İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Visual Studio Code Nedir?

Visual Studio Code Nedir?


Bu yazımızda IDE ortamının ne olduğunu ve işlevini sizlerle paylaşacağım.

Resim-1

’un etkinliğinde duyurduğu ücretsiz olarak yayınlandı.Visual Studio , Linux, Mac OS ve Windows işletim sistemlerinde çalışan IDE ortamıdır. Farklı işletim sistemlerinde de .Net tabanlı kod geliştirmeyi amaçlayan geliştirici ortamını indirmek için https://code.visualstudio.com/ adresine girerek ;

Resim-2

Download Code For Windows bağıntısından Windows işletim sistemleri için, Available On Other Platforms bağıntısından diğer işletim sistemleri için ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yayınlanan sürüm Preview sürümüdür.

Bir sonra ki yazıda görüşmek dileğiyle…

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap