdürü olarak görev yapmaktadır.
2015 yılında Türkiye’de tüm 4 ve 5 yıldızlı otellerin IT Manager – Group IT Manager – Head of IT – IT Director pozisyonundaki profesyonel Bilgi İşlemcileri bir araya getirmek için kurulan HOTELS CIO Kurucu Üye olarak görev almaktadır.
2005 yılında Bilişim sektöründeki Türkçe içeriği arttırmak ve Microsoft’a ait ürünler ile ilgili çözümler sunmak için oluşturulmuş bağımsız bir organizasyon olan Mshowto bünyesinde yazar olarak görev almaktadır.
2017 yılında Türkiye’de Bilişim sektörüne yön veren, kâr amacı taşımayan, gönüllülerden oluşan profesyonel bir sosyal insiyatif olarak kurulan CIO Turkey bünyesinde Kurucu Üye olarak görev almıştır.
2020 yılında Bilişim Sektörüne fayda sağlamak için üyeleri arasında dayanışma ve geliştirmeyi hedefliyen. Bilişime dokunan herkesin derneği olacak BiTekDer Kurucu Üye olarak görev almıştır.

avatar for Kubilay TaştutarKubilay Taştutar

Kubilay Taştutar, 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama Bölümünü bitirdikten sonra aynı Üniversitede Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği Bölümünü tamamladı. Akabinde, Mühendislik Tamamlama Sınavı ile Yalova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezun oldu. Aynı zamanda, aynı üniversitede Bilgisayar Mühendisliği üzerine Yüksek Lisansı devam etmektedir. Marmara Üniversitesini bitirdikten sonra 2014 yılında Bilge Adam Kurumsalda Microsoft Office Biriminde Danışman olarak işe başladı. Bir yıl kadar Danışmanlık görevini devam ettirdikten sonra İş ve Veri Yönetimi Biriminde kıdemli danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir. Uzmanlık alanı olan Microsoft Office Uygulamalarında Türkiye'nin önde gelen birçok firmasına eğitim ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

avatar for Emre Ferit AslantaşEmre Ferit Aslantaş

İstanbul doğumluyum. 2013 senesinde Lise stajında Türkiye İş Bankası GM'de başlayan maceram şuan Xinerji Software şirketinde DevOps Architect olarak devam etmektedir. Bu süreç aralığında çalıştığım diğer firmalar, LG Electronics GM - Europ Assistance Türkiye GM - Glasshouse - bestcloudfor.me ( Vodafone Türkiye Outsource).
Kariyer yolculuğumu DevOps üzerine yoğunlaştırdım ve bu alanda çalışmalar gerçekleştirmekteyim.

avatar for Ömer TaşkınÖmer Taşkın

1993 yılında İstanbul'da doğdum. Üniversiteyi bitirdikten sonra çeşitli eğitimler aldım ve almaya devam ediyorum bugüne kadar DHL, Erdem Hastanesi, Netaş ve Glasshouse'da çalıştım. Şimdiler ise Vakıf Emeklilik'de sigorta sektöründe güvenlik ürünleri üzerine çalışıyorum.

Hiç bir zaman hırslı bir insan olmadım her şey yalnızca eğlence için hobilerimin arasında yemek yapmak, balık tutmak bir şeyler okumak ve bilgili insanları dinlemek var. Linux'u ve yardımlaşmayı seviyorum Linux'da pek iyi değilim çünkü Linux çok geniş bir alan yazdıklarımla ya da Linux ile alakalı konuşmak ya da soru sormak isterseniz bash'ımla beraber.
-Cheeers

avatar for Ayhan AksuAyhan Aksu

Ayhan Aksu, Kocaeli üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nden 2010 yılında mezun olmuştur. Üniversite sonrası yaklaşık 6 yıl Sentim Bilişim Teknolojileri A.Ş.’de Microsoft ürünleri ile ilgili Teknik Danışman olarak çalışmış ve özellikle System Center ürünleri ile ilgili birçok projeye imza atmıştır. Şu anda IBTECH’de Sistem Mühendisi olarak çalışmaya devam etmektedir. Bilişim sektörünün içerisinde aktif olarak çalışmalarını sürdüren bir danışman olarak System Center ürün ailesi ve Microsoft Azure platformu ile ilgili danışmanlık hizmetlerine ve eğitimler vermeye devam etmektedir.

Sahip olduğu bazı sertifikalar :

MS: Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions
MCT: Microsoft Certified Trainer (Since 2013)
MCSA: Windows Server
MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Private Cloud, Server Infrastructure
MCTS: Administering and Deploying System Center Configuration Manager,
Designing, Assessing, and Optimizing Software Asset Management (SAM)

avatar for Cüneyt Ekrem OrhunCüneyt Ekrem Orhun

İstanbul doğumluyum. Yaklaşık olarak 14 yıldır bilişim sektöründe yer almaktayım. Çeşitli firmalarda ve Türkiye'nin en önemli teknoloji hizmet sağlayıcılarında sistem yöneticiliği ve BT danışmanlığı görevlerinde bulundum. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Şu an Kuralkan Bilişim firmasında Kıdemli Çözüm Danışmanı olarak çalışmaktayım.

avatar for Efrahim SeverEfrahim Sever

1984 Kocaeli doğumludur. Ahmet Yesevi Üniversite – MIS mezunudur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, SCCM ve Windows Server konularında bir çok kurumsal firmaya destek vermektedir. Şu an Bimsa Uluslararası İş, Bilgi ve Yönetim Sistemleri A.Ş.’de Microsoft Sistem Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Sahip olduğu bazı sertifikalar;

MCSE: Cloud Platform and Infrastructure — Certified 2018
MCSA: Windows Server 2016
MCSE: Windows Server 2012
MCP: Microsoft Certified Professional
MCTS: Microsoft Certified Technology Specialist
ITIL V3

avatar for Berkay Yiğit NalbantBerkay Yiğit Nalbant

Safranbolu doğumludur. İş hayatına profesyonel olarak 2010 yılında Şekerbank bünyesinde sistem uzman yardımcı olarak başlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışı bir çok projede görev almıştır. Şuan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’n de özel bir firmada sistem yöneticisi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

avatar for Barış CandanBarış Candan

1991 İstanbul doğumlu olan Barış Candan, İstanbul üniversitesinde eğitimini tamamladı. Şuan meslek hayatına özel bir firmada takım lideri olarak devam etmektedir. Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Vmware, Veeam, Symantec ürünleri, Windows Server ve Bulut çözümlerinde hemen her konuda kurulum ve konfigürasyon haricinde teknik destek sağlamaktadır.

avatar for Bülent BilselBülent Bilsel

1976 İstanbul doğumluyum. 1996 yılından beri bilişim sektöründe farklı pozisyonlarda görev aldım. Son 10 senedir farklı yedekleme ve felaket kurtarma ürünleri için danışman ve eğitmen olarak çalışmaktayım. Şu anda Datacore bünyesi altında Commvault ürünlerine danışmanlık yapmaktayım.
Yedekleme dünyası son derece hızlı değişen bir pazar. Bu pazardaki değişiklikleri yansıtmak ve sizleri bilgilendirmek için bu topluluğun bir üyesi oldum.

avatar for Enis KollugilEnis Kollugil

İstanbul Teknik Üniversitesinde lisans öğrenime devam etmekteyim. Yaklaşık 3 yıldır Istanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında System Administrator olarak çalışmaktayım. Bu süreçte Windows Server başta olmak üzere Linux tabanlı projelerde yer aldım. DHCP, SQL Server, WSUS, KMS, WAS, WDS ve DPM ürünlerinin yönetimini üstlenme fırsatım oldu. Son zamanlarda Powershell ile otomasyon işlemlerine dayalı projelerin yanı sıra sunucu güvenliği konularında scriptler geliştirmekteyim. DevOps süreçlerinde Powershell'in daha aktif kullanılmasına yönelik türkçe kaynaklar yayınlamak ve Windows Server ürünlerinde powershell'in yaratabileceği avantajlar konusunda geliştirmeler yapmayı hedefliyorum.

avatar for Savaş KartalSavaş Kartal

1985 yılında Kocaeli’nde doğdum. Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. İş hayatına 2005 yılında Deniz Kuvvetleri K.lığı’nda Sistem Yöneticisi olarak başladım. Microsoft ürünleri ve Linux sistemlerin yönetiminde bulundum. Şu anda IBTech’de Sistem Mühendisi olarak altyapı sistemleri birimde çalışmaktayım. Yazılım merakımdan dolayı kendimi .Net, Java, PHP programlama dilleriyle uygulamalar ve web siteleri geliştirdim.

avatar for Mert AydoğanMert Aydoğan

Gazi Üniversitesi Bilgisayar bölümü ile başladığım eğitimi Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu olarak tamamladım.
2009 senesinden bu yana Microsoft ürünleri ile İş Zekası ve Veri Ambarı konularında pek çok farklı sektörde uçtan uca proje geliştirdim.
Halen aktif olarak MS SQL Server, SSIS, SSRS, SSAS ürünleri üzerinde çalışma hayatıma devam etmekteyim.

avatar for Atıl Eren ŞensalduzAtıl Eren Şensalduz

2016 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinden mezun oldum. Sonrasında Bilge Adamda 6 aylık sistem ve ağ uzmanlığı eğitimi alıdım. Bu eğitimde Microsoft On-Prem ürünlerini tecrübe ettim. Sonrasında da Vakifbank'ta Cloud & Linux Administrator olarak işe başladım. Storage ve sanallaştırma ekibindeyim. Storage tarafında EMC ve Hitachi ürünlerini SAN tarafında ise Brocade switchlerin yönetimini yapmaktayım. Bunlara ek olarak VMware ürünleri,ağırlıklı olarak Cisco UCS fiziksel sunucular ve Linux işletim sistemleri ile ilgilenmekteyim. VMware ürünlerinden de özellikle vRealize Orchestrator üzerine çalışmaktayım. Linuxlara işletim sistemi seviyesinde destek olmanın yanında Ansible üzerine yoğunlaşmış durumdayım.

avatar for Merve İşlerMerve İşler

Merve İşler.1993 İstanbul doğumluyum. Beykent Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunuyum. Stajlarımı Türk Hava Yolları ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladım. Öğrenciliğimin son yılında GATE ELEKTRONİK’te proje bazlı çalıştım ve “Radar Antenna Design” projesinde yer aldım.Mezun olduktan sonra Bilgeadam’da Sistem ve Network eğitimi aldım.Burada; Hyper-V, VMware ESXI 5.0, Windows Server2008, Windows Server 2012 R2, Active Directory Domain yapısının oluşturulması, DHCP ve DNS sunucu, L2TP ve SSTP VPN, FSRM ve DFS, WSUS kurulumu ve yapılandırması, Roaming Profile ve Drive Map oluşturulması vb. alanlarda eğitimimi tamamladım. Eğitimi tamamladıktan sonra TÜRK TELEKOM’da Sunucu Sanallaştırma ve Altyapı Operasyon biriminde Linux/Unix System Engineer pozisyonunda çalıştım.Çalışmakta olduğum birimde; Red Hat Virtualization, Red Hat Satellite, Ansible, CHEF, Linux, Solaris, HPUX OS Management & Support teknolojilerinde uzmanlaştım.Sonrasında şuan çalışmakta olduğum DOĞUŞ TEKNOLOJI’de Middleware Solution Specialist olarak çalışmakta, kendimi AWS, Oracle Cloud, Google Cloud,Azure DevOps, Openshift,Kubernetes,Docker,Zabbix, Riverbed, Grafana ve Rancher teknolojilerinde uzmanlaşmaktayım.

avatar for Aykut DemirciAykut Demirci

Aykut Demirci, 13 yıldan beri profesyonel olarak çalışmaktadır. Öğrencilik yıllarında teknik serviste çalışmaya baslamış olup okul bitiminden sonra Netron Akademide Bilgi İşlem Uzmanı olarak göreve başlamıştır. Bir çok firmada Windows Sunucular üzerinde çalışmış olsada Open Source gönül vermiştir. Şu anda özel bir firmada Sistem ve Network takım lideri olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

avatar for Gökçe DemirGökçe Demir

Gökçe Demir. 1996 İstanbul doğumluyum. Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunuyum.
Stajlarımı Logo Siber Güvenlik ve Ağ Teknolojileri A.Ş. ve Intertech'in Network Güvenlik Operasyonları bölümünde tamamladım.
Üniversitenin 3. sınıfından itibaren Intertech'te Yazılım Süreçleri bölümünde Junior DevOps Mühendisi olarak 2 yıl çalıştım. 2019 yılında
mezun oldum. Aynı bölümde Devops Mühendisi olarak tam zamanlı çalışmaya başladım ve bu pozisyonda çalışmaya devam ediyorum.
Aynı zamanda Türkiye'nin Mühendis Kızları projesinde gönüllü olarak üniversite öğrencilerine mentorlük yapmaktayım.

avatar for Emre KepEmre Kep

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda yaklaşık 5 senedir Microsoft Sistem Yöneticisi olarak çalışmaktayım. Bunun yanısıra İTÜ Microsoft IT Academy bünyesinde MCSA eğitimleri veriyorum. On-premise ürünler üzerinde deneyim sahibiyim. Çalışma alanlarım; Active Directory, DNS, DHCP, WDS, SQL Server, IIS, Exchange Server, RDS, Hyper-V, Vmware vSphere ve Vmware VDI ortamı. Kendimi Powershell, System Center ürünleri ve Azure/AWS Public Cloud ortamları üzerine geliştirmeyi planlıyorum. Microsoft sertifikalarından MCSE ve MCSA sertifikalarına sahibim.

avatar for Faruk TerzioğluFaruk Terzioğlu

Faruk TERZIOGLU - 2003 senesinden beri aktif olarak bilgi teknolojileri sektöründe çalışıyor. Uzmanlık alanları BT altyapı çözümleri ve yazılım tanımlı veri merkezi teknolojileri, Microsoft ailesi ürünleri, Açık kaynak kodlu sanallaştırma platformları ve uygulamaları olup bulut teknolojileri öncelikli ilgilendiği alanlar arasındadır. 2018 yılında Alibaba Cloud tarafından Bulut Teknolojileri Çözümleri alanında MVP olarak ilan edilmiştir.

avatar for Ender GümenEnder Gümen

BT Sistemlerinde Altyapı, Depolama, Bulut Bilişim, Sanallaştırma, ve Sistem Mimari tarafında deneyimim bulunmaktadır. Edinmiş olduğum deneyim ve becerileri profesyonel iş hayatımda aktif olarak kullanıp geliştiriyorum. Gelişim sürecimi mesleki eğitimler ve sertifikasyon programları ile destekliyorum.

avatar for Serdar GöksuSerdar Göksu

Serdar Göksu, İstanbul doğumluyum. Profesyonel iş hayatıma 2010 yılında başladım. Lise ve üniversitede Bilişim bölümlerinden mezun olmamla beraber, son 6 yıldır Assista firmasında Kıdemli Sanallaştırma Mühendisi olarak çalışmaktayım. Çeşitli kamu ve özel sektör kurumlarının sanallaştırma dönüşüm projelerinde aktif bir şekilde görev aldım. Uygulama, masaüstü, gpu ve sunucu sanallaştırma konularıyla ilgilenmekteyim.

avatar for Altuğ YıldırımAltuğ Yıldırım

Münih Teknik'te Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinden mezun oldum. Sonraki iki yıl IBTech'te system adminliği yaptım. Bu sırada da ilgi alanım doğrultusunda freelance olarak Csharp ve Python projelerinde yer aldım. Otomasyona olan ilgim sonucu da Comparex Turkey'de iş imkanı buldum. Şu an bir yıldır Comparex Turkey'de Solutions Consultant olarak çalışıyorum. Robotic Process Automation'dan, Workload Automation'a kadar birçok alanda çalışıyorum. Bunları yaparken de ağırlıklı olarak PowerShell, Python ve Bash Scripting kullanıyorum.

avatar for Umut BayğutUmut Bayğut

Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldum. Üniversite yıllarımda birçok firma da freelancer olarak developer olarak çalıştım. Mezun olduktan sonra Softtech firmasında DevOps Mühendisi - Pipemaster olarak göreve başladım. Blockhchain , DevOps , IoT ve Siber Güvenlik üzerine kendimi geliştiyorum.

avatar for Mesut GüneşMesut Güneş

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olduktan sonra birçok firmada Yazılım, İş zekası ve Veritabanı Uzmanı olarak çalıştım. Şu an Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Doğan Online’da Veritabanı Yöneticisi olarak çalışıyorum.

avatar for Batuhan DemirdalBatuhan Demirdal

Batuhan DEMİRDAL, 13 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. 2020 yılı itibari ile VMware VExpert PRO ve VExpert SECURİTY ünvanı almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, Bilgi Teknolojileri Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

avatar for Emre YılmazEmre Yılmaz

Hatay-Reyhanlı doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Malatya Zafer İlkokulu, Lise eğitimimi Denizli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik bölümünde okudum. Üniversite eğitimimi Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde tamamladım. Hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında, Danışman – Kıdemli Uzman – Sistem Yöneticisi – Sistem & Network Yöneticisi gibi pozisyonlarında görev aldım. Teknik uzmanlık alanlarım Microsoft (MCT – MCSE – MCSA – MCSA + S + M , MCSE + S + M),Veeam (VMCE), Cisco (CCNA), HPE, DellEMC ürün aileleridir.
Microsoft ürünlerinden , Active Directory, Exchange Server, Skype for Business , FailOver Cluster ve IIS, ile ilgili planlama, kurulum ve yaygınlaştırma projelerini yürüttüm. Sanallaştırma ve yedeklilik katmanın da VMware, ve Veeam ürünlerini kullandım. Data Center projeleri kapsamında Hyper Converged (Hiper Bütünleşik) ve Traditional (Geleneksel) mimariler ile çalışabilme imkanım oldu. Manage Engine ServiceDesk Plus, AD Manager , AD Self Service , AD Audit ürünlerini kullandım. Aktif Bank Şirketinde Sistem Destek Senior Enterprise Architec olarak görev yapmaktayım.

avatar for Serkan DuranSerkan Duran

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

avatar for Berfin YavuzaslanBerfin Yavuzaslan

İTÜ Matematik Mühendisliği ana dalından mezun olmadan önce Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda 1 sene asistan öğrencilik yaparak bilgi teknolojileri sektörüne altyapımı daha iyi hazırlama fırsatım oldu. Mezun olduktan sonra Mercedes Benz Finansal Hizmetler şirketinde Database Administrator olarak çalışmaya başladım. Paralelde İTÜ’de ikinci ana dalım olan İşletme Mühendisliği’ne devam etmekteyim. Aynı zamanda DevOps trendlerini de takip ederek kendimi DevOps Engineer olarak geliştirmekteyim.

avatar for Ömer ÜçlerÖmer Üçler

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümü mezunuyum. 2010 yılından beri Bilgi Teknoloji sektörünün içerisindeyim. Şu anda Türkiye'nin önde gelen bankalarından birinde Sistem Uzmanı olarak çalışmaktayım.

avatar for Nagihan SevgiNagihan Sevgi

Ben Nagihan 2014 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum ve aynı yıl içerisinde bir finans kuruluşunda Yazılım mühendisi olarak görev almaya başladım. Öncelikle .Net alanında kendimi geliştirdim sonrasında DevOps alanında kendimi geliştirmeye başladım.Paralelde İstanbul Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yapmaktayım, aldığım dersler itibari ile de Data Mining ile ilgili çalışmalarım oluyor. Günlük hayatıma mümkün oldukça sporu dahil etmeye ve yeni yerler keşfedip öğrenmeye çalışıyorum.

avatar for Hasan ErtenliHasan Ertenli

8 Haziran 1995 yılında Ankara Gölbaşı'nda doğdum. Üniversite yıllarına kadar öğretim hayatımı Gölbaşı'ndaki okullarda geçirdim. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunuyum. Liseden başlayıp üniversitenin sonuna kadar amatör futbol oynadım. 2018 yılında mezun olduktan sonra BiSoft Bilgi Teknolojileri'nde Yazılım Uzman Yardımcısı olarak işe başladım. Daha sonra DevOps Uzman Yardımcısı pozisyonuna geçtim. Şuan Bimser Çözüm firmasında DevOps Uzmanı olarak iş hayatımı sürdürüyorum. Pozisyonumda kendimi geliştirerek yoluma devam ediyorum ve sizlere bu deneyimlerimi aktarmaya çalışacağım.

avatar for Can AlptekinCan Alptekin

1984 Aydın doğumluyum, Lise eğitimi Aydın Anadolu Lisesi, Üniversite eğitimi Burslu olarak Girne Amerikan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Yüksek Lisans içinde Beykent Üniversitesi Yüksek Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerini bitirdikten sonra 2009 yılında profesyonel iş hayatıma başladım. Yazılım Mühendisi olarak başladığım meslek hayatımın içerisinde bir çok kurumsal firmada çalışma fırsatı buldum. Şuan Migros bünyesinde Yazılım ve DevOps Mimari olarak görev yapmaktayım. OpenSource, DevOps ve Container yakından ilgi duyduğum teknolojilerdir.

avatar for Yavuz DilerYavuz Diler

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur. Stajlarını ve Bitirme Tezini gömülü sistemler ile tamamlamıştır Bilge Adam bilişm grubunda Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimi almıştır. Ferrero HCo ve CMA-CGM Denizcilik firmalarında ICT uzmanı, Saha Bilgi Teknolojileri (Testinium) Şirketinde operasyon uzmanı olarak görev almıştır. Clariba şirketinde Bulut Sistemleri Mühendisi olarak görev yapmaktadır. ITIL v3, Cybersecurity Fundemantals (Sibergüvenliğe Giriş), Linux Essentials (Linux Temelleri) eğitimlerini tamamlamıştır. MCP, MCSA ve AWS Cloud Architect - Associate sertifikalarına sahiptir. Son dönemde özellikle Amazon Web Servisleri, Google Cloud Platform, Office 365 üzerine çalışmakatadır. Halen Google Cloud Platform Fundamentals, Azure Fundamentals ve SAP Hana Administration kurslarına devam etmektedir.

avatar for İlhan Çiçekİlhan Çiçek

İlhan ÇİÇEK, 1983 yılında Ankara’da doğdu. Üniversite öncesi eğitimini Ankara’da tamamladı. 2007 yılında Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2007 yılından itibaren Ağ ve Sistem Uzmanı, Ağ Yöneticisi, Teknik Servis Müdürü, Ağ Mühendisi olarak çeşitli kurumlarda çalıştı. Temmuz 2020'den günümüze Artı ve Artı Teknoloji Hizmetlerinde Ağ Mühendisi olarak çalışmaktadır. Sahip olduğu sertifikalar : CCNA Routing and Switching,CCNP Routing and Switching, Sophos Certified Architect ,Sophos Certified Engineer Sophos Certified Technician. İlgi alanları : Kablolu ve Kablosuz Ağlar (Aruba, Cisco, HP, HPE, Huawei, Juniper,3Com), NAC Sistemleri (Cisco ISE, 802.1x), Firewall (Fortigate, Sophos, PaloAlto, Pfsense, Sonicwall)

avatar for Dilay Merve ÖzdemirDilay Merve Özdemir

Namık Kemal Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ana dalından mezunum. Mezun olmadan önce proje bazlı PCI Elektronik, NKÜ teknokentte, öğrenciliğim son yılında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Elektronik Sistemler Müdürlüğünde proje öğrenciliği yaparak haberleşme ve bilgi teknolojileri sektöründe altyapımı daha iyi hazırlama fırsatım oldu. Mezun olduktan sonra Belbim A.Ş.de information Security Engineer olarak görev almaktayım.Hobi olarak embedded systems ve satellite intelligence alanlarında kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

avatar for Arzu DuranArzu Duran

Trakya Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Öğrenim hayatım boyunca C, C++, C#, VB.NET ve ASP.NET MVC dilleri ile SQL Server veri tabanı altyapılı çeşitli otomasyon projelerinde yer aldım. İş hayatıma ERP Software Support Specialist pozisyonuyla başlayıp kısa bir süre sonra kariyerime BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.'de Ms SQL Database Administrator pozisyonu ile yön vermiş bulunmaktayım. SQL Server ile birlikte Data Warehouse, Oracle ve PostgreSQL alanlarına ilgiliyim ve kendimi bu alanlarda geliştirmeye devam ediyorum.

avatar for Emre Ozan MemişEmre Ozan Memiş

1987 Ankara doğumluyum. 2008 Maltepe üniversitesi Bilgisayar bölümü mezunuyum. 2005 yılından itibaren bilişim, inşaat ve üretim gibi çeşitli sektörlerde microsoft ürünlerinin kullanımı alt yapınsın kurulması, kullanılması ve sürdürülmesi şeklinde görevler üstlendim. 2005 yılında superonline bayisi home computer ile okurken başladığım kariyerime Vargonen teknolojide 2 yıl Microsoft sertifikalı sistem yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2018 kasım ayı itibari ile Ürün geliştirme yöneticisi olarak görev almaktayım. İş süreçlerim kapsamında Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda Microsoft ve Linux işletim sistemleri ve çeşitli sanallaştırma platformları üzerine kurguladığımız çözümler ile proje ve alt yapı hazırlıyor hayata geçiriyoruz.

avatar for Sinan BalcıSinan Balcı

Hacettepe ve Marmara Üniversitelerinden mezun oldum. Sonrasında Microsoft ve Cisco eğitimleri vermeye başladım. Türk Telekomda Ağ güvenliği ekibinde Kıdemlı takım liderliği , Çözüm Bilgisayarda Kurumsal bölüm müdürlüğü yaptım. Halende Neafor Bilişimde iş geliştirme müdürü olarak görev yapıyorum ve akşam ve hafta sonu sınıflarında Microsoft ve Cisco Eğitimleri vermeye devam ediyorum.

avatar for Aslı KaroğluAslı Karoğlu

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik mühendisliği mezunuyum.Virtualization ,network ve haberleşmeye üniversite yıllarımdan beri bir ilgim var. Bu fazlaca ilgim ve oluşturduğum topoloji projelerim sayesinde bu sektöre ilk adımı attım. İş hayatıma yabancı bir firmada Sistem Mühendisi olarak başladım. Sonrasında Belbim A.Ş. 'de 4.5 yıl Uzman Network Mühendisi olarak görev aldım. Şu anda ETİYA'da Senior Network Security Specialist olarak çalışmaktayım. Güvenlik tarafında kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

avatar for Burak VarolBurak Varol

Burak Varol, İstanbul'da doğup büyümüş ve tüm eğitim hayatına aynı şehirde devam etmiştir. Bilişim sektöründeki profesyonel kariyeri boyunca Metis, Microsoft Türkiye, PeakUp gibi önemli organizasyonlarda, teknik destek mühendisliği, bilişim danışmanlığı, forum ve içerik moderatörlüğü, mentorluk, ekip liderliği gibi farklı görevlerde başarıyla bulunmuştur. Çoğunluğu mesajlaşma hizmetlerine yönelik olmak üzere farklı Microsoft ürün ve hizmetlerini konu alan pek çok projede aktif rol almıştır. Çalışma hayatına, 10'dan fazla ülkede faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek'te (CCI), Kıdemli Bulut Danışmanı olarak devam etmektedir. Genel olarak tüm Microsoft teknolojileriyle ilgilenmekle birlikte, asıl uzmanlık alanı bulut teknolojileri ve Microsoft Office 365 evrenidir ve "MCSA: Office 365" gibi birçok sertifikaya sahiptir.

avatar for Ercan YağmurErcan Yağmur

1989 yılında Samsun’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Samsun’da tamamladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi’nde MBA yapmaktadır. IT System Administrator olarak 2014'den beri birçok firmada görev almıştır. Şu an özel bir bankada IT System Administrator olarak çalışmaktadır. MSHOWTO bünyesinde; Windows Server, Powershell, IT Automation Projects, System Center Orchestrator, SCOM, SCCM, Cloud Solutions alanlarında yazarlık yapmaktadır.

avatar for Serter ÖztürkSerter Öztürk

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve İstanbul Barosu ve Türkiye Barolar Birliği üyesidir. Mezun olduktan sonra meslekten bir süre ayrılan Serter Öztürk Bilişim Sektörü’nde 10 yılı aşkın bir süre alanında Türkiye’nin (Bilge Adam) ve dünyanın (Microsoft) en büyük şirketlerinde üst düzey pozisyonlarda Bilişim Profesyoneli ve eğitmen olarak çalışmıştır.

2011 yılında mesleğe tekrar dönerek IT ve Hukuk bilgilerini aynı anda hayata geçirebilme imkânı bulmuştur. Fikri Mülkiyet, Ticaret Hukuku, Hukuki İhtilafların Çözümlenmesi, Şirketler Hukuku alanlarında birçok projede çalışmış ve sektörel olarak özellikle Bilişim ve İletişim, Data Protection&Privacy, Vergi Hukuku ve Teknoloji – Medya – Telekomünikasyon alanlarında uzmanlaşmıştır. Avrupa’nın prestijli platformlarından Finance Monthly her sene alanında farklı bir etki yaratarak alternatif ve yenilikçi ilerlemeler gerçekleştiren liderleri seçtiği “Game Changer” ödülüne 2017 yılında Türkiye’den kendisini layık görmüştür.

Microsoft Certified Systems Engineer (MCSE) ve Microsoft Certified Trainer (MCT), Cisco Certified Network Associate (CCNA) sertifikalarına sahip olan tek avukat olan Serter Öztürk, çok iyi derecede İngilizce ve iyi derecede Fransızca bilmektedir.

avatar for Ferhat ÜLKERFerhat ÜLKER

Ferhat ÜLKER, 1997 İstanbul doğumluyum. Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma maceram lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etti. 2016 yılında Kariyer Mimari Bilişim Akademisi‘nde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamladım. 2017 yılında İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda, İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünden mezun oldum. 2017 yılından itibaren Knb Lojistik, Dorak Holding, İleri Teknoloji ve Ulustrans Logistics firmalarında Bilgi Teknolojileri alanında görev aldım. Şu anda Katre ISI firmasında Sistem Uzmanı olarak ve MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktayım.

avatar for Fatih KaplanFatih Kaplan

Konya Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Doktora programında tez dönemi öğrenciliğim devam etmektedir.

İş hayatıma Vodafone'da Test Mühendisi olarak başladıktan sonra şuan bir üniversitede Sistem Uzmanı ve Siber Güvenlik Ofis Yöneticisi pozisyonunda çalışmaktayım.

Başlıca uzmanlık alanlarım arasında Sistem yöneticiliği ve Siber Güvenlik gelmektedir.

Asp.net ile Proje Geliştirme (2015), Bilgisayar Mühendisliğine Giriş (2020), Güvenlik Tasarım Desenleri (2022) kitaplarının yazarıyım.

avatar for Ali ÖrtülAli Örtül

Ali Örtül, İstanbul Üsküdar doğuımludur. 10 yıldan uzun süredir IT sektöründe çalışan ve bir çok firmada farklı teknoloji ve projelerde görev alan Ali Kıdemli IT Profosyonelidir.

Microsoft başta olmak üzere bir çok teknolojiye hakim olan Ali Microsoft Türkiye'de Windows Server Şampiyonu olarak tüm kanala En yeni Microsoft teknolojilerini aktardıktan sonra. Şu an dünyanın en büyük bankalarından birinde Microsoft Altyapı Danışmanı olarak çalışıyor.

Türkiye IT sektörüne birikimlerini ve deneyimlerini paylaşarak destek olmayı misyon edinen Ali Örtül. Sıkı bir Green IT destekçisidir.

MS, MCP, MCSA,MCSE, MCTS, MCITP, MCT ve CCNA ünvanlarına sahiptir.

avatar for Doğukan DemirciDoğukan Demirci

Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Deep Learning, Computer Vision, Image Processing konuları üzerinde çalışıyor ve bu teknolojileri mobil, gömülü sistemlere entegre etmeye uğraşıyorum

avatar for Sedat SönmezSedat Sönmez

Sedat Sönmez, 1986 Muş doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi (Ön Lisans) ve Anadolu Üniversitesi İşletme (Lisans) mezunuyum. 2002 yılında Doğuş Grubu çalıtısı altında stajyer olarak başladığım bilişim sektöründe uzun yıllar görev aldım ve bu süre içerisinde Doğuş Teknoloji ve Microsoft ortaklığı ile pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza attım. Şu anda BilgeAdam Bilişim Grubunda Danışman olarak çalışmaktayım. System Center ürün ailesi, Microsoft Server ürün ailesi ve Microsoft Client sistemleri ile ilgili bir çok projler geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum sertifikalar : MCSE: Desktop Infrastructure, MCSE: Server Infrastructure, MCSA: Windows Server 2012, MCP (Microsoft Certified Professional)

avatar for Eda KarabıyıkEda Karabıyık

Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okudu. İş hayatına yazılım teknik destek personeli pozisyonuyla başladı.İstanbula yerleşip Sistem ve Network alanında çeşitli eğitimler aldı. Kendini bu alanda yetiştirip geliştirmeye devam ediyor.Şu anda havacılık alanında çalışan Gözen Holding te Kıdemli Network Uzmanı olarak görev yapıyor.

avatar for Burak KazoğluBurak Kazoğlu

İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Elektronik bölümü mezunuyum. Stajlarımı AvivaSA’da ve QNB Finansbank da uzun dönem olarak yaptım ve Staj süresi boyunca IT departmanlarında görev aldım. Hewlett Packard Enrterprise (HP) firmasında 7 ay Sistem Destek Uzman Yardımcısı pozisyonunda çalıştım. Şuanda yazılım firması olan Cybersoft’da 4 senedir Sistem Uzmanı olarak çalışmaktayım.
Windows Server 2008, Windows Server 2012, Active Directory, DHCP, DNS, WSUS, IIS, Hyper-V, VirtualBox, CentOS, Redhat, Atlassian (Jira, Bamboo, Stash, Confluence), Microsoft Azure, Amazon Web Services, Digital Ocean gibi platformlarda uzmanlığım bulunmaktadır. Boş vakitlerimde grafik tasarım, video editörlük, reklam, sosyal medya grafik tasarımı ve dijital pazarlama alanlarında projeler yapmaktayım.

avatar for Deniz PekdaşDeniz Pekdaş

Malatya doğumluyum. Beykent Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık mezunu, İstanbul AUZEF Yönetim Bilişim Sistemleri'nde okuyorum. Bilişim sektörüne NETAŞ bünyesinde bulunan Probil ile başladım. Yaklaşık 9 yıldır bu sektördeyim. Cloud, Infrastructure ve Network Security uzmanlıklarında birçok proje tamamladım. Full-stack Citrix mühendisiyim.
Kitaplarla aram iyidir, araştırma yapmayı severim. Öğrenir, öğretir, gelişir, geliştiririm. Bilginin paylaşıldıkça çoğaldığına inanıyorum.

avatar for Necati AkencNecati Akenc

Microsoft Distribütörlüğü yapan MUK Company bünyesinde kariyerime devam ediyorum. Burada Türkiye, Azerbaycan ve Makedonya’da Regional Business Development Manager ünvanı ile çalışıyorum. Microsoft Bulut ürünleri olan Azure – Office 365 – M365, Onpremise tarafta Exchange Server-Microsoft Server 2012-16, Lisanslama vb. konularında iş ortaklarına teknik, eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyorum.

avatar for İlayda Daştanİlayda Daştan

İlayda Daştan, Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği 3.sınıf öğrencisidir. Segmentify şirketinde yarı zamanlı olarak Jr. Product Manager olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda üniversitesinde Bilişim Teknolojileri Kulübünde yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır. Data structures, data analysis ve security alanlarında çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca digital marketing ve product management alanlarında çalışmaktadır.

avatar for Melih SancarMelih Sancar

Melih Sancar, 1975 Diyarbakır doğumludur. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Mersin’de tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşerek çalışma hayatına başladı. 1998 yılından bugüne kadar Akademi İstanbul, Lasalle Academy, BilgeAdam, Yeditepe Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi gibi kurumlarda çalıştı. Halen kendi şirketi GetInfo Danışmanlık bünyesinde eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Apple teknolojileri, mobil cihaz yönetimi, kurumsal yayıncılık çözümleri gibi alanlarda uzmanlaşmıştır. Çeşitli yayınevlerinden yayınlanmış 4 kitabı, ve sektörel yayınlarda yayınlanmış onlarca makalesi bulunmaktadır. Melih Sancar, Apple, Adobe ve MobileIron gibi vendorlardan onlarca teknik sertifikaya sahiptir.

avatar for Aykut ArarAykut Arar

1990 İstanbul doğumluyum.İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunuyum.Profesyonel iş hayatıma 2015 yılında Belbim A.Ş. de adım attım halen burada çalışmaktayım.
Microsoft Sistem ürünleri ailesi ile başladığım iş hayatıma şuanda Storage ve Sanallaştırma ürünlerinin yönetimiyle sürdürmekteyim.Her gün kendime yeni bilgiler katarak bu sektör de kişisel gelişimimi devam ettiriyorum.Siber güvenlik konusuna ilgi duymaktayım.Yakın zamanda Ahmet Yesevi Üniversitesi Siber Güvenlik Yüksek Lisans'ı bitirdim.

avatar for Özge KaraÖzge Kara

Yeditepe Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri mezunuyum. Arksoft şirketinde sistem destek uzmanı olarak Windows Server, Hyper-V, Exchange Server, Skype for Business, Office 365, Azure, Veeam Backup & Replication konularında çalışmakta, yaygınlaştırma ve göç projelerinde yer almaktayım.

avatar for Bahar DurmuşBahar Durmuş

Bahar Durmuş, 1986 yılında Silivri’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında ekip arkadaşlarıyla eğitim müfredatına ve öğretim ilkelerine uygun “Egiyaz” isimli eğitim yazılımını geliştirdi. Üniversite’de bitirme projesi olarak, öğretim ilkeleri ile uyumlu Microsoft Office Eğitimleri içeriğini hazırladı, video anlatımlarını yaptı. Moodle sistemi üzerine yüklenen bu eğitim, Ilhan Varank tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesinde eğitimi destekleyen uzaktan eğitim materyali olarak uzun yıllar kullanıldı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. İlk olarak 3 yıl boyunca BilgeAdam Kurumsal‘da, Türkiye’nin kurumsal firmalarına, Word, Excel, Access, VBA eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri vermek üzere Microsoft Office Danışmanı olarak görev aldı. Sonrasında 3 yıl boyunca Finansbank’ta Eğitim, Raporlama ve İş Geliştirme uzmanı olarak görev aldı. Aynı zamanda Bilgegüç danışmanlık firmasında kurumsal eğitimler vermeye devam etti. Microsoft’un Power BI’ı dünyada duyurmasıyla beraber PeakUp Bilişim Teknolojileri’nde “Business Applications Manager” olarak yeni görevine başladı. Burada Power BI, PowerApps ve şimdiki adıyla PowerPlatform alanında Türkiye’deki ilk uygulamaları geliştirdi. Aynı zamanda firmaların yenilenen MS Office ürünlerinde geride kalmaması için çeşitli eğitim içerikleri geliştirdi ve Office eğitimlerini ekibiyle beraber sürdürmeye devam etti. 2017 yılında Kurumsal Çözümler Zirvesinde “10 Dakikada Mobil Uygulama Geliştirin” konulu oturumla, Türkiye’ye PowerApps’i duyuran kişilerden oldu. Şuanda kendi firması olan BI CASTLE Bilişim Teknolojileri firmasında PowerPlatform Eğitmeni / Danışmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. 10 Yıllık Microsoft ürün ailesi kariyerinde bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen firmalarında başarı ile sonuçlanan yüzlerce eğitim ve onlarca danışmanlık yapmıştır.

avatar for Arif DemirtaşArif Demirtaş

Arif Demirtaş, İstanbul doğumludur. Ankara Üniversitesi Elektrik & Elektronik Bölümünde okurken, Üniversitede Asistan Sistem Uzmanı olarak iş hayatına başladı. Mezun olduğu 2007 yılından bu zamana kadar profesyonel olarak sektör içerisinde çeşitli görevlerde bulundu. 2014 yılına kadar Microsoft Sistemleri üzerine sertifikalar almış ve ilgili teknolojiler üzerine çalışmıştır. 2014 yılından sonra SAP alanına yönelmiş ve Eczacıbaşı Topluluğunda uzun yıllar SAP alanında çalışmıştır. Şu anda 48 Ülkede SAP'i desteği veren 21 ülkede ofisi olan Global bir SAP Partner'ı olan
EPI-USE Labs'ta SAP Basis Danışmanı rolünü üstlenmektedir.

avatar for Murat VuranokMurat Vuranok

1982 Ankara doğumluyum, Lise ve Üniversite Eğitimini Açık Öğretim üzerinden tamamladım ve 2009 yılında BilgeAdam ile yazılım hayatına atıldım Öğrenci olarak başladığım kurumda 2009 yılından bu yana farklı görevlerde çalıştım. Şuan Bilgeadam beşiktaş şubesinde aktif olarak danışmanlık ve yazılım eğitmenliği yapmaktayım. Yeni teknolojileri araştırıp öğrenmeyi seven biriyim. İşim gereği hem geliştirdiğim projeler olsun eğitim verdiğim öğrenciler olsun aktif olarak kendimi güncel tutmak işimin gereği ve bu bildiklerimi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

avatar for Ecem OkanEcem Okan

Ecem OKAN, 1995 yılında Lüleburgaz'da doğdu. Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu, Bilgisayar Programcılığı bölümünde ön lisans eğitimini tamamladı. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Lisans eğitimine devam etmektedir. Lisans eğitimine devam ederken, Software Developer olarak bazı şirketlerde görev aldı. Turkcell Geleceği Yazan Kadınlar projesinde Android Uygulama Geliştirme üzerine gönüllü eğitmenlik yapmaktadır.

avatar for Kenan BülbülKenan Bülbül

1985 yılında Adana’da doğdum. 13 yıldan uzun bir süredir aktif olarak IT sektöründe çalıştım. Başta eğitim sektörü olmak üzere farklı iş kollarında bir çok proje tecrübem mevcuttur. Sistem Mühendisliği ve Network Uzmanlığı alanında verdiğim eğitimlerden sonra bir proje firmasında Teknik müdürlük, Uluslararası bir araştırma şirketinde IT Müdürlüğü, Türkiye’de bilinen zincir okulların bir tanesinde Bilgi Sistemleri Yöneticiliği, Microsoft tarafından Showcase School seçilen bir okulda ise IT Koordinatörlüğü pozisyonlarında çalıştım. Şu anda ise Mayasoft Bilgi Sistemleri’nde Bulut Çözümleri Mimarı olarak çalışmaktayım. Sahip olduğum sertifikalar:
MCT
MCSE: Cloud Infrastructure
Azure Solutions Administrator Associate
Azure Solutions Architect
Azure Security Engineer Associate
Microsoft 365 Certified: Security Administrator Associate
ITIL
CompTIA – Security+
CompTIA – Network+
Cisco Certified Network Associate

avatar for Gizem GeyikGizem Geyik

Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. İş hayatıma Eylül 2018'de Gantek Teknoloji firmasında DBA olarak başladım ve burada çalıştığım süre boyunca Linux İşletim Sistemi ve Oracle Database konularında yetkinlik kazandım. Gantek'te olduğum süre boyunca outsource olarak birçok firmanın projelerine dahil oldum ve Oracle'la beraber opensource dünyasına atıldım. Kasım 2019'den itibaren Vodafone'da Opensource DBA olarak çalışmaktayım. Postgresql, MongoDB ve Cassandra DB üzerinde yaklaşık 15 farklı projeyi yönetmekte ve kendimi opensource dünyasında geliştirmekteyim.

avatar for Aslıhan OrduAslıhan Ordu

Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2018 yılında mezun oldum. Öğrenim hayatımda bir çok otomasyon ve
Web tasarım projelerinde(Microsoft Visual Studio, C# .NET, Asp.NET,Microsoft SQL Server, MVC .NET alanlarında) yer aldım.
2017 yılında gönüllü stajyer olarak işe başladığım Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş' de mezun olduktan hemen sonra Yazılım Uzman Yardımcısı olarak işe başladım.
Asp.NET MVC ve .NET CORE üzerine kariyerime yön vermekteyim. Yanı sıra Ms-Sql Server alanında kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

avatar for Mustafa ÇamkesenMustafa Çamkesen

1999 yılında Antalya’ da doğdum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü 2. Sınıf öğrencisiyim. Kendimi network teknolojileri, network güvenliği ve server teknolojilerinde uzmanlaştırarak beraberinde yazılım bilgimi geliştirmeyi amaç ediniyorum. Network teknolojileri ile tanışmam okuduğum lisenin 11.sınıf ve 12.sınıfından gelen merak, sevgi ve heyecanımdan doğdu. Kendimi bu işe tutku ile bağlayarak sektörde gördüğüm ve örnek aldığım hocalarım gibi bir ağ sihirbazı olma amacındayım. Sevdiklerimle vakit geçirmeyi, sektörde olan hocalarımdan bir şeyler öğrenmeyi, bilardo oynamayı, futbol oynamayı, yüzmeyi hobi edinen biriyim.

avatar for Fatih DemirciFatih Demirci

2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldum. Okulda ve ilk iş tecrübelerimde farklı yazılım dilleri kullandım. 2007 yılında Akşam gazetesinde işe başladım ve Microsoft Dynamics 365 (eski adıyla Axapta) ile orda tanıştım. Hiç duymadığım bir dil olan X++ kullanılıyordu. Kısa sürede adapta oldum ve kariyerimi bu alanda şekillendirdim. Bir kaç iş değişikliğinde sonra kendi firmamı kurdum. Şu anda DMR de yönetici ortak ve Çözüm mimarı olarak çalışmaktayım. 2010 yılında MCT oldum. Birçok faklı ortamda eğitimler verdim. Bloğum ve Youtube kanalımda tecrübelerimi paylaşmaktayım.

avatar for Süleyman KaşSüleyman Kaş

1993 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Işık Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans (MBA) mezunuyum. Lisans mezuniyetimin sonrasında iş hayatına Piri Medya (Albayrak Holding) şirketinde Veritabanı Geliştiricisi olarak başladım. Daha sonra buradaki veritabanı deneyimimi geliştirmek için Bilge Adam’da NBUY (Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme) Veri Analizi ve Raporlama programını başarıyla tamamladım ve MCPS sertifikasını aldım. Program sonrasında kısa süreli SQL Developer olarak çalıştıktan sonra önce Ebebek’te ardından da Mavi’de DBA olarak çalıştım. Ana uzmanlık alanım MS SQL Server yönetimidir. Fakat bu deneyimler ile beraber çeşitli teknoloji ve uygulama üzerinde de yetkinlik kazandım. Bunlar; SAP Basis, SAP HANA DB, Oracle Exadata, Sybase DB, EMC Datadomain, Avamar, HP Storeonce, Idera SQL Tools, Solarwinds, AppDynamics, Oracle Cloud Control. Kariyerime Türkiye Finans Katılım Bankası bünyesinde DBA olarak çalışmaya devam ediyorum.

avatar for Melih KaleciMelih Kaleci

Melih Kaleci. İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda Asistan Öğrenci olarak çalışmaktayım. Yazılım üzerine projeler yapmaktayım. Kendimi yazılım alanında geliştirmeye devam ediyorum.

avatar for Deniz AlkanDeniz Alkan

Deniz Alkan, İstanbul doğumludur. Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği mezunudur. İş Zekası Uzmanı, Veri Analisti ve Veri Mühendisi gibi farklı rollerde 10'dan fazla kurumsal firmada İş Zekası ve Veri Ambarı projeleri geliştirmiştir. Azure, SQL ve Python başlıklarında içerikler üretmektedir.

avatar for Hüseyin ÇimenHüseyin Çimen

1991 Kadıköy doğumluyum 7 Yılı aşkın süredir aktif olarak Bilişim sektörü içerisindeyim 2015 yılı itibariyle Civil Mağazacılık A.Ş Bilişim teknolojileri departmanında Altyapı ve Operasyon Yöneticisi olarak görevimi sürdürmekteyim. Microsoft sunucu ürün ailesi, Cloud ve sanallaştırma teknolojileri, NAS, Storage ,Yedekleme ve Network alanlarında aktif olarak görev almakta ve gelişimimi sürdürmekteyim.

avatar for Isma-ilou SadouIsma-ilou Sadou

Trakya Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Lisansım boyunca daha çok ASP.NET, ReactJS, Android Dev gibi web ve mobil teknolojileriyle çalıştım. Ayrıca OpenZeka 2018 mini otonom araç yarışmasını kazanan takımında yer aldım. Şimdi TU Berlin ve KTH Stockholm’da Gömülü Sistemler üzerinde yüksek lisansımı yapmaktayım ve tezim için araştırmacı olarak SICK Sensor Intelligence A.G.’de çalışmaktayım. Genelde Embedded C/C++, Python, VHDL dilleriyle çalışıyorum. Adaptif sistemlerine ilgiliyim ve kariyerime bu alanda devam etmeyi planlıyorum.

avatar for Birkan HerdinçBirkan Herdinç

SKILS:
Linux Administrator | Bash Script | Big Data Administrator | Application Management | Apache Hadoop , Kafka , Spark | Oracle , Sles , Centos | Docker | Udemy Advisor

avatar for Merve AlgıMerve Algı

Merve Algı, 1996 yılında İstanbul’da doğdum. 2016 yılında başladığım Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nin altıncı yarıyılında eğitim amaçlı Portekiz’e gittim. Kalbimi orda bırakıp döndüm ve lisans eğitimimi tamamladım. Yarım dönem PM olarak çalıştıktan sonra test alanına yöneldim ve şimdi Yazılım Test Mühendisi olarak çalışıyorum. Boş zamanlarımda ise veri görselleştirilmesi ve makine öğrenmesi üzerine çalışmalar yapıyorum.

avatar for Dilek DoğanDilek Doğan

1994 yılında İstanbul'da doğdum. Kırklareli Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra DGS sınavı ile Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne geçiş yaptım, mezuniyetimin ardından aynı okulda Bilgisayar Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans programına başvurdum ve şu anda tez aşamasındayım. Tez konum "Siber Saldırı Senaryolarının İncelenmesi" üzerinedir. 2018 yılında başlamış olduğum iş hayatımdan bu yana Siber Güvenlik, Network ve Sistem alanlarında kendimi geliştirmekteyim.

avatar for Elif ErsoyElif Ersoy

İTÜ Fizik Mühendisliği bölümünde okuyorum. Aynı zamanda İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda yarı zamanlı Sistem Yöneticisi olarak çalışıyorum. Microsoft ürünlerinin kurulum, konfigürasyon ve yönetimi üzerine çalışıyorum. Azure, System Center ürünleri ve Sanallaştırma alanlarında kendimi geliştirmek istiyorum.

avatar for Didem KaraözDidem Karaöz

1997'de İstanbul'da doğdum. İlkokuldan sonra teknik lise okudum. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden birincilikle mezun oldum. DGS ile Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne geçiş yaptım. Mühendislik öğrenirken toplulukta komite başkanlığı yaptım. Kendimi ağ ve ağ güvenliği alanında geliştiriyorum. Hedefim meslek etiğini unutmayan bir bilişimci olmak.

avatar for Mohamed FaroukMohamed Farouk

In 2001 Mohamed Farouk graduated from Sadat academy for management science (Major Computer Sciences) in egypt. Mohamed is determined and solutions-focused information technology professional with a career progression that spans 18+ years and includes experience in the configuration, installation, upgrades, security, maintenance, integration, support, and monitoring of business-critical applications, databases, systems for SQL Server, Oracle and Microsoft Azure environments. As an experienced Project Leader committed to maintaining cutting edge AZURE technical skills and up-to-date industry knowledge, gifted with strong design skills and superb attitude when working independently or with a team of experts.

avatar for Christopher ZentgrafChristopher Zentgraf

Having completed his undergraduate degree at Rosenheim University of Applied Sciences, Christopher Zentgraf now works as a software developer in the transportation industry in Germany.

avatar for Özdemir FermanÖzdemir Ferman

Özdemir Ferman, 1994 Yılında Ankara’da doğdum. İlkokul ve Lise eğitimimi Ankara’da tamamladım. 2012 yılında üniversite eğitimim için Bolu’da ikamet etmeye başladım. 2014 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. 2014 yılından itibaren çeşitli kuruluşlarda Satış-Pazarlama, İş Geliştirme, Grafik Tasarım, Ürün ve Kategori Yönetimi birimlerinde farklı pozisyonlarda görev aldım. 2015 yılında tekrar Ankara’ya yerleştim. Edindiğim ilişki ve tecrübeler sayesinde ve yine ilişki ve tecrübelerine sonsuz güvendiğim 2 arkadaşım ile birlikte 2018 yılında SFC YAZILIM TEKNOLOJİLERİ firmasını kurduk. Tüm zorluklara rağmen güzel işler yapmayı başarabildik ve halen firmamızı hak ettiği yerlere getirmek için büyüyen ekibimiz ile birlikte çalışmaktayız. Bilişim sektöründe kendini kanıtlamış Fortilogger – Sonlogger – Soplog – CloudSpotPro yazılımlarını geliştirmeye ve kurum / kuruluşların sektörel ihtiyaçlarını gidermeye devam etmekteyiz.

avatar for Büşra SarıkayaBüşra Sarıkaya

2019 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Stajlarımı Ziraat Teknoloji ve Halkbank BT’de tamamladım. Lisans eğitimim ve yaptığım stajlar yazılım alanına yönlenmemi sağladı. Şu an 360 DOTNET’te Software Engineer olarak çalışıyorum ve C#, JavaScript, AngularJS, WinForms, WPF, .NET Framework/Core with MVC, MSSQL Server, Azure DevOps ve Microsoft Azure konularında kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

avatar for Zeynel UĞURLUZeynel UĞURLU

Meraklı ve araştırmacı kişilik özellikleriyle kendini bir adım ileri götürmeyi hedeflemekte ve bunun yanı sıra yeni şeyler öğrenmeye her zaman açıktır. Çabuk öğrenen ve öğrendiklerini özgün çözümlerle pratik olarak uygulamaktadır. Birçok ekiple çalışarak –gerek yönetici gerek ekip üyesi olarak– iletişim becerilerini geliştirmiştir. Gelecekte güvenlik bilinci olan, otomasyonu benimsemiş, bilgi paylaştıkça çoğalır felsefesiyle yetişen bir mühendis olmak istemektedir.

Şu anda IBTech'de Sistem Mühendisi olarak altyapı biriminde çalışmaktadır. VMware vExpert unvanına sahiptir.
VMware ESXI, Veeam Backup & Replication, Fortigate Firewall, Windows Server, Exchange Server ve Azure gibi çeşitli teknolojilerin üzerinde yetkinlikleri bulunmaktadır.

avatar for Emre ÇetindemirEmre Çetindemir

Kocaeli'de doğdum ve Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü'nde eğitim görmekteyim. Kendimi e-ticaret, dijital pazarlama, web tasarım, UX tasarım gibi alanlarda geliştirmekteyim. Şu anda Segmentify şirketinde Product Specialist olarak yarı zamanlı çalışmaktayım.

avatar for Merve DoğanMerve Doğan

Kocaeli üniversitesi bilişim sistemleri mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim.Segmentify da yarı zamanlı product Student management olarak çalıştım.Kendimi geliştirmek adına farklı dallar ile ve hobilerle ilgileniyorum.
Teknoloji , bilişim ve spor dallarında makaleler yazmak istiyorum.

avatar for Mehmet Emre PolatMehmet Emre Polat

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. Kocaeli Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Kulübünde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktayım. Özka Lastik şirketinde "Yazılım Mühendisliği Stajyeri" olarak çalıştım. MSHOWTO ÜNİ Ekibinde görev alıyorum. Teknolojiyi seven ve Teknolojik gelişmeleri sıkı bir şekilde takip eden birisiyim.

avatar for Ahmet BahAhmet Bah

Bilişim Sistemleri Mühendisliği öğrencisiyim. 2012 yılından bu yana WEB alanında çalışıyorum. 2018 yılında Oyun geliştiriciliği alanında çalışmalara başladım, 2020 yılında ilk oyunumu yayınladım. Şuan oyun geliştiriciliği alanında çalışmalar yaparak VR & AR teknolojileri üzerinde kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

avatar for Yiğit AğalarYiğit Ağalar

1999 Yılında İstanbul'da dünyaya geldi.Eğitimini Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliğibölümünde devam ettiriyor. Cloud computing , data science, webgeliştirme ve blockchain ile ilgileniyor.

avatar for Kaan KasapKaan Kasap

Kaan Kasap, İstanbul'da 2001 yılında dünyaya geldim. Yüksek öğretimimi Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümünde devam ettirmekteyim. Üniversite kulübü olan BİTEK'de başkan yardımcısı olarak görev alıyorum. Son olarak ilgi alanlarım Cloud, Machine Learning, web ve Siber güvenlik.

avatar for Metin SakMetin Sak

2000 Yılında Bolu'da dünyaya geldi. Eğitimini Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliğinde bölümünde devam ettirmekte. İlgi alanları Cloud, Machine Learning, Web ve Siber güvenlik, Biyoenformatik.

avatar for Deniz BeltanDeniz Beltan

2019 Haydarpaşa Lisesi mezunuyum. Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Teknolojiyi takip eden ve araştırmayı seven biriyim. Profesyonel bir alana yönelmeden önce gerekli olacak temel bilgileri öğrenmeye çalışıyorum dolayısıyla her türlü yeni bilgiye açığım. Aktif olarak C# ile uygulamalar geliştirmekteyim.

avatar for Gökhan DoğanGökhan Doğan

1990 doğumluyum. Kara Harp Okulu mezunuyum. Halihazırda Kocaeli Üniversitesi 3. sınıf öğrencisiyim. Ayrıca okulumuzun bünyesinde bulunan Bilişim Teknolojileri Kulubü yönetim kurulu üyesiyim. Çeşitli alanlarda kendimi geliştiriyorum. Ancak "Network" ve "Siber Güvenlik" alanlarında yoğunlaşmaktayım.

avatar for Aslı BozkurtAslı Bozkurt

Kocaeli Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği 1. sınıfım. Kariyerim için yeteneklerimi olabildiğince kullanabileceğim, kendimi öne çıkarabileceğim ve benim için en uygun olabilecek alan arayışındayım. Bu süreç içerisinde de kendimi daha çok geliştirmeye çalışıyorum, daha çok araştırıyorum. C# ve Python üzerine projeler geliştirmekteyim.

avatar for Ömer DuranÖmer Duran

Sistem destek elemanı olarak farklı firmalarda görevler aldım. Uzmanlık alanlarım Active Directory, IIS, Virtulization, RDS ve Firewall ön plana çıkmaktadır. Şuan da Simplix Teknoloji Hizmetleri şirketinde Bulut ve Güvenlik Uzmanı olarak görev almaktayım. Kendimi bulut çözümleri, güvenlik sistemleri ve yedekleme sistemleri üzerine geliştirmekteyim.

avatar for Ömer KaymazÖmer Kaymaz

Ömer Kaymaz, Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitiminden sonra birçok teknoloji alanında eğitimler alarak ve farklı yazılım proje deneyimleri elde etti. 2012 yılından beri CRM ve İş Zekası alanında birçok kurumsal projede aktif rol aldı. Daha önce çalıştığı şirketlerde proje yöneticiliği ve yazılım takım liderliği görevlerinde bulundu. Bir taraftan da hobi olarak Drone teknolojilerini takip edip ve özel drone çekimleri yapmaktadır. 😊 2020 ortalarında CRM, İş Zekası ve Yapay Zeka alanlarında çözümler sunan Dataeva şirketini kurmuştur. Halen Dataeva şirketinde yönetici ve çözüm mimarı görevine devam ediyor. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen kurumsal firmalarında ve farklı platformlarda eğitim vermeye devam ediyor.

avatar for Sertaç ERENSertaç EREN

Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. Mezun olduktan sonra farklı sektörlerde ERP, CRM, Operasyon, POS, Finans, Bankacılık ve AML uygulamaları üzerine çalışma fırsatı buldu ve kariyerine finans sektörünün öncü firması olan Fineksus'ta devam etmektedir. Farklı platformlar ve yazılım dilleri ile web, mobil uygulamalar ve ürün geliştirme konularında deneyime sahip. Genel olarak Microsoft Teknolojileriyle ilgilenen Sertaç, .NET stack, C#, Web Services, SOAP, REST, ASP.NET, ASP.NET Core, MSSQL, PostgreSQL ve Node.js teknolojileri ile uygulama geliştirme tecrübesi edindi ve yeni teknolojiler öğrenmeye, öğrendiklerini paylaşmaya devam etmektedir.

avatar for Okan TAYMAZOkan TAYMAZ

1983 yılında İstanbul’ da doğdu. Anadolu Üniversitesi Maliye bölümü mezunu olup yaklaşık 20 senedir çeşitli rollerde bilişim sektörünün içinde yer almaktadır. 2010 yılından itibaren Oyak Teknoloji , Doğan TV Holding ve Demirören TV Holding şirketlerinin Bilgi Teknolojileri departmanlarında uzman ve yönetici olarak görev yapan Okan Taymaz 2021 yılı itibariyle Belbim Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. de Kıdemli Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

avatar for Suat CelikokSuat Celikok

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunuyum. 30 yıllık çalışma hayatımda Mikroişlemci Tabanlı Benzin İstasyonu Otomasyon Sistemi Tasarımı ve uygulaması ile başlayıp, 20 yıla yakın Gerçek-Zamanlı Finansal Veri Dağıtımı sistemleri üzerinde Türkiye’de ilkleri gerçekleştirdiğim Operasyon, Destek, Donanım, Network ve Yöneticilik tecrübem bulunmaktadır. Data Analitik konusunda lider bir ürün olan Splunk ile tanıştıktan sonra 2017’den beri profesyonel Splunk Danışmanlığı yapmaktayım. Splunk Core Certified Consultant sertifikasına sahibim ve Splunk adına Professional Service verme konusunda akrediteyim. Kurucusu olduğum DataVira Teknoloji A.Ş. şirketinde Splunk’ın Premimum ürünleri olan Enterprise Security (SIEM), ITSI (IT Service Intelligence), UBA (User Behaviour Analytics), Splunk SOAR (Phantom) ürünleri ile kurumsal büyük ölçekli müşterilere danışmanlık ve hizmet vermekteyiz. 10 GB/gün ile birkaç TB/gün kapasitelerinde Single-Site ve Multi-Site cluster olarak çalışan yapıların kurulumları ve diğer SIEM’lerden dönüşüm projeleri gerçekleştiriyorum. Ayrıca SplunkTrust üyesi olarak Splunk Community platformunda aktif destek vermekteyim.

avatar for Burhan Alperen ArarBurhan Alperen Arar

Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü mezunuyum. Inforte Bilişim şirketinde System Engineer olarak çalışıyorum. Identity Access Management, Endpoint Management, File Integrity Monitoring gibi teknolojiler üzerinde kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

avatar for Sedat KınaçSedat Kınaç

Yaklaşık 8 yıldır Bilişim sektöründe son kullanıcı ve son 3 yıldırda sistem destek tarafında görev almaktayım. Sistem Yönetimi ve Network üzerine kendimi geliştirmeyi hedefliyorum. Mesleki eğitim ve sertifikasyon programları ile gelişim sürecimi destekliyorum. 2019 yılında CCNA ve MCSA eğitimlerini tamamladım. Anadolu Üniversite’si Yönetim Bilişim Sistemleri 4.sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatıma devam ediyorum. İlgi duyduğum alanlar hakkında araştırma yapmayı ve bu bilgileri paylaşmayı seviyorum.

avatar for Bahadır BağoğluBahadır Bağoğlu

Siber Güvenlik -Bilgi Güvenliği mezunuyum . Hedefim ve asıl amacım Kendimi bu alanda geliştirip hedeflerime ulaşmaktır. Aynı zamanda farklı alanlarda , faliyetlerde ve çalışmalarda bulunup bu alanlara da katkı sağlayıp , kendimi geliştirmekteyim.

avatar for Semih ŞenSemih Şen

1997 Gebze doğumluyum. 2019 yılında Uludağ Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden mezun oldum. 2 yıla yakın Civil Mağazacılık A.Ş. Bilgi Teknolojileri departmanında Sistem ve Ağ Uzman Yardımcısı olarak görev aldım. Şuan SimpliX Teknoloji Hizmetleri şirketinde Bulut ve Güvenlik Uzmanı olarak görev almaktayım. Network, Yedekleme ve Bulut Çözümleri alanlarında kendimi geliştirmekteyim.

avatar for Samet CanSamet Can

Profesyonel iş hayatıma almış olduğum Microsoft System ve Network Eğitimi ile birlikte hizmet verdiği sektörler de lider olan Türkiye’nin öncü kurumlarında Sistem Yöneticisi – Sanallaştırma Uzmanı gibi pozisyonlarında görev aldım. Kasım 2023 Tarihinden itibaren Radore Data Center Backup,Storage & Virtualization Speacialist olarak çalışmaya devam ediyorum.

avatar for Kemal BıyıklıKemal Bıyıklı

1992 İstanbul doğumluyum, kamu ve özel sektörde farklı kurumlarda sanallaştırma çözümleri ve Microsoft ürünleriyle çalıştım. Şu an BDH bünyesinde sistem uzmanı olarak çalışıyorum.

avatar for Helin KayaHelin Kaya

Konya Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.1. sınıfta okurken online olarak Web Geliştirme alanında bir Start-Up'ta gönüllü staj yaptım. 2. sınıfın yaz döneminde ise Akdeniz Üniversite'si Teknokent bünyesinde bulunan Mavi Arge şirketinde Mobil Uygulama Geliştirme alanında bir staj yaptım. Üniversite yıllarımı kendimi geliştirmek için değerlendiriyorum. Üniversitemizin Bilişim Topluluğunda görev alıyorum. Ayrıca Türkiye'nin Mühendis Kızları projesinde yer alıyorum.