İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. VMware
  3. VMware Appliance Management Arayüzünde NTP Değişikliği Nasıl Yapılır?

VMware Appliance Management Arayüzünde NTP Değişikliği Nasıl Yapılır?

061420_1838_VMwareAppli4.png
Ruijie Teknoloji Günü

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere VMware Appliance Management arayüzü aracılığıyla NTP değişikliğinin nasıl yapıldığını anlatacağım. Bu işlemin popular iki methodu var; CLI ve Appliance Management arayüzü.

 

Vcenteradresi.domain.local:5480 adresine giderek giriş yapıyoruz;

Resim-1

Karşımıza gelen arayüzde solda bulunan menüden Time sekmesine tıklıyoruz;

Resim -2

 

Time Zone’un sağında bulunan EDIT’e tıkladığımızda bölgesel olarak bir Zone belirtmemizi istiyor. Seçimi yaptıktan sonra Save diyoruz;

Resim -3

Time Synchronization Settings EDIT dediğimizde böyle bir pencere geliyor. Eğer bölgesel olarak belirlediğimiz halde herhangi bir nedenden ötürü saat uyuşmazlığı varsa, senkronizasyon sorunu var demektir. Modelardan NTP seçince, bizden NTP Server adresleri istiyor ve her adresi yazdıktan sonra bir virgülle ayırıyoruz. Senkronizasyon sorunu yoksa Disabled seçiyoruz. vCenter’ın bağlı olduğu Host’un halihazırda bir NTP konfigürasyonu varsa, Host modunu seçip kaydediyoruz. Sonrasında otomatik olarak güncelleyecektir.

Resim -4

CLI methodu ile VCSA NTP konfigürasyonu işleminin nasıl yapıldığını bir başka yazıda paylaşacağım.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

TAGS: appliance management, ntp konfigurasyonu, vcsa 7, vcsa ntp, vmware ntp

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1992 Malatya doğumluyum. Beykent Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık son sınıftayım. Bilişim sektörüne NETAŞ bünyesinde bulunan BDH ile başladım. Yaklaşık 4 yıldır Assista Bilgi İşlem Danışmanlık şirketinde çalışıyorum. Bilişim Sistemleri Yönetimi, Sanallaştırma Çözümleri, Siber Güvenlik ve Son Kullanıcı Yönetimi konusunda yıllardır çalışıyorum. Birçok proje tamamladım bu süre zarfında. Bol kitap okur, çok araştırırım. Öğrenir, öğretir, gelişir, geliştiririm. Bilginin paylaşıldıkça çoğaldığına inanıyorum.

Yorum Yap