İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Üretici Teknolojileri
  3. Sophos XG Firewall’un SSL CA Sertifikalarını PC’ye Yükleme

Sophos XG Firewall’un SSL CA Sertifikalarını PC’ye Yükleme

XG Firewall’un SSL CA Sertifikalarını PC’ye Yükleme. HTTPS Taraması yapmak amacı ile tüm kullanıcılarımıza Appliance’ımızın Sertifikalarını yüklememiz ve Deploy işlemini gerçekleştirmemiz gerekmektedir.

https://sophos-firewall-ip-adresi:4444 adresinden Web Admin Ekranına erişilir.


Resim-1

System > Certificates > Certificate Authorities sekmelerinde sertifikalara ulaşılır.


Resim-2

Listede en üst sırada bulunan “Default” ve “SecurityAppliance_SSL_CA” sertifikaları sağ kısımda bulunan buton ile Download edilir.


Resim-3

Domain Controller > Group Policy Management kısmına yada Run > gpmc.msc konsoluna erişilir. Copmuter Configuratiom > Policies > Windows Settings > Security Settings > Public Key Policies > Trusted Root Certification Authorities sekmesine sağ tıklanarak Import işlemi her iki sertifika için de yapılır. İşlem tamamlandıktan sonra tüm kullanıcılarda Gpupdate /force komutu çalıştırılır.


Resim-4

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : sophos, , , sophos sertifika yukleme, , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eren ERTAŞ, Üniversite öncesi tüm öğrenimini Konya’da tamamlayarak, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden Mezundur. Üniversite Eğitimi esnasında ATM Bilgisayar, Vektörel Bilişim gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdürü ve Eğitmen olarak görev almıştır. Dünyanın tek seferde yapılan en büyük Hastahane Kompleksi olan Bilkent Şehir Hastahanesinde BT Şefi olarak çalışmıştır. Şu an DMZ Bilişim LTD ŞTİ'de Presales&Proje Müdürü ve Technical Team Lead olarak çalışmakta olup aynı zamanda Freelance olarak Danışmanlık'ta vermektedir. Uzmanlık alanı olan Sophos Güvenlik Çözümleri, Engenius Kablosuz Çözümleri, Allied Telesis Network Çözümleri, Microsoft Exchange, Office 365, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kurum, firma ve kişiye teknik eğitim vermiştir. Özellikle Türkiye’nin önde gelen kurum ve firmalarında Güvenlik, Sanallaştırma, Mesajlaşma ve Cloud Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Güvenlik Çözümleri, Microsoft Office 365, Messaging, Productivity ve Windows Server alanında Uzman ve Aynı Zamanda MCT olarak birçok firmaya eğitim ve sunum gerçekleştirmiştir. Birçok kurumsal firma, etkinlik ve lansmanda eğitmen, konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu başlıca sertifikalar: Sophos Certified Architect ve Trainer, Engenius Certified Architect ve Trainer, MCT Alumni | Productivity, Communication MCSE | Office 365, Windows Server 2012 MCSA | Office 365 Administration, Windows Server 2012 MCTS

Yorum Yap