1. Ana Sayfa
  2. Lync Server
  3. Lync Server 2010 Meeting Sorunu, KB2703312

Lync Server 2010 Meeting Sorunu, KB2703312

Lync Server 2010 da uzun zamandır karşılaştığımız sorun çözüldü. Bu sorun online meetinglerde bir organizasyondaki kullanıcı diğer organiasyondaki bir kullanıcın davet ettiği meeting lere giremiyordu. Arada Federation olduğu zaman problem yok fakat federasyon harici durumlarda bu tarz bir görüşme mümkün olmuyordu. Biliyorsunuz ki iki Lync organizasyonundaki kullanıcıların haberleşebilmesi için Federation şart değildir.  Bu Lync Serverdaki bir bug dan kaynaklı idi.

Lync Server ın kb2703312 sorunu ile Microsoft tarafından tanımlandı ve CU6 ile çözüm getirildi.

Sorun ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki ulaşabilirsiniz;

http://support.microsoft.com/kb/2703312

CU6 indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=11551

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap