1. Ana Sayfa
  2. Haberler

OPET Nerede Bilgi Servisi


0

“Nerede OPET Bilgi Servisi” sayesinde, Turkcell hatlı cep telefonlarından 7777’ye, NEREDE OPET yazarak SMS atan OPET müşterileri, en yakın üç Opet istasyonunun adres ve harita bilgilerine anında ulaşabiliyor. Sorgulama, ayrıca en yakın 3 Otobil ve Otobilim bulunan istasyonların adreslerini de gösteriyor. Servisten faydalanmak için Turkcell hattından 7777’ye “NeredeOpet”, “NeredeOtobil” veya “NeredeOtobilim” anahtar kelimeleri ile bir kısa mesaj (SMS) göndermek yeterli.

“Nerede OPET Bilgi Servisi” Turkcell hat sahibinin enlem ve boylam bilgileri ile OPET istasyonlarının coğrafi konumları arasında eşleştirme yaparak gerekli yönlendirmeleri sağlıyor.“Nerede OPET Bilgi Servisi”, cep telefonunun özelliğine göre, en yakın istasyonların adres bilgilerini iki farklı şekilde kullanıcıya ulaştırıyor. İlkinde SMS’te wappush gönderiliyor ve kullanıcı buradaki linklere tıklayarak en yakın OPET istasyonlarını gösteren haritaya ulaşıyor. İkincisinde ise en yakın istasyonların adres bilgilerini içeren bir adet SMS ve ilgili istasyonların harita bilgilerini içeren bir MMS gönderiliyor.

Nerede OPET Bilgi Servisi’ne yapılan her sorgu 2 kısa mesaj bedeli olarak, hat sahibinin faturasına yansıyor ya da kontör hesabından düşüyor.

kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap