1. Ana Sayfa
  2. VMware

vRealize Operations Manager 8.4 vCenter Entegrasonu

vRealize Operations Manager 8.4 vCenter Entegrasonu
+ - 0

Bir önceki yazımızda VROps ‘un yüklenmesi ve yapılandırılması hakkında bilgiler verip virtual appliance ‘i devre almıştık.Bu yazımızda vcenter sunucumuzu vRops ‘a ekleme işlemini gerçekleştireceğiz.

vRops ‘a ekleyebileceğiniz birkaç farklı hesap türü vardır.

  • vCenter
  • VMC
  • AWS
  • Microsoft Azure

Administration > Cloud Accounts menüsünü takip ederek vcenter ‘i seçiyoruz.

Resim-1

Ekleyeceğimiz vcenter sunucusu için name, description,vCenter IP/FQDN adresini vcenter sunucuzda yetkili olan bir hesap bilgilerini tanımlayarak devam ediyoruz.

Resim-2

Vermiş olduğumuz bilgilerin doğru olduğunu onaylamak için bağlantıyı doğrula’yı tıklayın. Sertifikaya güvenilmiyorsa, sertifikayı gözden geçirmeniz ve onaylamanız istenecektir şimdilik onaylarak devam ediyoruz.


Resim-3


Resim-4

Bağlantı sağlandığında cloud hesapları altında gösterilecektir.

Resim-5

Eklediğiniz vCenter sunucusundaki bilgilerin toplanıp toplanmadığını görmek için Environment> vSphere Hosts and Clusters> vSphere World ‘e gidip kontrol edebilirsiniz.

Bir sonraki yazıda, Active directory entegrasyonu konusundan bahsedeceğiz.

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs:  vRops vcenter entegrasyonu, vcenter integration

Yazar Hakkında

16 yılı aşkın bir süredir Bilgi Teknolojileri sektörünün içerisindeyim. Bilişim sektörü ile alakalı farklı eğitimleri ve sertifikasyonlarını alarak bu sektör içerisinde son 13 yıldır profesyonel olarak çalışmaktayım. Yeditepe Üniversitesi Makine bölümü,Anadolu Üniversitesi işletme bölümü ve sonrasında Ahmet Yesevi Üniversitesi Siber Güvenlik (Yüksek Lisans) ‘ı bitirdim. Bilişim sektöründe kurumsal firmalarda, pek çok farklı pozisyonda görev aldım.Şu an Belbim A.Ş ‘de Uygulama Operasyonları Yönetim Şefi olarak çalışmaktayım.

Yorum Yap