1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365

Office365 Exchange Online’da Mailbox Import Export Role Atama

Office365 Exchange Online’da Mailbox Import Export Role Atama
+ - 0

 

Kuruluşunuzdaki Exchange Online posta kutularına PST dosyalarına export ederek dönüştürmeniz veya mevcut PTS dosyalarını içeri aktarmanız için Mailbox Import Export role Exchange Online’da atanması gerekir. Varsayılan olarak, bu rol Exchange Online’daki hiçbir rol grubuna atanmaz. Mailbox Import Export role’nü Organization Management role grubuna ekleyebilirsiniz. Veya yeni bir rol grubu oluşturabilir, Mailbox Import Export role atayabilir ve ardından kendinizi veya diğer kullanıcıları üye olarak ekleyebilirsiniz.

Office 365’te Mailbox Import Export role atamak için ilk olarak, Office 365 yönetici hesabınızla giriş yapın.


Resim-1

Ardından Exchange’i
tıklayın.

Resim-2

“İzinler” sekmesini tıklayın.

Resim-3

“+” simgesini tıklayın.

Resim-4

Ekranda bir pencere açılacaktır, daha sonra ad bölümüne bir rol adı yazın.Daha sonra alt başlıkta bulunan “Roller” listesine erişmek için “+” simgesini tıklayın.

Resim-5

Tekrar yeni bir pencere ile Rollerin görüntülendiği liste açılacaktır “Mailbox import export” tıklayın ve Tamam ile devam edelim.

Resim-6

Bir önceki ekranımıza dönmüş olduk şimdi role grubuna üye eklememiz gerekiyor “Üyeler” başlığı altında “+” simgesini tıklayın.

Resim-7

Bu pencerede üye adını seçin “Ekle” ve “Tamam” Kaydet’e tıklayın.


Resim-8

“Üyeler” bölümüne hesabın başarıyla eklendiğini göreceksiniz.

Resim-9

Exchange Online kuruluşunuzun “Management Role”
grubunun bir parçası olan her yönetici hesabı artık bir Mailbox import export izinlerine sahip olacaktır.

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Office365 Exchange Online’da Mailbox Import Export Role Atama,Exchange Online’da Mailbox Import Export Role Atama,Officce365  Mailbox Import Export Role Atama,Mailbox Import Export Role Atama,Mailbox Import Export Role

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap