İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Lync Server
  3. Lync Server 2013 – Schema Değişiklikleri Neler?

Lync Server 2013 – Schema Değişiklikleri Neler?

Microsoft tarafından sunulan yeni ürünlerin birçoğu kurulumdan önce var olan Active Directory şemasında bazı değişikliklerin yapılmasını ön gereksinim olarak sunmaktadır. Bu ön gereksinimler ışığında gerçekleştirilen şema hazırlıkları ile birlikte var olan şemaya yeni attributelar ve class’lar eklenir. Böylece yeni kurulan ürün ihtiyaç duyduğu bu objeleri kullanarak fonksiyonlarına devam edebilir.

Server 2013 de benzer ihtiyacı duyan uygulamalar arasında yer alıyor. Sunduğu birçok yenilikten faydalanmak isteyen organizasyonlar test ortamlarına ya da var olan üretim ortamlarına Server 2013 konumlandırarak bu yeni özellikleri hızlıca test etmek istiyorlar. İşte bu noktada öncelikle var olan Active Directory şemasının Server 2013 kurulumu için hazırlanması gerekiyor.

Bu blog yazısında şemanın hazırlanmasından ziyade bu hazırlık ile birlikte şemaya hangi yeni Attribute ve Classların eklendiğini inceliyor olacağız.

2013 ile birlikte aşağıdaki yeni Attribute lar eklenmiştir:

Yukarıda bahsedilen yeni eklenen Attributeların dışında şema hazırlığı aynı zamanda aşağıdaki var olan Class’larda değişiklikler gerçekleştirir:

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Anıl ERDURAN, Istanbul'da dogdu. Profesyonel olarak 6 senedir, toplamda 8 senedir bilişim sektöründe çalısmaktadır. Üniversite egitimiyle birlikte sektörde çesitli kurumlarda sistem uzmanı pozisyonlarında görev yaptı. Halen Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisi'nde Sistem/Network eğitmeni olarak çalışmaktadır. Microsoft ürün ailesi ve network altyapıları ile ilgili çeşitli community ve basılı yayında how-to belgeleri hazırlamaktadır. Sahip olduğu sertifikalar MCSE+S+M 2003 CISCO CCNA JUNIPER JNCIA-ER MCITP MCT

Yorum Yap