1. Anasayfa
 2. Haberler

Kapsama Alanı Tüm Dünya


0

Inmarsat ve France Telecom işbirliği ile geliştirilen MOBILIP+”BGAN”, gerçekleştirilen bir toplantı ile dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye pazarına tanıtıldı. MOBILIP+”BGAN”, dünyanın her yerinden İnternet’e bağlanma imkanı, dünyanın her yeri ile düşük maliyette ses iletişimi, 492/492 kbs iletişim hızlarında, yüksek bantlı veri iletişimi ve aynı terminal üzerinden ISDN data, ses ve faks iletişimi sağlıyor.

Gelişen teknolojiler ve globalleşen ekonomi, artık yer ve zamana bağlı kalmadan bilgiye ulaşma zorunluluğu getiriyor. İletişimin bu kadar önemli olduğu bir dünyada, uydu iletişim teknolojileri yer ve mekan sınırlaması olmaksızın iletişim imkanı sağlıyor, hayatı kolaylaştırıyor.

Mobil uydu iletişim operatörü Mobilkom, 1998 yılından bu yana Inmarsat’ın Türkiye’de çözüm ortağı ve tek yetkili işletmecisi olarak hizmet veriyor. Alt yapı hizmetinin olmadığı bölgelere, uydu iletişim teknolojisinin en son imkanlarını taşıyan Mobilkom, data, ses, faks ve görüntü iletimini tek bir uydu telefonu aracılığıyla gerçekleştiriyor. Mobilkom, Inmarsat ve France Telecom işbirliği ile geliştirilen en yeni ve en gelişmiş mobil uydu iletişim ürünü MOBILIP+“BGAN”ı gerçekleştirdiği bir tanıtım toplantısı ile Türkiye pazarına tanıttı.

Mobilkom tarafından düzenlenen toplantıda Inmarsat İş Geliştirme ve Satış Müdürü Manoj Mohindra, France Telecom FTMSC GmbH IT Danışmanı Karsten Kloss ve Mobilkom Genel Müdürü Mehmet Darmar birer konuşma yaptılar. Konuşmalarında MOBILIP+”BGAN”ın çalışma prensibine, kullanım alanlarına ayrıntılı olarak değindiler.

MOBILIP+”BGAN”, dünyanın her yerinden İnternet’e bağlanma imkanı, dünyanın her yeri ile en düşük maliyette ses iletişimi, 492/492 kbs iletişim hızlarında, yüksek bantlı veri iletişimi ve aynı terminal üzerinden ISDN data, ses ve faks iletişimi sağlıyor.

Uydu iletişimi özellikle alt yapı hizmetinin olmadığı ya da kesintiye uğradığı bölgelerde, deniz taşımacılığında etkin olarak kullanılıyor; kara ve deniz taşımacılığı yapan şirketlerin filolarını takip edebilmeleri ve dünya üzerinde her yerde araçları ile iletişim kurabilmelerini sağlıyor.

Uydu iletişim hizmetleri ayrıca kablolu ve GSM iletişim kanallarının kullanılmaz hale geldiği deprem gibi doğal afetlerde ve savaş alanlarında da iletişimin devamını sağlıyor.

Mobilkom’un uydu iletişim çözümlerini kullanan firmalar arasında, Bağdat savaşı sırasında canlı yayın aracı kullanmanın imkansız olduğu bir bölgede tüm dünyaya yayın yapmayı başaran CNN Türk de yer alıyor.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir