1. Ana Sayfa
  2. Lync Server
  3. Office 365 Lync Online Web Scheduler’a Hızlı Bir Bakış – Nasıl Çalışır, Nasıl Kurulur, Ne Amaçla Kullanılır?

Office 365 Lync Online Web Scheduler’a Hızlı Bir Bakış – Nasıl Çalışır, Nasıl Kurulur, Ne Amaçla Kullanılır?

Bilindiği üzere Microsoft’un Office 365 Hizmet-olarak-Yazılım (SaaS) ürünü belirli aralıklarla güncelleştirilmekte ve gerek teknik, gerek genel hizmet, gerekse özellik bakımından sürekli geliştirilmektedir. Dilerseniz Aralık 2011’de çıkan güncelleştirmede yayınlanan Lync Online Web Scheduler‘a kısa bir göz atalım.

(LOWS), kurumunuz çalışanları, kurumunuz iş ortakları ya da şirket dışında olup iletişime geçme ihtiyacı hissettiğiniz herhangi bir kişi dahil, birden fazla değişik teknik altyapıya sahip birçok farklı seviyedeki kişiyi online olarak sesli, görüntülü, ve anlık mesajla yazılı olarak iletişim ortamında buluşturan bir araçtır.

LOWS, kurum lokalinde bulunan Lync Server veya Office Communications Server ile kurumun dışardan hizmet olarak aldığı Lync Online altyapılarını kullanan kişileri, bu altyapılarla uyumlu çalışan konvansiyonel telefon, Lync Client, Lync Attendant, Office Communicator Client ya da Lync Web App ile birleşik iletişime geçmeleri için online toplantı ayarlama sihirbazı gibi düşünülebilir. Yani LOWS ile organize edilmiş bir toplantıda, farklı, alternatif çözümler kullanan kişiler telekonferans, dosya paylaşma, beyaz tahta çalıştırma veya masaüstü paylaşma gibi seçeneklerle her an her yerden bilgi alışverişinde bulunabiliyorlar.

LOWS ile kurum çalışanı bir kişi online toplantı için gerekli bilgileri girer: tarih, saat, katılımcıları toplantı konusu vb. gibi. Daha sonra katılabilecek kişileri seçerek herkese bir davet gönderir. Daveti alan kişilerden, bir tarafta Lync Desktop Client kullanan, diğer tarafta Lync Web App kullananların neler yapabildiğini görelim.

PowerPoint sunumu paylaşıp onun üzerinde fikir alışverişi yapabilirler:


Resim-1

Anket hazırlayıp katılımcılar arasında oylama yapabilirler:


Resim-2

Birisinin paylaştığı masaüstü görüntüsü üzerinde belge ve program hakkında tartışabilirler:


Resim-3

Telefondan konuşan birisini sohbete dahil edebilirler:


Resim-4

Farklı şekillerde birlikte çalışma ortamı yaratarak tartışmalarını zenginleştirebilirler:


Resim-5

Web Scheduler’ı test etmek için bir Office 365 hesabına hemen sahip olabilirsiniz!

Durmayın siz de deneyin!

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz

Referanslar

https://www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1987 Sofya, Bulgaristan doğumluyum. Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü mezunu. Sistem analiz ve tasarım, sanallaştırma ve bulut bilişim teknolojileri, semantik web ve e-öğrenme alanlarına yönelik araştırma-geliştirme yapmakta ve bir eğitim teknoloji çözümleri firmasında çalışmaktadır. Microsoft tarafında MCSA, MCTS, MCP sertifikalarına sahiptir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Guzel bir bilesen , yazi icin tesekkurler Pavel