1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. MSHOWTO 14 Yaşında !!!

MSHOWTO 14 Yaşında !!!

mshowto_2019
VidyoConnect

Hep birlikte güzel dileklerimizle yep yeni bir yıla daha girdik ve umarım 2019 yılında bu güzel dilekler gerçekleşir. Yeni yılın ilk gününün bizler için bir önemi daha bulunuyor o da MSHOWTO’nun 14. yaşına girmiş olması. 14 Yıldır aralıksız olarak devam eden Türkiye’nin en uzun soluklu bilişim portalı olmak ve her hafta yeni içerikler üretebilmek bizler için büyük bir gurur ve mutluluk.

MSHOWTO kurulduğu günden itibaren ben merkezci değil birlikte keyif alarak birşeyler üretebilmeyi seven, takım olarak eğlenebilen ve en önemli şeyin iyi insanlar olabilmek olduğunu her yeni üyesine aktarmayı kültür edinmiş ve her zaman bu özellikleri doğrultusunda hareket etmeye çalışmıştır.

MSHOWTO’nun 14. Yıla gelmesinde emeği olan başta eski, yeni, aktif olarak yazmaya devam eden, yazmayı bırakan tüm yazarlarımıza, kurucu üyelerimize, onursal üyelerimize ve tüm  yöneticilerimize ve tabi ki bizleri sürekli takip eden, etkinliklerimize katılımlarıyla, yazılarımıza yorumları ve beğenileri ile her zaman yanımızda olduklarını gösteren onbinlerce üye ve takipçimize çok teşekkür ederiz.

Umarım daha uzun yıllar sizlerle birlikte olabilir ve daha güzel işlere imza atarız.

Mutlu seneler…

 

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap