1. Ana Sayfa
  2. Visual Studio

Visual Studio Online Proje Değişikliklerini Local Bilgisayara Alma


0

Bu makalemde sizlerle Visual Studio Online ortamında kullanıcılar projede yapılan değişikliklerin Local bilgisayara entegre edilmesini inceleyeceğiz.

Öncelikle http://www.visualstudio.com/tr-tr adresine giriş yapalım.


Resim-1

“Oturum Aç” butonunu tıklayalım ve Visual Studio Online hesabımıza giriş yapalım.


Resim-2

Oturum açma bilgilerimizi girelim ve oturumumuzu açalım.


Resim-3


Resim-4

Open in Visual Studio linkine tıklayalım ve projemizi Visual Studio IDE ortamında açalım.


Resim-5

Visual Studio açılınca bizden tekrar oturum açma bilgilerimizi istemekte, Visual Studio Online hesabımıza giriş bilgilerimizi yazalım ve oturumumuzu açalım.


Resim-6

Not: Proje önceden bilgisayara tanıtılmış ise bu işlemleri yapmamıza gerek duyulmamaktadır. Projemizi kayıtlı olduğu klasörden başlatarak işlemlerimize devam edebilmekteyiz.

Solution dosyamıza çift tıklayalım ve projemizi açalım.


Resim-7

Solution Explorer’e sağ tıklayalım ve açılan pencereden Get Latest Version (Recursive) seçeneğini seçelim. Bu seçeneği seçtiğimizde projemizde diğer kullanıcılar tarafından yapılan değişiklikler Local bilgisayarımıza taşınmış olacaktır.

Böylece projede yapılan değişikliklier bilgisayarımıza almış olduk ve entegre olarak diğer kullanıcılarla çalışma işlemini inceledik. Bir sonraki makalede görüşmek üzere.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap