1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft’tan Ucuz Mobil Telefonlar için İlk Adım


0

Microsoft patronu Ballmer, ucuz telefonlara giden yolu açıkladı. Microsoft’un patronu Steve Ballmer, geçenlerde New York’ta şirketin taşınabilir cihazları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Akıllı telefonlardaki dokunmatik ekran özelliğinden, Apple’a, Apple’dan yeni açacakları online mağazalarına kadar pek çok konuya değinen Ballmer özellikle cep telefonlarının kriz döneminde fiyat politikalarına yönelik görüşlerini belirtti.“Biz üreticilerin Windows Mobile yüklü telefonları kabul edilebilir rakamlara satabilmelerini istiyoruz” diyen Ballmer; “Dokunmatik ekran özelliği üreticiler için pahallı parçalar kullanmayı gerektiriyor; bu da fiyatları artırıyor” şeklinde konuştu. Akıllı telefon fiyatlarının 150 ile 200 dolar arası olması gerektiğini savunan Ballmer, iPhone’u kastederek; “Kimse artık bir logo için 500 dolar ödemeyecek” dedi.

Yeni açılması planlanan online mağazanın sadece bir vitrin olacağını söyleyen Ballmer, Apple’ın iPhone uygulamaları sattığı App Store gibi bir model uygulamayı düşünmediklerinin altını çizdi

Kaynak: veteknolojide.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Windows Phone 7 Geldi!

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir