1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma

Runecast ile VMware HW Compatibility

Runecast ile VMware HW Compatibility
0

VMware ortamınızda bir problem ile karşılaştığınızda, hızlı bir şekilde aksiyon almanız ve zaman kaybetmeden en doğru çözümü bulmanız gerekmektedir.Eğer Runecast Analyzer kullanıyor iseniz saniyeler içinde çözümü nokta atışı tespit edip, aksiyon alabileceğiniz VMware analiz raporunuz var demektir. Proaktif sorunları giderebilir, güvenlilik uyumluluğu sayesinde saniyeler içinde güvenik açıklarını bulup önlem alabilir ve ortamınızdaki host’lar arasında sistemin uyumluluğunu denetleyebilirsiniz.

Bu makalede Hardware Compatibility’den bahsedeceğim.

VMware ortamınız’da 6.5U3 kullandığınızı varsayalım. Ortamınızı vCenter 7.0’a upgrade etmek istiyorsunuz, bunun için mevcut esxi sunucularınız tek tek donanım ve driver uyumluluklarına saatlerce,günlerce tespit etmeniz gerekiyor. İşte bunun kolay yolu, Runecast ortamınızı kurulumunu yaptıktan sonra, mevcut ortamınızı analiz edip, ortamınız 7.0’a uyumlu olup olmadığını gösterecektir. Ayrıca bunuda rapor olarak çıktısını alabiliyorsunuz.

Runecast sayfamıza giriş yapıyoruz.


Resim-1

Burada sol menüde bulunan HW Compatibility sekmesine tıklayalım.


Resim-2

Hangi ortama geçeceğimizi buradan seçiyoruz. Biz  esxi sunucularımızın 7.0 için uyumlu olup olmadığını göreceğiz.


Resim-3

Simulation  tıkladığımızda bize vCenter ortamımızda bulunan Esxi sunucularımızın ve içinde donanımların vCenter 7.0’a uyumlu olup olmadığının listesini getirmiş olacaktır. Ortamımızı kontrol ettiğimizde 7 sunucumuz için uyumluluk ile ilgili problem olduğunu 3 sunucumuz için bir problem olmadığını ve vCenter 7.0’a uyumlu olduğunu göstermektedir.


Resim-4

Uyumlu olmayan bir sunucumuzu tıkladığımızda bizlere hangi donanımın uyumsuz olduğunu ve nasıl bir aksiyon alacağımızı bizlere sunmaktadır. Bu sunucuda I/O Devices’ında HBA kartımın (LSI / Symbios Logic Dell PERC H710P Mini) vCenter 6.5U3 ile uyumlu olduğunu göstermektedir. Buna göre aksiyon alabilirsiniz.


Resim-5

Sağ üst menüden dışarıya Export edebilir, yöneticilerinize bu raporu sunabilirsiniz.


Resim-6

Csv veya Pdf olarak alabilirsiniz.

Bu yazıda Runecast ile VMware HW Compatibility ürününe kısaca göz atmaya çalıştık. Umarım faydalı olmuştur.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Runecast ile VMware HW Compatibility,Runecast, VMware Hardware Compatibility

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 13 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. 2020 yılı itibari ile VMware VExpert PRO ve VExpert SECURİTY ünvanı almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, Bilgi Teknolojileri Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap