1. Anasayfa
 2. Haberler

Dial-up Bağlantıya Dönüş Yaygınlaşıyor.


0

En son ne zaman dial-up kullandığınızı hatırlıyor musunuz? Belki de geri dönüş için zaman geldi. Pek çok kişi için çevirmeli ağ kullanarak internete bağlanmak, gerilerde kalmış eski bir yöntem. Çoğumuz için bağlantı esnasında çıkan seslerin nostaljik anıları bile var. Fakat küresel kriz o neredeyse unuttuğumuz bağlantı seslerinin yeniden duyulmasına neden olmaya başladı. Pek çok kullanıcı, sadece daha ucuz olduğu için o eski ve kalitesiz bağlantı türüne geri dönmeye başladı.

ABD ve Avrupa’daki çevirmeli ağ abonelik satışlarının son aylarda 2 kat arttığı gözlemleniyor. Geniş bant internetten yeniden çevirmeli ağa dönen kullanıcı profili tahmin edebileceğiniz gibi pek de teknolojiye ve yeniliklere meraklı değil. Sadece e-postalarını kontrol edip, Google’da ufak aramalar yapmak için internet bağlantısına ihtiyaç duyan bu kullanıcılar, kriz nedeniyle onlara lüks gelen geniş bant bağlantısını birer ikişer bırakmaya başladılar.

ABD’de faaliyet gösteren, NetZero ve Juno isimli iki farklı dial-up servisine sahip olan United Online, düzenlediği kampanyalar ile bir ailenin yılda 300 Dolar tasarruf edebileceğini söylüyor. CEO Mark Goldston, bu geri dönüşten mümkün olduğunca yararlanmak istediklerini, bu yüzden reklamalara bile tekrar başladıklarından söz ediyor.

Kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 1
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir