1. Ana Sayfa
  2. Orchestrator (SCorh)
  3. Orchestrator 2012 RunBook Tester Nedir? Nasıl Kullanılır?

Orchestrator 2012 RunBook Tester Nedir? Nasıl Kullanılır?


Bir önceki bölümün devamı olarak bu yazıda Runbooklar Runbook Tester ile test edilecektir.

Test işlemine farklı şekillerde başlanabilir.


Resim-1


Resim-2

Step through: Runbook ilk aktiviteyi çalıştırır. Ardından her bir aktivite için sizin müdahale edip Step tuşuna basmanızı bekler. Böylece her bir adım ile ilgili detaylar görüntülenebilir.


Resim-3

Runbookları çalıştırmak için ilk yapılması gereken Check In butonuna basılmasıdır. Böylece yapılan değişikler veri tabanına gönderilir. Ardından Runbook tabına gelinerek Run tıklanır.


Resim-4

Çalışan runbook’u durdurmak için Stop butonu kullanılır. Aynı zamanda ilgili runbook aktivitelerinin başarılı/başarısız işlemleri Log Pane üzerinden görüntülenebilir.


Resim-5

İlgili tüm olaylar Events Pane altında görüntülenir.


Resim-6

Aynı zamanda Runbook üzerindeki değişiklikler Runbook designer içerisinde Audit History bölümünden incelenebilir.


Resim-7

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul doğumlu ve Marmara Üniversitesi mezunudur. Mezuniyet sonrası kariyerine Bilge Adam Bilişim Teknolojileri Akademisi'nde Microsoft Certificated Trainer, Consultant ve Senior Consultant pozisyonlarında ve Data Market bünyesinde Danışmanlık Birim Müdürü olarak görev yapmaya başlamıştır. Microsoft bünyesinde tüm MEA bölgesindeki ülkelerde System Center ve Infrastructure projelerinden sorumlu Consultant olarak görev yaptıktan sonra, Aralık 2012 itibari ile KoçSistem bünyesinde danışman olarak çalışmaya başlamıştır. System Center Configuration Manager ürünü için 2010 ve 2011 yıllarında MVP (Microsoft Most Valuable Professional) ünvanı alan Anıl Erduran, 2013 yılında System Center Cloud & Datacenter Management alanında MVP seçilmiş ve uzun yıllar bu ünvanı korumayı başarmıştır. Şu anda Londra'da yaşayan Anıl Erduran AWS üzerinde çalışan Microsoft iş yüklerinden sorumlu EMEA Senior Partner Solutions Architect olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap