1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office365 Posta Kutusu Yönlendirme

Office365 Posta Kutusu Yönlendirme

featured

 

Bu yazımda sizlere şirket içinde kullanıcılarınızın izinde olması veya özel nedenlerden dolayı ofis dışında olmasından kaynaklanacak önemli maillerin kaçırılmaması veya iş sürecini etkileyecek maillerin diğer takım arkadaşlarına Office365 panelinden nasıl yönlendireceğimizi işleyeceğiz.


Resim-1

Exchange Admin Panelinde” Posta Akışı” menüsüne giriyoruz. Tıkladıktan sonra panelin sağında bulunan menüden kurallar sekmesinden “+” tıklıyoruz.


Resim-2

Açılan menüden “Yeni bir kural oluştur” seçeneğini seçerek, oluşturacağımız kuralı ayarlıyoruz.


Resim-3

Kuralımıza isim vererek Semih Karpuz kullanıcısına gelen maillerin kopyasını Serkan Duran’a yönlendireceğim. “Şu koşulda bu kuralı uygula” sekmesinden “Alıcı” tıklıyoruz.


Resim-4

Gelen mailleri yönlendireceğimiz hesabı ekleyerek Tamam’ı tıklıyoruz.


Resim-5

Bir sonraki adımımızda maillerin kopyasının iletileceği hesabı tanımlayacağız “Şunu yap” sekmesinden “İletinin gizli kopyasını şu kişiye gönder” tıklıyoruz.


Resim-6

Kopyanın iletileceği hesabı ekliyoruz.


Resim-7

Yönlendirme kuralımız kısa sürede hazır aktif ederek “Kaydet” butonu ile uygulamaya alabiliriz.

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Office365 Posta Kutusu Yönlendirme,Exchange Online Posta Kutusu Yönlendirme,Posta Kutusu Yönlendirme,Office365 mail yönlendirme,Office365 mail hesabı yönlendirme,Exchange Online mail yönlendirme ,Exchange Online posta kutusu yönlendirme

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap