1. Anasayfa
 2. Haberler

Windows 7’yi Asıl Onlar Sevdi


0

Onlar Windows 7’ye devlerden önce geçiyor. Dev isimler Windows 7’ye geçmek konusunda tereddüt ediyor olabilir; ama onlar çoktan geçti bile…

Her ne kadar Windows 7 son kullanıcı kadar kurumsal müşterileri de heyecanlandırıyor olsa da, bazı dev firmaların bile yeni sisteme geçmek konusunda iki kez düşündüğünü biliyoruz. Fakat yapılan bir araştırma dünya devlerini tereddüde düşüren bu kararı, ufak işletmelerin çok daha kolay aldığını ortaya koydu.

Spiceworks’ün yaptığı araştırmaya göre küçük ve orta boyutlardaki işletmeler Windows 7’ye geçmek konusunda oldukça hevesliler. Bu hevesi körükleyen ise Windows 7’yi denemeleri olmuş. Yeni sistem piyasada çıkmadan önce yapılan araştırma ile sistem piyasaya çıktıktan sonra yapılan araştırma karşılaştırıldığında önemli bir fark görülüyor.

1530 bilgi sistemi yöneticisinin katıldığı araştırmada Windows 7’ye geçmeye karar verdiğini söyleyen uzmanların oranı sistem piyasaya çıktığında %10’un üzerinde artış göstermiş durumda. Bu kararı verirken en önemli etmen ise Windows 7’nin görünümü. Katılımcıların %70’lik bir oranı bu kararı vermede ara birimin etkili olduğunu söylüyor.

Kaynak: Chip Online

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir