İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 16GB’lık Zune HD 249 Dolar!

16GB’lık Zune HD 249 Dolar!


Ruijie Teknoloji Günü

Microsoft’un, Nvidia Tegra’dan güç alacak yeni nesil medya oynatıcısı HD’nin fiyatlandırması belli oldu gibi. Firma cephesinden gelen haberlere göre, ilk etapta 16 ve 32GB’lık 2 versiyonlar raflardaki yerini alacak olan HD’nin küçük kardeşi 250 ile 280 Dolar arasında bir fiyatlandırma ile satışa sunulacak. İlerleyen dönemlerde 64GB’lık bir üst versiyonun da diziye eklenecek olması ise  bir başka olasılık. Bu arada, HD’nin isminden de anlaşılacağı üzere, yüksek tanımlı (720p) videoları, HDMI çıkışı üzerinden oynatabilecek olması ise MS-Nvidia iş ortaklığının şüphesiz en sevindirici sonucu.


Apple’ın iPod Touch’ının karşısına konumlandırılacak olan ’nin çıkışıyla beraber, Apple’ın da halihazırda 300 Dolar civarında seyreden 16GB’lık iPod Touch modelinde fiyat indirimine gitmesi kuvvetle muhtemel. Yine çok çok büyük ihtimalle, ’nin 16GB’lık modelinin Apple’dan gelecek indirim ertesinde rakibinde yukarıda seyredecek olmasını bekleyebiliriz ki, ’nin Tegra yongası ve  çoklu dokunmatik destekli OLED ekranı gibi rakibine kıyasla fark yaratan özellikleriyle bu fiyat farkına değeceği de bir başka gerçeklik.

Son olarak Zune HD’nin tahmini çıkış gününün 8 Eylül olduğunu bir kez daha anımsatalım.

Kaynak: veteknoloji.com

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap