1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma

VMware Tools New Download Page

VMware Tools New Download Page
0

VMware Tools, sanal makinenin genel performansını artırmak veya sanal makinelerin güvenli, korunaklı ve güçlendirilmiş olmasını sağlamak için vSphere ortamının vazgeçilmez bir bileşenidir. VMware araçları her zaman önemli ve kritik bir rol oynamıştır.Şimdiye kadar, VMware Tools, vSphere’in bir alt kümesi olarak geliştirildi ve yayınlanmıştır.VMware Tools destek sonu politikası açıkça belgelenmemiştir.Belirli bir VMware Tools sürümünün desteğin ne zaman sona ereceği VMware Tools destek sonu politikasıyla ilgili net talimatlar olmadan,  Sanallaştırma adminleri VMware Tools planlamak ve yükseltmek konusunda zorlanmış oldu.VMware Tools bağımsız olarak mevcuttur ve my.vmware.com portalın’dan ayrı bir ürün olarak indirilebilir. Bu, esasen VMware Tools‘un VMware Lifecycle Product Matrix‘te de yer alacağı  VMware Tools yaşam döngüsü hakkında tam görünürlük sağlayacağı anlamına gelmektedir.

Artık VMware Lifecycle Product Matrix belgesine başvurabilir ve sanal ortamları için yükseltmeleri kolayca planlayabilirsiniz.


Resim-1

Bu değişiklik ayrıca VMware Tools‘un herhangi bir sürümünü indirmeyi daha kolay hale getirecektir.


Resim-2

Daha önce, VMware Tools, vSphere indirme sayfasındaki “Drivers and Tools” sekmesi altında listeleniyordu, ancak bu değişiklikle birlikte, en son sürüm ayrı bir ürün olarak “All Download” sekmesi altında bulunabilir.


Resim-3

VMware Tools – View Download Components bölümünü tıklayalım.


Resim-4

Buradan istediğiniz versiyonu indirebilir, kurulumu yapabilirsiniz.


Resim-5

Bu yazıda VMware Tools yeni indirme sayfasına kısaca göz atmaya çalıştık. Umarım faydalı olmuştur.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: VMware Tools New Download Page, VMware, Yeni indirme sayfası

 

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 13 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. 2020 yılı itibari ile VMware VExpert PRO ve VExpert SECURİTY ünvanı almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, Bilgi Teknolojileri Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap