İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Ve Sonunda Microsoft Office, iPhone’da

Ve Sonunda Microsoft Office, iPhone’da


VidyoConnect

Özellikle Office 365 kullanıcıları için oldukça avantaj sağlayacak, merakla beklenen Office 365 aboneleri için Office Mobile iPhone’da karşımızda. Artık Office uygulamalarını iPhone üzerinden kullanarak dokümanlarımızı düzenleyebileceğiz.

iPhone için Office uygulamasına bu linkten ulaşabilirsiniz; https://itunes.apple.com/tr/app/id541164041?mt=8


Resim-1

Office Mobile uygulamasını AppStore’dan aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi iPhone’unuza download edip kurabilirsiniz.

Kurulumun ardından Office 365 kullanıcı hesap bilgileri isteniyor burada Office 365 kullanıcısı değilseniz ya da sahip olduğunuz Office 365 üyeliği Office kullanımını içermiyorsa ücret karşılığında da Office Mobile’ı kullanmak mümkün.

Office Mobile için iOS 6.1 minimum gereksinim olarak belirlenmiş durumda. iPhone 4, 4S, 5 ve iPod Touch 5 üzerinde Office Mobile çalışabiliyor.


Resim-2

Office Mobile üzerinde Excel, Word ve PowerPoint yapıya entegre olan Office uygulamaları. Bu uygulamalarla aşağıdaki örnekte inceleyebileceğiniz gibi bir Excel dokümanını inceleyip hızlıca düzenlemek mümkün. Formüller ve fonksiyonların da detaylı olarak desteklendiğini söyleyebiliriz.


Resim-3

Office Mobile, Office 365 kullanıcılarının sahip oldukları SharePoint alanına doğrudan erişmesini sağlıyor. Böylelikle hep kişisel hem de şirkete ait SharePoint alanlarına dolayısıyla belgelerine iPhone üzerinden internet erişimi sağlanan her yerden erişebiliyorlar.


Resim-4

SharePoint entegrasyonu ile beraber şirkete ait site collection’lara her yerden ulaşmak ve yetki dahilinde belgeler üzerinde düzenleme yapmak mümkün. Yeni belgeler de rahatlıkla SharePoint içerisine yüklenebiliyor.

Kişisel SkyDrive alanları da Office Mobile üzerinden ayrı bir uygulamaya gereksinim duymadan erişilebilir hale getirilmiş.


Resim-5

Office Mobile ve iPhone ile Excel grafiklerini oluşturmak ve düzenlemek mümkün hale geliyor. Çalışma alanının büyütülüp küçültülebilmesi ile daha verimli düzenlemeler yapılabiliyor.


Resim-6

PowerPoint slaytları oluşturmak, daha önceden SharePoint Site’larına upload edilmiş sunuları incelemek oldukça kolay ve verimli.


Resim-7

Office 365’in iPhone üzerinde kullanım hakkı sağlayan paketleri ise şöyle;

  • Office 365 Ev Ekstra
  • Office 365 Küçük İşletme Ekstra
  • Office 365 Orta Ölçekli İşletme
  • Office 365 Kurumsal E3 veya E4
  • Office 365 Eğitim A3 veya A4
  • Office 365 ProPlus
  • Office 365 Üniversite

Office Mobile ve Office 365’i denemek için bu linki kullanabilirsiniz. Böylelikle Office uygulamalarını iPhone’unuzda 30 gün boyunca kullanabilirsiniz.

https://portal.microsoftonline.com/partner/partnersignup.aspx?type=Trial&id=b5357486-e86a-4351-8f69-182516363001&msppid=3661629

Office 365 kullanıcıları için iPhone üzerinde Office Mobile kullanımı hakkındaki kısa bir videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

İlk ve orta öğrenimini Antalya’da tamamlayan Ahmet TOPRAKÇI, üniversite eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde devam etmiştir. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletme bölümlerini tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında iki yıl süre ile Sistem Yöneticiliği görevini yerine getirmiştir. Akabinde 2007 - 2012 yılları arasında BilgeAdam Bilgi Teknolojileri Akademisinde Eğitmen, Kurumsal Danışman ve Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır. 2012 itibariyle Türkiye’nin Bulut Bilişim odaklı ilk şirketi PeakUp Bilişim Danışmanlık’ı kuran ve PeakUp bünyesinde Teknoloji Direktörlüğü görevini sürdürmekte olan Ahmet TOPRAKÇI, Microsoft, Cisco, HP, Vmware gibi üreticilere ait ürünlere ilişkin 5000 saatin üzerinde eğitim ve seminer vermiştir. İstanbul Teknik Üniversite’sinde Bilişim Teknolojileri eğitimleri vermeye devam etmektedir. Windows 7 İşletim Sistemi ve Yönetimi, Sanallaştırma Sistemleri ve HP ProLiant Sunucu Sistemleri isminde 3 adet kitabın yazarıdır. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen teknoloji portallarında yazar ve editör görevlerini eş zamanlı olarak sürdürmektedir. Çeşitli üniversitelerin farklı isimlerdeki bilişim teknolojileri bölümlerinin, eğitim müfredatlarının hazırlanmasında danışmanlık görevi yapmış olan Ahmet TOPRAKÇI, çeşitli üniversitelerin Bilim ve Teknoloji Danışma Kurulu üyesidir. Aynı zamanda üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezlerine yönelik bilişim eğitimlerinin müfredatlarını hazırlamıştır. Türkiye Bilişim Vakfı ve IEEE üyesidir. Microsoft Certified Trainer(MCT), Microsoft Certified System Engineer(MCSE), Microsoft Certified System Administrator(MCSA), Microsoft Certified IT Professional(MCITP), Microsoft Certified Technology Specialist(MCTS), HP Accredited Platform Specialist(APS), HP Accredited Integration Specialist(AIS), HP Accredited System Engineer(ASE) vs. gibi sistem yöneticiliği ve eğitmenlik sertifikaları bulunmaktadır.

Yorum Yap