1. Ana Sayfa
  2. Visual Studio
  3. Visual Studio Online Proje Değişikliklerini Kayıt Etme

Visual Studio Online Proje Değişikliklerini Kayıt Etme


SAFİR

Bu makalemde sizlerle Online ortamında kullanıcılar ile nasıl entegre çalışılır bunu inceleyeceğiz.

Öncelikle http://www.visualstudio.com/tr-tr adresine giriş yapalım.


Resim-1

“Oturum Aç” butonunu tıklayalım ve hesabımıza giriş yapalım.


Resim-2

Oturum açma bilgilerimizi girelim ve oturumumuzu açalım.


Resim-3


Resim-4

Open in Visual Studio linkine tıklayalım ve projemizi Visual Studio IDE ortamında açalım.


Resim-5

Visual Studio açılınca bizden tekrar oturum açma bilgilerimizi istemekte, Visual Studio Online hesabımıza giriş bilgilerimizi yazalım ve oturumumuzu açalım.


Resim-6

Solution dosyamıza çift tıklayalım ve projemizi açalım.


Resim-7

Projemizin .Cs uzantılı dosyasına kodlarımızı yazalım ve projemizi F5 tuşu ile Build edelim.


Resim-8

Projemizin çıktısı ekrandaki gibi olacaktır. Projeyi sonlandıralım ve Solution Explorer penceremizi açalım. Solution Explorer proje dosyalarımızın göründüğü penceredir.


Resim-9

Projemize sağ tıklıyoruz ve projede yaptığımız değişiklikleri Visual Studio ortamına kayıt etmek için Check In’e tıklıyoruz.


Resim- 10

Solution Explorer penceresinde projede yapmış olduğumuz değişiklikler görünmektedir. Check In butonuna tıklayarak yaptığımız değişiklikleri Visual Studio Online ortamına taşıyalım.


Resim-11

Böylelikle projemizde yaptığımız değişikliği Visual Studio Online ortamına taşımız olduk. Bir sonra ki makalede görüşmek üzere…

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap