1. Ana Sayfa
  2. Orchestrator (SCorh)
  3. Orchestrator 2012 RunBook Tester Nedir? Nasıl Kullanılır?

Orchestrator 2012 RunBook Tester Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir önceki bölümün devamı olarak bu yazıda Runbooklar Runbook Tester ile test edilecektir.

Test işlemine farklı şekillerde başlanabilir.


Resim-1


Resim-2

Step through: Runbook ilk aktiviteyi çalıştırır. Ardından her bir aktivite için sizin müdahale edip Step tuşuna basmanızı bekler. Böylece her bir adım ile ilgili detaylar görüntülenebilir.


Resim-3

Runbookları çalıştırmak için ilk yapılması gereken Check In butonuna basılmasıdır. Böylece yapılan değişikler veri tabanına gönderilir. Ardından Runbook tabına gelinerek Run tıklanır.


Resim-4

Çalışan runbook’u durdurmak için Stop butonu kullanılır. Aynı zamanda ilgili runbook aktivitelerinin başarılı/başarısız işlemleri Log Pane üzerinden görüntülenebilir.


Resim-5

İlgili tüm olaylar Events Pane altında görüntülenir.


Resim-6

Aynı zamanda Runbook üzerindeki değişiklikler Runbook designer içerisinde Audit History bölümünden incelenebilir.


Resim-7

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Anıl ERDURAN, Istanbul'da dogdu. Profesyonel olarak 6 senedir, toplamda 8 senedir bilişim sektöründe çalısmaktadır. Üniversite egitimiyle birlikte sektörde çesitli kurumlarda sistem uzmanı pozisyonlarında görev yaptı. Halen Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisi'nde Sistem/Network eğitmeni olarak çalışmaktadır. Microsoft ürün ailesi ve network altyapıları ile ilgili çeşitli community ve basılı yayında how-to belgeleri hazırlamaktadır. Sahip olduğu sertifikalar MCSE+S+M 2003 CISCO CCNA JUNIPER JNCIA-ER MCITP MCT

Yorum Yap