İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Visual Studio
 3. Visual Studio 2010 Kurulum Aşamaları (Nasıl Kurulur)

Visual Studio 2010 Kurulum Aşamaları (Nasıl Kurulur)

Bu makalede Visual Studio kurulumunun yapılacağından bahsedeceğiz. Öncelik Visual Studio DVD’mizde yer alan Setup dosyamızı tıklıyoruz. Karşımıza Visual Studio yükleme ekranı geliyor.


Resim-1

Install Microsoft seçeneğini tıklayıp devam ediyoruz.


Resim-2

Karışımıza gelen ekranda Visual Studio için gerekli olan bileşenlerin yüklü olup olmadığı denetleniyor. Eğer yüklü değilse bunları yüklememiz için bir uyarı penceresi görüntülenmektedir.


Resim-3

Burada bilgisayarımızda Service Pack 3 ve Windows Installer 3.1 in yüklü olmadığını ve bunları yüklememiz gerektiği söyleniyor. Uyarıda bulunan mavi rekli başlıklara tıkladığınız zaman sizi Windows Update servisine yönlendiriyor ve bu bileşenleri indirmeniz sağlanıyor. Bileşenler yüklendikten sonra tekrar Setup işlemini baştan almamız gerekiyor. Yapılan sürüm kontrolünden sonra ;


Resim-4

Lisans anlaşmasının ve nelerin yükleneceğini bildiren bir ekran karşımıza geliyor. Lisans anlaşmasını kabul ettikten sonra Next seçeneği ile ilerliyoruz.


Resim-5

Karşımıza Full ve Custom seçeneklerinin olduğu, bu iki seçeneği seçince bilgisayara yüklenecek bileşenlerin neler olduğu ve diskimizde ne kadar yer kapladığını bildiren ekran karşımıza gelmektedir. Seçeneklerden birini seçip Install butonuna tıklayıp kuruluma geçiyoruz.


Resim-6

Yüklenen bileşenleri görüntüleyen ekrandır. Herhangi bir bileşen yüklendikten sonra diğer bileşene geçmektedir ve yükleme sıra ile yapılmaktadır. esnasında bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza dair seçenekler karşınıza gelebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra devam edecektir.Bu ekranda işlemler bittikten sonra ; yükleme işleminin sona erdiğini belirten bir ekran karşımıza gelecektir. Böylece işlemleri tamamlamış olacağız.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yorumlar (13)

 1. indirmis olduğum windows8 aktif olmadı sadece bos bır A4 gıbı gözükmekle yazı olarak kendisini ifade etmektedir ve kurulum aşamalarını edinmek istiyorum bizler için sarf etmiş olduğunuz emek ve mesai için inanın çok şeyler yapmıssınız tüm bu gayret ve cabalarınız için sizleri en içten dileklerimle kutlarım.Yalınız bos indirimimi nasıl güncelleştirebilirim malumatım yok.Teşekkürler
  Sin_Cap

 2. 7 sene önce

  Merhaba, öncelikle anlatım için teşekkür ederim.Ben ASP.NET MVC 4 ile ilgili bir kitap aldım ve bu sayede Visual Studio ile tanışmış oldum.VS2012 yi kurdum.Benim problemim şu tabii sanırım SQL Express olarak VS içerisinde gelmekte diye biliyorum.fakat kitapta ki örnekleri uygularken database işlemlerinde database i oluşturuyorum fakat tablo eklemek istediğim VS üzerinde tabloları ekleyip type larını düzenleyebiliyorum kaydetmek istediğimde ise sadece 1 KB boyutunda kaydedebiliyorum tablolarımı ve VS Server Explorer penceresinde database adımın altında ki Tablo sekmesini tıkladığımda boş olarak gözüküyor dolayısıyla database ile ilgili hiç birşey yapamıyorum.Sonra ayrıca SQL Server 2008 kurdum pc’ye onunla düzelir diye belki fakat yine olmuyor.Yani bu problem ne kaynaklıdır herhangi bir hata iletisi almıyorum tablolarım save olmadı diye.ilgili programların yapılandırmalarında mı bir sıkıntı var ayrıca yapılması gereken yapılandırma ayarları mevcut mudur ?

 3. Merhabalar,
  Visual Studio içerisinde kullanabileceğiniz SQLEXPRESS veritabanı mevcut,dışarıdan bir veritabanına bağlandığınızda öncelikle bağlantınızın ConnectionStrring nesnesini kontrol etmelisiniz,öncelikle SQL SERVER Managament Studio dan bir tablo oluşturun bunu Visual Studio ya bağlayınız sonra tabloya kayıt eklediğinizde Visual Studio da tablolar görünür ama tabloları Data nesneleri ile çekmemişseniz içerisindeki kayıtları göremezsiniz.Kayıtları nasıl göreceğim derseniz kayıt ekledikten sonra Sql Server Managament Studio daki oluşturduğunuz veritabanını açınız tablo adınızın üzerine sağ tıklayınız “Select Top 1000 Rows” seçeneğine tıklayın kayıtları orda görebilirsiniz.

  İyi Çalışmalar

 4. VC 9.0 Runtime (x86)yükleniyo en sonda duruyo 35 dakkadır bekliyorum hala öyle yardım lütfen.

 5. windows8 kurulu bende ama ben visual studio 2008 setup kurmak istiyorum ama kurulmuyor bir cevap yazar mısınız?

 6. Merhabalar oncelikle windows 8 icin uyumluluk modunda calistirabilir misiniz kurulumu , windows 8 e visual studio 2010 ve 2012 sorunsuz kurulum yapiliyor ayrica windows 8 de varsayilan olarak .Net Framework 4.5 kurulu denetim masasindan program ekle kaldir bolumunden windows ozellikleri kismindan .net framework 3.5 i altif hale getirip deneyebilirsiniz

 7. windows 8 i7 pc olmasına ragmen kaç saattir bekliyorum hala kuramadım.visual studio internetle mi çalışıyo bi de

 8. 5 sene önce

  .net framework 3.5 i aktif hale getirdim ama hala uyumluluk sorunu var başka öneriniz var mı ?

 9. Merhabalar,

  http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh506443(VS.110).aspx

  .Net Framework için linkte bulunan adımları takip ediniz. Windows 8 için 2012 sürüm kurarsanız daha iyi olur.

  İyi çalışmalar dilerim

 10. microsoft visual studio 2010 64bit prerequistes (x64) için bilgisayarı yeniden başlatıyorum aıldıktan sonra yüklemeye biraz devam ediyor sonra hata veriyor microsoft visual studio 2010 64bit prerequistes (x64) kurulamadı gibi ne yapmalıyım ?

  • Setup Failed there were erors during setup. ve the following component failed to install: microsoft visual studio 2010 64bit prerequistes (x64)
   diyor ve yüklemeyi iptal ediyor.

 11. ya bende kuruyorum 1. bileşen yükleniyor sonuna kadar ve pc yeniden başlıyo ama yeniden basladığında setup devam etmiyor çözümü bilen varsa yardım etsin 🙁 🙁