İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Peki Nedir Windows Universal Apps (WUA)?

Peki Nedir Windows Universal Apps (WUA)?

Bildiğiniz üzere günümüz yazılımcılarının en önemli sorunlarından bir tanesi uygulama geliştirme ekosisteminin yönetmek. Gelişen bulut uygulamaları altyapı tarafındaki sorunları çözse de uygulamanın farklı platformlarda çalışması günümüzün en önemli sorunlarından bir tanesi. Uygulama geliştiriciler oluşturdukları bir uygulamayı hem tablet, hem PC hem de telefon için ayrı ayrı geliştirmek zorunda kalabiliyorlar.

Microsoft Windows Universal Apps ile Visual Studio ortamında bir uygulamanın Windows, Windows Phone, Surface ve Xbox One gibi tüm platformalar da çalışabilir şekilde geliştirilmesini destekliyor.

Bu uygulama geliştirme ekosistemi açısından oldukça önemli bir gelişme.

Peki bu geliştirme ve yeniliklerin son kullanıcı etkisi nasıl olacak? Bu aynı zamanda Windows Marketin de tüm platformlara yayılması anlamına geliyor. Bu şekilde satın aldığınız bir uygulama tüm Microsoft platformlarında indirilebilir ve çalışabilir olacak.

Tüm bu geliştirmeler hem uygulama geliştiriciler hem de son kullanıcılar için bir çok yeniliği beraberinde getirecek gibi.

Heyecanla bekliyoruz. Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap