1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Office 365 Yammer Nedir?

Office 365 Yammer Nedir?

? Bugün baktığımız zaman hemen hemen herkesin bir Facebook, Linkedin ve Twiter gibi hesapları bulunmakta. Yani hepimiz kurumsal sosyal ağları sıklıkla kullanıyoruz, fakat şirket içindeki iletişim alt yapılarına baktığımızda aynı esnekliği şirketlerde bulamıyoruz. Yapılan birtakım araştırmalara göre çalışanlar haftada 3,5 saatlerini birbirlerinden bilgi bekleyerek geçiriyorlar. Bildiğiniz gibi şirket içinde bilgi paylaşımı ve iletişim hızlı bir şekilde ilerlememekte, belli bir hiyerarşi ortamında bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Microsoft’un sosyal ağ servisi olan YAMMER ürünü ile birlikte şirket içi bilgi paylaşımı sıklıkla yapılabilmektedir.

Yammer, firma içindeki kişilerin departmanlar ve coğrafi bölgeler arasında güvenle iş birliği yapmalarına olanak sağlayan özel ve güvenli bir sosyal ağdır. Şirket genelinde bilgi alışverişini teşvik etmek ve ekip verimliliğini artırmak için tasarlanmıştır. Ayrıca ’teki sosyal çalışma alanı olan Yammer, firmanız dahilindeki ekipler üzerinde iletişim kurmanızı ve dosyalar üzerinde paylaşım yapmanızı kolaylaştırır ve bu iş süreçlerini istediğiniz zaman, istediğiniz cihazlar üzerinden tamamlamanıza olanak sağlar.

Yammer’a şirket ağınıza tanımlı bir e-posta adresi olan kişiler katılabilir.


Resim-1

Yammer’ın kurumsal yapınıza faydası nedir.

  • Şirket içi gruplar arası çalışma
  • Varolan bilgilerinizi grupları ile anlık paylaşım yapabilme
  • Mesajlaşma, Chat ve aktif kişileri görebilme
  • Dosya, Not paylaşımı
  • Mevcut e-Posta hesabınız ile organize olabilme
  • Şirket içi ekip ruhunu ortaya çıkartması
  • Belli başlı anketler yapılabilmesi

Office 365 kullanıcı adınız ve parolanızla oturum açın.


Resim-2

Uygulamalar bölümünden Yammer butonuna tıklayın. Birkaç saniye sonrasında Yammer portalını göreceksiniz.


Resim-3

Yammer’in ana ekranı iki farklı sütundan oluşmaktadır. Sol taraftaki bölümde Yammer içindeki ayarlamalar ve kişisel bilgileriniz, sağ bölümde ise paylaşım akışı ve paylaşımlarla ilgili detaylar yer almaktadır.

Yukarıkdaki ekran görüntüsünü inceliyor olursak;

1. Üye olunan grupları içinde kişi veya konu başlıkları araması yapılabilirsiniz.

2. Bu bölümde ise diğer sosyal ağlarda olduğu gibi herhangi bir şey paylaşmak istediğimizde yazabileceğimiz alanı göreceksiniz.

3. Başlarken bölümünde ise size sunulan birkaç adımı öğrenmek için uygulayabilirsiniz.

4. Orta bölüm ise yazıların ve paylaşımların geçtiği akış sayfası bulunmaktadır.

5. Çevrimiçi kişiler kısmında ise herhangi bir kullanıcının detaylarına ulaşabilir ve o kişiye mesaj gönderebilir ya da takip edebilirsiniz.

6. Diğer sosyal ağlarda karşımıza çıktığı gibi Beğen – Yanıtla ve Paylaş butonları bulunmaktadır. Ayrıca paylaşılan dosya ile ilgili birtakım öneriler de sunulmaktadır.

7. Paylaşımlarınızı kendi grup’larınızı oluşturarakta yapabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

 

TAGs : Office 365, , nedir, , , , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İSS, Global-BT, BilgeAdam firmalarında Teknik Destek Uzmanlığı, IT Danışmanlığı ve Sistem yöneticiliği yaptım. Bu sektöre gönül vermiş biri olarak en iyi yerlerde olmayı hedefliyorum. O yüzden "DAHA İYİSİ OLABİLİR" kelimesini hayatımdan çıkartmıyorum. Şuan ise PeakUp Information Technologies firmasından Cloud Technologies Consultant olarak çalışmaktayım. İlgilendiklerim ve üzerinde çalıştıklarım; MS Windows Server Ailesi, Sanallaştırma Platformları, Active Directory, Exchange Server, System Center ürünleri, Microsoft Cloud Çözümleri (OFFİCE 365, Azure ve OMS).

Yorum Yap