İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. Microsoft Outlook’ta Gönder/Al Süresi Nasıl Ayarlanır?

Microsoft Outlook’ta Gönder/Al Süresi Nasıl Ayarlanır?

Merhaba, bu yazımızda Microsoft Outlook’ta Gönder/Al Süresi Nasıl Ayarlanır? Konusuna bakacağız. Yeni maillerinizin olup olmadığını bağlı olduğu sunucudan ne kadar sıklıkla kontrol edeceğini zamanlamak isteyebilirsiniz. Microsoft Outlook sürümlerinden bir tanesini kullanıyorsanız bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu süre DefaultR;ta 30 dakikadır ve biz bunu 1 dakikaya kadar indirip Outlook‘un mail sunucusu ile 1 dakikada bir mail kontrolü yaptırmış olacağız.

Gideceğimiz ekrana Ctrl + Alt + S tuşları ile kolayca gidebilirsiniz ancak farklı gidiş yolları da vardır. Gönder/AL > Gönder/Al Grupları > Gönder/Al Grupları Tanımla, yolu ile


Resim-1

Ya da Dosya > Seçenekler > Gelişmiş > Gönderme ve alma, kısımlarından ulaşabilirsiniz.


Resim-2


Resim-3

Daha sonra karşımıza gelen Gönder/Al Grupları penceresinde ayarımızı değiştireceğiz. Burada sizde “30″ yazan kısmı “1″ olarak değiştirmelisiniz ki belirtildiği üzere Her 1 dakikada bir otomatik gönderme/alma gerçekleşsin olacak.


Resim-4

Umarım faydalı olmuştur. Diğer yazılarımızda görüşmek dileğiyle…

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org/ linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Microsoft Outlook, Gönder/Al süresi, Outlook gönderme alma süresi ayarlama

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1997 İstanbul doğumluyum. Küçük yaşlarda başlayan bilgisayar ile tanışma maceram lisede Bilişim Teknolojileri bölümünü seçerek devam etti. 2016 yılında Kariyer Mimari Bilişim Akademisi‘nde Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimini tamamladım. 2017 yılında İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulunda, İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünden mezun oldum. 2018 yılında Knb Lojistik Dış Tic. Ltd. Şti. firmasında Bilgi işlem ve E-Ticaret bölümlerinde görev aldım. 2019 yılında Dorak Holding A.Ş. firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı, daha sonra İleri Teknoloji firmasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev aldım. 2020 yılında vatani görev nedeniyle bu firmada ki görevimden ayrıldım. Şu anda Ulustrans Logistics firmasında Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak ve MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktayım.

Yorum Yap