VMware VMARK Nedir?
 1. Anasayfa
 2. Sanallaştırma

VMware VMARK Nedir?

0

VMware VMmark, sanallaştırma platformlarının performansını ve ölçeklenebilirliğini ölçmek için kullanılan ücretsiz bir araçtır. VMmark kıyaslaması, yaygın olarak sanallaştırılmış uygulamaları “tiles” adı verilen önceden tanımlanmış paketlerde birleştirir. Bir sanallaştırma platformunun çalıştırabileceği VMmark kutucuklarının sayısı, bu kutucukların kümülatif performansı ve çeşitli platform düzeyindeki iş yüklerinin performansı, VMmark 3.x puanını belirlemektedir.

Resim-1

Bir cloud ortamı, genellikle birkaç farklı iş yükünü, paylaşılan storage ve network kaynaklarına erişen bir fiziksel sunucu koleksiyonu olan bir sanallaştırma platformunda toplar. Sanallaştırılmamış ortamlar için geleneksel tek iş yükü performansı ve ölçeklenebilirlik testleri, ne sanal makineler ne de cloud ortamları düşünülerek geliştirilmiştir.

VMware VMARK Neler Yapar?

Sanal veri merkezi performansının ve güç tüketiminin doğru ve güvenilir şekilde karşılaştırılmasını sağlar.
Farklı sanallaştırma platformlarının performansının ve güç tüketiminin karşılaştırılmasını sağlar.
Sanallaştırma ortamındaki donanım, yazılım veya konfigürasyondaki değişikliklerin performans etkilerini belirlemek için kullanılabilir.

Resim-2

VMmark 3, çok az manuel müdahaleye ihtiyaç duyarak kıyaslama dağıtımını hızlı ve kolay hale getiren yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş bir kurulum ve title klonlama işlemine sahiptir. VMmark 3, baştan sona ücretsiz veya açık kaynaklı yazılım kullanır, yazılım lisansı satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır ve VMmark .ova, gerekli tüm yazılımları indirilebilir tek bir şablonda içerir.

Resim-3

VMmark sonuçları yayınlanmadan önce, VMmark karşılaştırmalı değerlendirme sonuçlarını yayınlayan çeşitli şirketlerden oluşan bir inceleme paneline sunulmalı ve karşılaştırmalı değerlendirmenin adilliği ve bütünlüğü sağlanmalıdır.

Resim-4

Buradan direk ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kurulum *.ova’sını indirip, kendi VMware ortamına import edip kurulumunu sağlayabilirsiniz.

Resim-5

Bu konuyla ilgili sorularınızı  alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: VMware VMARK, VMware, vSphere,VMware VMARK Nedir,VMARK Nedir

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 1
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 2
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Batuhan DEMİRDAL, 13 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. 2020 yılı itibari ile VMware VExpert PRO ve VExpert SECURİTY ünvanı almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, Bilgi Teknolojileri Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir