İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. VMware
  3. USB Bellekten Vmware ESXI Server Kurulumu Nasıl Yapılır?

USB Bellekten Vmware ESXI Server Kurulumu Nasıl Yapılır?


Vmware ESXI 5.5 kurulumunu CD-ROM’dan kurabilirsiniz. Fakat bu işlemi gerçekleştirmek için iki farklı yöntem daha bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan ağ üzerinden kurulum işlemlerini daha önceki yazımda anlatmıştım. Dilerseniz bu yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise USB bellek ile kurulum gerçekleştirmektir. Bu yazıda USB bellek ile Vmware ESXI Server kurulumunun nasıl yapılacağını bulacaksınız.

Malzemeler

  • ESXI Kurulum ISO’su
  • Adresinden indireceğimiz Rufus yazılımı
  • ESXI kurulumu için kullanılacak boş USB bellek

Yapılacak işlemler

1) Usb belleğimizi yuvasına takalım

2) Rufus.exe uygulamamızı çalıştıralım. Create a bootable disk using bölümünden ISO Image‘ı seçelim ve Click to Select butonuna basarak Vmware ISO dosyamızı gösterelim.


Resim-1

3) Start butonuna basarak USB kurulum medyası oluşturma işlemine başlayalım. Gelen soruyu Yes ile cevaplayalım.


Resim-2

4) Usb Bellekteki tüm verinin silineceğini söylüyor. OK ile işleme devam edelim.


Resim-3

5) Dosyalar kopyalanıyor.


Resim-4

6) İşlem tamamlandı.


Resim-5

7) Oluşturduğumuz USB Bellek ile ESX 5.5 kurulumunu yapmak için kurulum yapacağımız bilgisayarda Boot sırasında 1.sıraya USB Belleği alalım. Görüldüğü gibi oluşturduğumuz USB Bellekten kullanılarak kurulum yapılabilir.


Resim-6

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

14 yıldır bilgisayar sektörü içerisindeyim. Bu süre de birçok önemli proje de yer aldım. Yoğun olarak Microsoft Teknolojileri ile ilgilenmekteyim. 2013 yılından beri Dosbil Bilgisayar bünyesinde Proje yöneticisi olarak çalışmaktayım. Sahip olduğum sertifikalar MCP, MCITP, MCT,VCP.

Yorum Yap