İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Microsoft Teams’de Etiketler

Microsoft Teams’de Etiketler

teamsetiketler
VidyoConnect

Microsoft Teams‘de etiketler ekibinizde oluşturduğunuz alt gruplar gibidir. Etiketlerle, rol, proje, beceri, eğitim veya konum gibi özniteliklere dayalı olarak kişilere kategorilere ayırabilirsiniz. Örneğin, “Manager” etiketi, ekiplerde her seferinde ad yazmak zorunda kalmadan ekip kullanıcılarına ulaşmaya olanak tanır. Bir ekibin en fazla 100 etiketi olabilir, bir etikete en fazla 100 ekip üyesi atanabilir ve tek bir kullanıcıya en fazla 25 etiket atanabilir.

Resim-1

Etiket ekleyeceğiniz Ekibi seçin, ardından “…” tıklayın ve Etiketleri yönet’i seçin.

Resim-2

Yeni bir “Etiket oluştur” seçeneği ile devam ediyoruz.

Resim-3

Sizler konuma, proje, eğitim gibi başlıklı etiketler oluşturabilirsiniz. Etiketi “test_etiket” olarak adlandıracağım ve daha sonra etiketime kullanıcılar atayacağım. Tüm kullanıcılar oluşturduğunuz Etikete eklendikten sonra Oluştur’u tıklayın.

Resim-4

Etiket başarıyla oluşturulduktan sonra, Etiketi Yönet bölümüne geri yönlendirileceksiniz. Bu sayfayı kapatabilirsiniz. 

Resim-5

Artık yeni etiketimiz hazır ve çalışıyor, devam edip test edelim. Etiketi oluşturduğum kanalımda @Mention ile
etiketi belirttiğimde
etiket yayında ve yalnızca etiket ‘teki kullanıcılar bir bildirim alacak.

Resim-6

Varsayılan olarak, ekip sahipleri etiket ekleyebilir. Ekip sahiplerinin ve ekip üyelerinin etiket eklemesine izin vermek için bu ayarı değiştirebilir veya kuruluşunuz için etiketleri kapatabilirsiniz. Ekipleri Yönetme” sayfasını tıklayın “Ayarlar” ve “Etiketler” bu bölümden kimlerin yeni Etiketler ekleyebileceğini yönetebilirisiniz.

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar        

www.mshowto.org

TAGs:Microsoft Teams,Microsoft Teams’de Etiketler,Team ekip etiketleri,tag,Teams tag,Microsoft tag

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap