1. Anasayfa
 2. Haberler

Office 2010’a Seçim Ekranı


0

Office 2010, kurulumdan sonra bu özel pencere ile bir seçim yapmanızı isteyecek. Peki hangi konuda? Microsoft Office 2010’un Release Candidate sürümü üzerinde bazı değişiklikler yaptı. Neowin’in yayınladığı ekran görüntüsünden görülebileceği üzere Office 2010 kullanıcıları Office Open XML (OOXML) ya da OpenDocument (ODF) seçimi yapabilecekler. Belge formatında bu seçim ile açık kaynak kodlu ofis programlarıyla gelişmiş yazılımlar arası uyumluluk yolunda önemli bir adım atılmış oluyor. Microsoft Office 2010’daki seçim ekranı planlarını, 2009’un Ağustos ayında duyurmuştu.

Microsoft Word, Excel ve PowerPoint’te kullanıcılar varsayılan dosya formatlarını seçebilecek. Ancak tarayıcı seçim ekranında olduğu gibi Office seçim ekranı da ilk haliyle rakipleri tatmin etmiyor.

ODF Alliance’ın bu seçim ekranında rastgele sıra kullanmadığını, ayrıca alttaki tanım bilgilerinin taraflı olduğunu ifade ediyor. ODF’nin dezavantajlarının sıralanmasına karşın avantajlarının sıralanmadığını belirtiyor

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir