İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure Backup Server’ı Kullanarak Windows Server 2016 ve vCenter / ESXi 6.5’i İş Yüklerini Koruyabilirsiniz

Azure Backup Server’ı Kullanarak Windows Server 2016 ve vCenter / ESXi 6.5’i İş Yüklerini Koruyabilirsiniz


VidyoConnect

Azure Backup Server’ın eski sürümünü kullananlar VMware ve Windows Server’ın son sürümü olan Windows Server 2016’yı desteklemediğini uygulayarak görmüşlerdir. Kısaca Azure Backup Server nedir diye soranlarınız olur diye kısaca açıklamak isterim; Azure Yedekleme Sunucusu, kritik önem taşıyan uygulamaların yanı sıra Hyper-V veya VMware VM’lerde çalışan sanal makinelerin korunmasına yardımcı olan ilk bulut yedekleme çözümüdür. Azure Yedekleme Sunucusu’nun en yeni sürümü olan v2 ile SQL Server 2016, SharePoint 2016, Exchange 2016 ve Windows Server 2016 gibi uygulamaları yerel olarak diske kısa süreli saklayabileceğinizi gibi, aynı zamanda uzun süreli saklama için bulut üzerinde koruyabilirsiniz.


Resim-1

Azure Yedekleme Sunucusu ayrıca, depolama ve daha hızlı yedeklemelerden tasarruf sağlayarak toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltmaya yardımcı olan Modern Backup Storage teknolojisini sunar. Azure Yedekleme Sunucusu ayrıca kritik verilerinizi sadece yanlışlıkla silinmeye değil, aynı zamanda fidye yazılımı gibi çeşitli güvenlik tehditlerine karşıda korur. Ayrıca, bulut kurtarma noktalarından ücretsiz olarak geri yüklersiniz, böylece yedek TCO azaltılmış olur.

Microsoft Azure Backup Server v2 sürümü ile aşağıdaki iş yüklerini de artık koruyabilirsiniz:

  • vCenter ve ESXi 6.5 ile birlikte 5.5 ve 6.0 desteği
  • SQL Server 2016,
  • SharePoint 2016,
  • Exchange 2016
  • Windows Server 2016

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Azure Backup Server,Windows Server 2016, SQL Server 2016,SharePoint 2016, Exchange 2016,Hyper-V,VMware, Modern Backup Storage, Azure Yedekleme Sunucusu, vCenter ve ESXi 6.5,Microsoft Azure Backup Server v2

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap