İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. OMS
  3. Microsoft Operations Management Suite Fiyatlandırması

Microsoft Operations Management Suite Fiyatlandırması


Ruijie Teknoloji Günü

Microsoft Operations Management Suite ile ilgili notlarıma birkaç kişiden gelen ürünün fiyatlaması hakkındaki soru ile devam etmeyi uygun buldum. Microsoft OMS’sin fiyatlandırması daha önce alışık olduğumuz fiyatlandırma modellerinden biraz farklı, fiyatlandırma yapılırken dakika, kullanım ve GB başı gibi ölçüler kullanılmış durumda. İsterseniz bunların detaylarını incelemeye başlayalım.

MS OMS fiyatlandırması için iki ayrı linkteki bilgilerden yararlandım, bu linklere makalenin en altında yer alan kaynak bölümünden erişebilirsiniz. İki ayrı linkten yararlanmamın nedenine gelirsek Dolar ve Türk Lirası fiyatlarını net olarak görebilmekti.


Resim-1

Makalenin giriş kısmında bahsettiğim üzere fiyatlandırma yapılırken baz alınan ölçütler şu şekilde; daha önce paylaştığım Azure Operational Insights kullanımı için GB başına bir tutar belirlenmiş, Backup ve DR için VM başına aylık, Automation içinde dakika başına fiyatlandırma modellerine gidilmiş. Bu fiyat listesini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.


Resim-2

MS OMS makale serisinde yazdığım yazılarda ürünün SCOM ile entegre olabildiğini böylelikle OnPrem yapınızla da tümleşik çalışabilecek bir ortam oluşturduğunda bahsetmiştim. System Center Standard ya da Datacenter lisansınıza Microsoft Operations Management Suite eklentisini satın alarak kullanıma başlayabilirsiniz. Microsoft Operations Management Suite eklentisine ait kullanım değerlerini ve fiyatlamasını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.


Resim-3

Microsoft Operations Management Suite ürünün fiyatlamasına ait notlar bunlar, umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

www.microsoft.com

http://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/operations-management-suite/pricing.aspx

http://www.microsoft.com/tr-tr/server-cloud/operations-management-suite/pricing.aspx

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap