1. Anasayfa
 2. Haberler

Turkcell ve Nokia Cepte E-posta İçin El Sıkıştı!


0

Turkcell, kişisel e-posta hesaplarına cep telefonundan kolay ulaşım imkânı sağlayan Nokia Mesajlaşma servisini müşterilerine sunacak. Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia ile Turkcell, tüketici mesajlaşma servisini Türkiye’de hizmete sunmak için sunmak için anlaştı. Bu anlaşma iki şirketin 2009 yılında, Ovi Servislerinin pazarlanması üzerine yaptıkları Mutabakat Anlaşması kapsamında gerçekleşiyor. Nokia Mesajlaşma servisi, e-posta hesaplarının yanı sıra tüm dünyada binlerce internet ve e-posta servis sağlayıcısının e-posta çözümlerini de mobil hale getiriyor.

HAZİRANDA KULLANIMDA

Turkcell müşterileri, Gmail, Yahoo! Mail ve Windows Live Hotmail gibi e-posta sağlayıcılarından aldıkları kişisel e-posta hesaplarından 10 adede kadarını Nokia cihazları üzerinde doğrudan push e-posta hesabı olarak kullanabilecek. Nokia Mesajlaşma servisinin 2010 yılının ilk yarısının sonunda Turkcell müşterilerinin kullanımına sunulması bekleniyor. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv “Hem kurumsal, hem bireysel müşterilerimiz için mobil servisleri ve mobil interneti kullanarak değer yaratmayı amaçlıyoruz. Dünyanın lider mobil cihaz üreticisi olan Nokia’yı da, bu amacımızı gerçekleştirmek ve büyüyen potansiyeli değerlendirebilmek için güçlü bir iş ortağı olarak görüyoruz” dedi.

‘TÜRKİYE’DE POTANSİYEL BÜYÜK’

Nokia Başkan Yardımcısı Anssi Vanjoki ise “Nokia, mobil e-postanın olabildiğince çok kişi tarafından kullanılmasını hedefliyor ve bu çerçevede Turkcell ile yapılan anlaşmanın önemli bir kilometre taşı olduğuna inanıyor. Nokia E71 ve E72 gibi mesajlaşma cihazlarımıza Türkiye’de önemli bir talep olduğunu gördük ve buna bağlı olarak bu servisimizin pazarda önemli bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Adres ve şifre girmek yeterli TURKCELL müşterilerinin 10 adede kadar kişisel e-postalarını cihazlarının ana ekranında push e-posta olarak alabilmeleri ve e-postalarına kolayca erişebilmeleri için yalnızca e-posta adreslerini ve şifrelerini girmeleri yeterli olacak. Bundan sonra her an, her yerde e-postalarını okuyabilecek, yanıtlayabilecek, e-postalarına dosya ekleyip, ekli dosyaları da indirebilecekler. Cepten e-posta kullanımını müşterilerinin günlük hayatının bir parçası haline getirmeyi amaçlayan Turkcell, yapılan bu işbirliği ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırarak, bu hedefine bir adım daha yaklaşmış olacak

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir