İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. Yeni İş Yapma Şeklimiz, Office 2013 ve Yeni Gelen Özellikleri

Yeni İş Yapma Şeklimiz, Office 2013 ve Yeni Gelen Özellikleri


Ekim ayını için herşeyin değiştiği bir ay olarak nitelendirebiliriz. 15 Ekim’de tarihin en büyük lansmanında Windows 8 ile en iyi çalışan yeni , bütün müşteri ihtiyaçlarına cevap verebileceğini gösterdi.

Gelişen teknoloji çağında önceki sürümlerine göre, sizlere sadece klavye ve mouse deneyiminin dışında, dokunmatik yüzeyler de de ne kadar başarılı olduğunu gösterecek. Dokunmatik kullanım sırasında büyüyen ve rahat kullanım sağlayan ikonlar, yine parmağınız etrafında çıkan basit kontrol düğmeleri gibi saymakla bitiremiyeceğimiz özellikler ’te..!!

Yeni Office’in Preview sürümü yayınlandıktan sonra, tüm dünyada milyonlarca insanın iş yapış şeklinin değiştiğini söyleybiliriz. Artık mail eklentisi yerine bağlantı paylaşıyorlar, dosyalı USB’lerde taşımak yerine buluta koyuyorlar.

Yeni Office kullanan kişiler, artık aşağıdaki cümleleri kullanmıyorlar;

Dosyamı kaybettim USB’yi bulamıyorum: Büyük av sona erdi – Yeni Office Bulut üzerinde çalışıyor ve artık siz hangi bilgisayardaysanız belgelerinizde o bilgisayarda.

İzin verirseniz sunum notlarımı alayım : Powerpoint Sunucu Görünümü’nün yeni özellikleri sayesinde aldığınız notları ve sonraki slaytları dinleyicilere farkettirmeden görebileceksiniz.

Fazla kalemi olan varmı: Yeni Office ve Windows 8 ile not almak, e-posta yazmak ve program özelliklerine erişmek için “dokun ve mürekkep oluştur” özelliğini kullanın.

Keşke bu PDF’in içeriğine erişebilsem: Yeni Word’teki PDF Reflow ile PDF dosyaları Word belgesi olarak açın. İçeriği kopyalayıp Office içinde istediğiniz başka bir yerde kullanın.

Nerede Kalmıştım: Yeni Word ve Powerpoint belgeleri nerede kaldığınızı hatırlar ve sizi kaldığınız yere götürür.

Kusura bakmayın bir önce mailimde belgeyi eklemeyi unutmuşum: Yeni Outlook e-posta İp uçları, bir eklentinin eksik oluğ olmadığını size bildirir. Ayrıca belgeleri SkyDrive’a kaydedip sadece bağlantıları paylaşabilir ve böylece ek gönderip almak zorunda kalmazsınız.

Bunu hep birlikte gözden geçirmek için zaman bulamadık: Aradaki meafe ne olursa olsun yeni Office Web Apps ile, Office yazılımlarına sahip olmayanları bile araya getirin.

Bu verilerin temizlenmesi bütün gecemi alacak: Yeni Excel’de Flash Fill özelliğini sizin yerinize verilerden parçalar toplayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Tebrikler terfi almışsın haberimiz yok J: Gerçek zamanlı resimler, iletişim bilgileri ve durum güncellemeleri için Office’inizi sosyal medya ile ilişkilendirin.

Bu fişi nereye koymuştum: Fişlerinizin fotoğrafını çekin ve yeni OneNote 2013′ ün Görüntü Arama özelliği ile hızlıca bulun.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul, Bakırköy doğumludur. Arena Bilgisayar bünyesinde Microsoft Office 365 Senior Sales Engineer olarak çalışmaktadır. Tüm Türkiye’deki Microsoft iş ortaklarına teknik destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bunun yanı sıra çeşitli Microsoft etkinliklerine konuşmacı ve eğitmen olarak katılmaktadır.

Yorum Yap