1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yahoo’da Virüs Tehdidi

Yahoo’da Virüs Tehdidi


Dünyada en yaygın olarak kullanılane-posta servislerinden , yeni bir virüsün, kullanıcılar arasında yayıldığı uyarısında bulundu.

”Yamanner” adlı virüsün, elektronik posta kutularına ”New Graphic Site” başlığıyla geldiği, açılınca bilgisayara yerleşerek listesindeki diğer isimlere yayıldığı belirtildi. güvenliği şirketi Symantec’in uzmanları, bu virüsün diğerlerinden farklı olarak mesajın eklentilerine gizlenmediğini, mesaj açıldığı anda aktifleştiğini kaydetti.

Uzmanlar, av3@yahoo.com adresinden gelen hiçbir mesajın açılmamasıve virüs koruyucu programların güncellenmesi uyarısında bulundu. Yahoo yetkilileri, 200 milyondan fazla kullanıcının ”çok azını” etkilediğini belirttikleri virüsün yeni saldırılarının engellenmesi için gerekli önlemlerin alındığını belirtti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap