1. Ana Sayfa
  2. Üretici Teknolojileri
  3. Sophos XG Firewall’da CA Root Sertifika Yükleme

Sophos XG Firewall’da CA Root Sertifika Yükleme

XG Firewall’da CA Root Sertifika Yükleme. HTTPS Taraması yapmak amacı ile Appliance’ımızın Sertifikaları yerine Internal Certification Authority (CA) kullanabiliriz. Bunun için ağımızda kurulu olan Windows Certificate Authority Sunucumuzun Root sertifikalarını Export etmemiz ve Appliance’ımıza yüklememiz gerekmektedir.

https://sophos-firewall-ip-adresi:4444 adresinden Web Admin Ekranına erişilir.


Resim-1

System > Certificates > Certificate Authorities sekmelerinde sertifikalara ulaşılır.


Resim-2

Add butonu ile sertifika yükleme sayfasına erişilir.


Resim-3

PEM veya DER formatında Export ettiğimiz sertifika ilgili alanlar doldurularak Upload edilir.

  • Name : Tanımlayıcı İsmi
  • Certificate File Format : Yüklenecek olan sertifikanın dosya formatını
  • Certificate : Yüklenecek olan sertifikayı
  • Private Key : Eğer Private Key export edildiyse ilgili dosyayı

Belirtmektedir.


Resim-4

İşlemden sonra yükleme kontrol edilir.


Resim-5

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : sophos, , , , , , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Eren ERTAŞ, Üniversite öncesi tüm öğrenimini Konya’da tamamlayarak, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden Mezundur. Üniversite Eğitimi esnasında ATM Bilgisayar, Vektörel Bilişim gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdürü ve Eğitmen olarak görev almıştır. Dünyanın tek seferde yapılan en büyük Hastahane Kompleksi olan Bilkent Şehir Hastahanesinde BT Şefi olarak çalışmıştır. Şu an DMZ Bilişim LTD ŞTİ'de Presales&Proje Müdürü ve Technical Team Lead olarak çalışmakta olup aynı zamanda Freelance olarak Danışmanlık'ta vermektedir. Uzmanlık alanı olan Sophos Güvenlik Çözümleri, Engenius Kablosuz Çözümleri, Allied Telesis Network Çözümleri, Microsoft Exchange, Office 365, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kurum, firma ve kişiye teknik eğitim vermiştir. Özellikle Türkiye’nin önde gelen kurum ve firmalarında Güvenlik, Sanallaştırma, Mesajlaşma ve Cloud Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Güvenlik Çözümleri, Microsoft Office 365, Messaging, Productivity ve Windows Server alanında Uzman ve Aynı Zamanda MCT olarak birçok firmaya eğitim ve sunum gerçekleştirmiştir. Birçok kurumsal firma, etkinlik ve lansmanda eğitmen, konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu başlıca sertifikalar: Sophos Certified Architect ve Trainer, Engenius Certified Architect ve Trainer, MCT Alumni | Productivity, Communication MCSE | Office 365, Windows Server 2012 MCSA | Office 365 Administration, Windows Server 2012 MCTS

Yorum Yap