İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Nexus 5 Turkcell’de

Nexus 5 Turkcell’de


VidyoConnect

Küçük yeşil Android tutkunu okurum merhaba :),

Google’ın LG ortaklığı ile hazırladığı yeni akıllı telefonu modeli Nexus 5 yakında ülkemizde satışa çıkacak. Saf Android arayüzüne sahip olan ve dünyanın en stabil android cihazları olarak bilinen  Nexus serisinin 5. üyesi yayınlanan güncellemeleri en hızlı alacak cihazlardan biri olacak. Ayrıca kendisi Android 4.4 sürümüne sahip olan ilk cihaz olma özelliğini de taşıyor.

Turkcell Nexus 5′in çok yakında mağazasında satışa sunulacağını bildirdi. 1399 TL fiyat etiketi olan Nexus 5, Turkcell Mağazada ön siparişle satışa çıkacak ve gönderimlerine 13 Ocak 2014 tarihi itibariyle başlanacak.

Teknik özellik olarak incelediğimizde cihazda;

  • 4.95″ (düz hesap 5 yapamamışlar) Full HD IPS Plus ekran,
  • 2 Gb Ram,
  • 2,4 Ghz 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemci,
  • 8 Mp kalitesinde fotoğraf çekip, Full HD çözünürlükte video kaydı yapabilen arka kamera
  • 1,3 Mp kalitesinde fotoğraf çekip, 720p çözünürlükte video kaydı yapabilen ön kamera,
  • 16/32 Gb depolama alanı,
  • LTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac gibi bağlantı özellikleri bulunuyor.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

2005 yılında bilgisayar hayatımda tam anlamıyla yer edindi. Windows serüvenim de tam bu noktada Windows 95-98 ve XP ile başladı. O günden bu yana Windows işletim sistemlerini kurcalamayı hep sevmişimdir. Bunun dışında 2009 yılında eğitime başladığım İTO Anadolu Teknik Lisesi’nde Network ve Sistem konularına yöneldim. Comptia+ ve Cisco IT Essentials sertifikalarını aldıktan sora Cisco sertifikasyon programlarına katıldım ve halen bu program dahilinde network eğitimi almaktayım. Şuan “Sosyal Medya Araştırmacılığı” ve kişisel blog adresimde yazarlık yapıyorum.

Yorum Yap