1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Twitter’da Toplu Direct Mesaj (DM) Nasıl Silinir?

Twitter’da Toplu Direct Mesaj (DM) Nasıl Silinir?


Selamlar Twittter’cı. Hashtag’ine kuvvet,

Dostum bildiğin gibi ’da bir “özel mesaj” yani “Direct Message” özelliği var. Hatta son zamanlarda bu özelliğe resimli mesaj yollama seçeneği de eklendi. Velhasıl, ’ın direkt mesaj özelliği güzel de, biriken direkt mesajların gelen kutusunu doldurması çok sinir bozucudur. Hatta bunları silmek ayrı bir eziyet. (Hoş mobilde çoklu silebiliyorsun)

Mesajları tek tek silmeye uğraşmak büyük bir zaman kaybına neden oluyor. Ancak gelen Direkt Mesajları toplu olarak silmenin bir yolu var. “dmcleaner.com”


Sitenin kullanımı çok basit;

1)  http://www.dmcleaner.com ‘a twitter hesabınla giriş yapıyorsun

2) Karşına gelen ekrandan Clean My Twitter Inbox seçeneğini seçiyorsun

3) Yeni açılan ekranda hangi direkt mesajları silmek istediğini seçebiliyorsun.

  • Tüm mesajları sil,
  • Gönderilen tüm mesajları sil,
  • Alınan tüm mesajları sil,
  • Engellenmiş kullanıcıların mesajlarını sil,
  • Belirli kullanıcıların mesajlarını sil (Bunları belirlemen gerek),
  • Belirli bir tarihe dayanan mesajları sil,
  • Belirli kelimeleri içeren mesajları Sil

şeklindeki seçeneklerden silmek istediğin Direkt Mesajları seçerek mesajlarını silme işleminizi gerçekleştirebilirsin. Eğer gönlünden geçer de paylaşırsan çok makbule geçer 🙂

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2005 yılında bilgisayar hayatımda tam anlamıyla yer edindi. Windows serüvenim de tam bu noktada Windows 95-98 ve XP ile başladı. O günden bu yana Windows işletim sistemlerini kurcalamayı hep sevmişimdir. Bunun dışında 2009 yılında eğitime başladığım İTO Anadolu Teknik Lisesi’nde Network ve Sistem konularına yöneldim. Comptia+ ve Cisco IT Essentials sertifikalarını aldıktan sora Cisco sertifikasyon programlarına katıldım ve halen bu program dahilinde network eğitimi almaktayım. Şuan “Sosyal Medya Araştırmacılığı” ve kişisel blog adresimde yazarlık yapıyorum.

Yorum Yap