1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Microsoft’tan Linux’a Gözdağı


0

Microsoft geçtiğimiz yıl mobil işletim sistemi konusunda hedeflerini tam olarak tutturamamış ve kan kaybetmişti. Microsoft 2010 yılında ise durumun farklı olmasını hedefliyor. Fakat bu sırada piyasada daha düşük maliyetli bir alternatif olarak göze çarpan Linux mobil işletim sistemleri güç kazanmaya devam ediyor. Fakat Microsoft Linux’un bu yükselişinin sürekli olmayacağını düşünüyor. Microsoft’a göre Linux, uzun vadede mobil kullanıcıların bekledikleri kalite seviyesini sağlamakta zorlanacak.

Konuyla ilgili olarak Microsoft adına konuşan Robbie Bach, özellikle gelecek olan Windows Mobile 7.0’ın çıtayı çok yükseklere taşıyacağını ve pek çok mobil işletim sistemi üreticisinin bu seviyeye ulaşmakta zorlanacağını düşünün de sözlerine ekledi. Bach, Windows Mobile 7.0’ın farklı cep telefonları için tek bir işletim sisteminin yeterliliğini kanıtlayacağını ve bunun yanı sıra yazılımcılar için çok daha az uğraşla, çok daha gelişmiş uygulamalar hazırlamayı mümkün kılacağını da söyledi.

Kaynak: chip.com.tr

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap