İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. VMware
  3. VMware Local Datastore’dan OVF Deploy İşlemi

VMware Local Datastore’dan OVF Deploy İşlemi

featured

Çeşitli teknik olumsuzluklara maruz kaldığım bir ortamda OVF deploy etmem gerekli ama network oldukça  yavaş çok uzun sürdüğü yetmiyor gibi uygulama crash oluyor ya da tamamlanmıyordu. Bu sebepten dolayı sizlerinde işine yarayacağını düşündüğüm bir yöntemi öğrenmek zorunda kaldım.

Back to back bağlantı ile doğrudan dosyayı aktardım. Ardından esx hostun ipsini yazıp giriyoruz https://ip_adresi/folder şeklinde giriyoruz. User ve password girdikten sonra;


Resim-1

Upload ettiğimiz pathe giriyoruz ve dosyaya sağ tıklayıp linki kopyalıyorum.

Resim-2

File menüsünden ovf deploy diyoruz ve kopyaladığımız linki yapıştırıyoruz.


Resim-3

Dosya boyutuna göre ekran donabilir telaş etmeyin kısa sürede kendine geliyor ve sonraki adıma geçiyoruz. İşte bu kadar canavarın olduğu bölümü de böyle geçmiş oluyoruz.


Resim-4

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz. 

Referanslar

www.mshowto.org 

TAGS: Avamar Deploy, OVF Deploy, Datastore

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1993 yılında İstanbul'da doğdum. Üniversiteyi bitirdikten sonra çeşitli eğitimler aldım ve almaya devam ediyorum bugüne kadar DHL, Erdem Hastanesi, Netaş ve Glasshouse'da çalıştım. Şimdiler ise Vakıf Emeklilik'de sigorta sektöründe güvenlik ürünleri üzerine çalışıyorum. Hiç bir zaman hırslı bir insan olmadım her şey yalnızca eğlence için hobilerimin arasında yemek yapmak, balık tutmak bir şeyler okumak ve bilgili insanları dinlemek var. Linux'u ve yardımlaşmayı seviyorum Linux'da pek iyi değilim çünkü Linux çok geniş bir alan yazdıklarımla ya da Linux ile alakalı konuşmak ya da soru sormak isterseniz bash'ımla beraber. -Cheeers

Yorum Yap