VMware Product Interoperability Matrix
  1. Ana Sayfa
  2. Sanallaştırma

VMware Product Interoperability Matrix

0

Product InteroperabilityVMware ürünlerinin birlikte çalışabilirlik matrisini çıkarmaktadır. Çıktısını indirebilir, ilgili dokümana ulaşabilirsiniz. Tek bir noktadan upgrade path’de ulaşabilirsiniz.

Buradan giriş yaparak başlayabilirsiniz. Solution 1 kısmında mevcut kullandığımız ürünü seçebilir veya ortamınıza kuracağınız VMware ile ilgili yazılımı seçebilirsiniz. Select Version bölümünde bir den fazla versiyon’da ekleyebilirsiniz.

Resim-1

Platform uyumluluğumu kontrol etmek için , Platform/Solution kısmında ürünümüzü seçtikten sonra “Check Interoperability” dedikten sonra bizlere birlikte sorunsuz çalışacak listeyi getirmiş bulunmaktadır. Burada ESXi 7.0u3 versiyonunda vCloud Director 10.3 versiyonun problemsiz çalıştığının listesini görebiliriz. Sağ üst menüde bulunan Download kısmında csv uzantısını indirebilirsiniz.

Resim-2

Resource bölümünden VMware Compatibility Guide’da ulaşabilirsiniz. Upgrade path bölümünden tüm ürünlerin upgrade yapmadan önce izlenecek adımları da bizlere göstermektedir. Bunu da csv uzantılı olarak indirebilirsiniz.

Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı  alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: VMware vSphere, vSphere ,VMware Product Interoperability Matrix

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 13 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. 2020 yılı itibari ile VMware VExpert PRO ve VExpert SECURİTY ünvanı almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, Bilgi Teknolojileri Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yaz