İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. OMS
  3. Operation Management Suite (OMS) Kullanıcı Yönetimi

Operation Management Suite (OMS) Kullanıcı Yönetimi


VidyoConnect

Operation Management Suite (OMS) Kullanıcı Yönetimi. Operation Management Suite üzerinde kullanıcı yetkilendirme işlemini Settings – Accounts – Manage Users yollarını takip ederek yapabilirsiniz. Bu pencerenin üst bölümünde Tenant’inizi, Domain Name’mi ve size atanan Tenant ID’nizi görebilirsiniz.


Resim-1

Tüm detayları içeren .PDf formatındaki OMS dokümanını indirmek için buraya tıklayın.

Alt bölümde ise kullanıcı yetkilendirme işlemlerini göreceksiniz. Resimde göründüğü üzere ilgili Search kısmına User ve Group isimleri aratarak OMS Portalına istenilen kişilere yetki verebiliriz. Bu yetkiler hesap türüne ve kullanıcı türüne göre ikiye ayrılır. Hesap türüne göre, Organizational Account – Microsoft Account – Microsoft Support diye 3’e ayrılır. Bu hesap türlerine ise Administrator – Contributor – ReadOnly User yetkileri verilebilir.


Resim-2

Örneğin herhangi bir hesap türü altındaki bir kullanıcıya ReadOnly User yetkisi verdiğinizde yukarıdaki resimde göründüğü gibi Settings ve Usage butonları kaybolacaktır. Bu sayede hiçbir kullanıcı varolan ayarlar üzerinde değişiklik yapamayacaktır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

 

TAGs : Operation Management Suite Kullanici Yonetimi, oms, Microsoft, Microsoft oms, Microsoft oms user permissions, Microsoft oms yetkilendirme, Microsoft oms nedir, Microsoft oms permission, Microsoft oms kullanici hesaplari

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap