1. Ana Sayfa
  2. Orchestrator (SCorh)
  3. System Center 2012 Orchestrator – Maximum Concurrent Policy Instances

System Center 2012 Orchestrator – Maximum Concurrent Policy Instances


System Center 2012 ile birlikte oluşturulan poliçelerin aynı anda çalışmaları için önceden belirlenmiş bir değer mevcuttur. Action Server Policy Throttle ismi verilen bu değer RunBook sunucu üzerinde aynı anda çalışabilecek poliçe sayısını düzenler.

Eğer maksimum izin verilen poliçe sayısı aşılır ise bir hata mesajı oluşturulur ve hata detayları Policy Module loglarında yer alır.

BU ayar aspt.exe komut aracı ile yeniden düzenlenebilir. C:\Program Files (x86)\Microsoft System Center 2012\Orchestrator\Management Server Directory dizini altında bulunan bu araç ile aşağıdaki parametreler kullanılarak değer tekrardan düzenlenebilir.

astp.exe ActionServerName MaxNumber

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul doğumlu ve Marmara Üniversitesi mezunudur. Mezuniyet sonrası kariyerine Bilge Adam Bilişim Teknolojileri Akademisi'nde Microsoft Certificated Trainer, Consultant ve Senior Consultant pozisyonlarında ve Data Market bünyesinde Danışmanlık Birim Müdürü olarak görev yapmaya başlamıştır. Microsoft bünyesinde tüm MEA bölgesindeki ülkelerde System Center ve Infrastructure projelerinden sorumlu Consultant olarak görev yaptıktan sonra, Aralık 2012 itibari ile KoçSistem bünyesinde danışman olarak çalışmaya başlamıştır. System Center Configuration Manager ürünü için 2010 ve 2011 yıllarında MVP (Microsoft Most Valuable Professional) ünvanı alan Anıl Erduran, 2013 yılında System Center Cloud & Datacenter Management alanında MVP seçilmiş ve uzun yıllar bu ünvanı korumayı başarmıştır. Şu anda Londra'da yaşayan Anıl Erduran AWS üzerinde çalışan Microsoft iş yüklerinden sorumlu EMEA Senior Partner Solutions Architect olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap