1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Natro Web Hosting’den Yepyeni Bir Sunucu Anlayışı : Natro X Server

Natro Web Hosting’den Yepyeni Bir Sunucu Anlayışı : Natro X Server


SAFİR

Klasik kiralık sunucunuzda bulut teknolojisi ile performans problemlerimize çözüm üretin.

Teknoloji, altyapı ve ar-ge ‘ye yaptığı yatırımlarla yıllardır sektörün en yenilikçi hizmetlerini sunan Web Hosting bulut teknolojisinin üstün özellikleri ile tasarladığı ve uygun fiyatlı cPanel seçeneğine de sahip olan yeni ürünü X Server ‘ı müşterilerinin hizmetine sundu.

Natro Web Hosting, klasik kiralık sunucu hizmetine bulut mimarisinin avantajlarını ekleyerek oluşturduğu bu yeni ürün ile müşterilerinin geleceğe dönük donanım ihtiyaçlarının önündeki engelleri kaldırmayı hedefliyor. Bu ürün sayesinde, ihtiyaç duyduğunuzda sahip olduğunuz sunucu donanımı dakikalar içerisinde yeni yüksek kapasiteli bir donanım ile değiştirilebilecek. Üstelik bu işlem sonunda yeniden işletim sistemi kurulumuna ya da uygulamalarınızın yeniden yapılandırılmasına gerek olmayacak. XServer platformunun en dikkat çekici özelliği tüm sunucu kaynaklarının tek bir müşteriye tahsis ediliyor olması. Ayrıca, sunucuya işletim sisteminden önce kurulan sanallaştırma katmanıyla benzersiz yönetilebilirlik ve izleme özelliklerine sahip olunuyor. Uzaktan güç yönetimi, IP Kvm, hızlı yedekleme, servis ve donanım izleme, otomatik yeniden kurulum bu özelliklerden bazıları.

XServer ürünü klasik kiralık sunucu hizmetine göre daha uygun bir fiyatla sunulabiliyor çünkü otomasyona uygun altyapısı insan kaynağından tasarruf edilmesini sağlıyor. Ayrıca yönetilebilirlik özellikleri sanallaştırma katmanından sağlandığı için daha hesaplı donanımlar sunulabiliyor.

X Server ile ilgili ayrıntılı ve karşılaştırmalı özellikler için http://www.natro.com/SunucuHizmetleri/adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap