1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Microsoft Teams’te “Praise” ile Çalışma Arkadaşlarınızı Alkışlayın

Microsoft Teams’te “Praise” ile Çalışma Arkadaşlarınızı Alkışlayın

praise

Günümüzün sıkı rekabetli ve hırslı çalışma dünyasında rakiplerinden önde olmayı amaçlayan şirketler, iyi eğitimli, yetenekli, tecrübeli, yaratıcı ve dinamik çalışanlara sahip olmak için büyük efor sarf ediyor ve özellikle İK birimlerinde geliştirdikleri farklı politikalarla bu doğrultuda ilerliyorlar. Bununla birlikte, şirketlerin hedeflerine ulaşmasında kilit rolü oynayan çalışanların, profesyonel yetkinlikleri ve diğer özelliklerinden bağımsız olarak, motivasyonlarını, bağlılıklarını ve istekliliklerini üst seviyede tutmak için etkili bir destek, takdir ve ödül sistemine ihtiyaç duyulduğu bilimsel bir gerçek. Ortaya koydukları işler, başarıları, çabaları takdir edilen çalışanların mutluluğu ve verimliliği yüksek oranda artıyor, bu da beraberinde bireylerin, birlikte çalıştıkları kişilerin, bağlı oldukları ekiplerin ve sonuç olarak şirketlerin başarısına direkt olarak olumlu etki sağlıyor. Bu noktada, de özelliği ile bu sisteme ufak da olsa katkıda bulunuyor.

Praise, çalışma arkadaşlarınıza, hem “private chat” üzerinden hem de daha fazla kişinin görebileceği şekilde direkt olarak team’lerden ve kanallardan tebrik, övgü kartları ve rozetleri gönderebilmenizi sağlıyor. Bunun için basitçe aşağıdaki adımları takip etmek yeterli:

1- ’te yeni bir mesaj veya yanıt yazmak için kullandığınız kutucuğun hemen altında bulunan Praise ikonunu tıklayın. İkon görünmüyorsa, aynı konumdaki […] (messaging extensions) simgesine tıklayarak bulabilirsiniz.


Resim-1

2- Göndermek istediğiniz rozeti/kartı seçin.


Resim-2

3- Övmek, tebrik etmek istediğiniz kullanıcıyı veya kullanıcıları To kutucuğu içinde bulup seçin ve “Recipients” alanına eklendiklerine emin olun. Note alanına tercihen bir mesaj veya açıklama ekleyebilirsiniz.


Resim-3

4- Preview seçeneğiyle ilerleyip rozetin, kartın son halini kontrol edin.


Resim-4

5- Hazır olduğunuzda Send‘e tıklayarak gönderimi tamamlayın.


Resim-5

Gördüğünüz gibi kullanımı son derece kolay olan Praise özelliği, Teams’in mobil uygulamalarında da mevcut. Teams’te varsayılan olarak aktif şekilde gelen bu özelliği herhangi bir sebeple kapatmak isterseniz, Microsoft Teams Yönetim Merkezi‘nde, “Teams Uygulamaları > İzin İlkeleri” menüsündeki varsayılan ve/veya ilgili diğer ilkelerin ayarlarında, Microsoft Uygulamaları bölümünde kolaylıkla devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar
www.mshowto.org

TAGs: , , , teams, microsoft teams, , praise, , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Burak Varol, İstanbul'da doğup büyümüş ve tüm eğitim hayatına aynı şehirde devam etmiştir. Bilişim sektöründeki profesyonel kariyeri boyunca Metis, Microsoft Türkiye, PeakUp gibi önemli organizasyonlarda, teknik destek mühendisliği, bilişim danışmanlığı, forum ve içerik moderatörlüğü, mentorluk, ekip liderliği gibi farklı görevlerde başarıyla bulunmuştur. Çoğunluğu mesajlaşma hizmetlerine yönelik olmak üzere farklı Microsoft ürün ve hizmetlerini konu alan pek çok projede aktif rol almıştır. Çalışma hayatına, 10'dan fazla ülkede faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek'te (CCI), Kıdemli Bulut Danışmanı olarak devam etmektedir. Genel olarak tüm Microsoft teknolojileriyle ilgilenmekle birlikte, asıl uzmanlık alanı bulut teknolojileri ve Microsoft Office 365 evrenidir ve "MCSA: Office 365" gibi birçok sertifikaya sahiptir.

Yorum Yap