İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk Raporları

Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk Raporları

featured

 

Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi, risk yönetimi, verileri korumanıza ve içerden gelecek riskleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. E-posta,DLP,ATP gibi güvenlik ve uyumluluk özelliğinin raporlarına erişerek analiz etme ve ileti bildirimleri ile aksiyon almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca tüm denetim raporlarına istediğiniz zaman erişerek filtreleme yaparak belirlenen tarih aralığında bilgisayarınıza indirebilir hatta zamanlama özelliğini kullanarak belirlediğiniz kullanıcıya mail olarak iletilmesi sağlanabilir. Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi’nde raporları görüntülemek ve yönetmek için birtakım izinlere ihtiyacınız vardır.

Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi’nde raporları görüntülemek için aşağıdaki izinlere ihtiyacınız vardır.

  • Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi’ndeki raporları görüntülemek için Exchange yönetim merkezinde (EAC)
    Security Reader role atanması gerekir.
  • Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi’nde DLP raporlarını görüntülemek için View-Only DLP Compliance Management role atanması gerekir.
  • EAC’de DLP raporlarını görüntülemek için View-Only Recipients role atanması gerekir.


Resim-1

Microsoft 365 Yönetim Merkezi’ndenSecurity veya Compliance tıklıyoruz.


Resim-2

“Raporlar” ardından “Pano” sekmesini açıyoruz. Bu bölümde Güvenlik ve Uyumluluk ile ilgili tüm raporlar görüntülenir. Örnek bir rapor inceleme için “Kimlik Sahtekarlığı Yapılan Posta Raporu” tıklıyoruz diğer raporlarda aynı yöntem ile yönetilmektedir. İsteğe bağlı olarak seçebilirsiniz.


Resim-3

Açılan ekranda raporun genel görünümü karşınıza çıkacaktır.


Resim-4

“Zamanlama oluştur” seçeneği tıkladığımızda yeni bir pencere açılır.Başlangıç ve bitiş tarihi verilerek zamanlanmış bir rapor oluşturabilirsiniz.


Resim-5

Alt kısımda “Zamanlamayı özelleştir” seçeneği ile raporlar istenildiği zaman istenilen filtrelerle kullanıcılara mail ilerek iletilmesi sağlanabilir.


Resim-6

“Rapor iste” ile anında raporun istenilen filtreler ile iletilmesini sağlayabilir ve aynı zamanda bu raporları indirebilirsiniz.


Resim-7

Üst sekmede bulunan “Ayrıntılar tablosunu göster” bölümünü tıkladığımızda kimlik sahtekarlığı yapılan posta eylemlerini detaylı gönderici, IP adresi, tarihi gibi detayları görebilmekteyiz.


Resim-8

“Filtre” seçeneği rapor verileri ile ilgili filtreler yapılabilir. Buradaki filtreler rapordan rapora farklılık gösterir. Böylelikle kullanıcılar raporlarda belirli filtreler uygulayabilir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk Raporlar,Office365 raporlar,Office365 report,Office365 Tehdit Yönetimi Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma,Office365 tehtid yönetimi,Office365 kötü amaçlı yazılımdan koruma,Office365 security,Office365 compliance

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap