İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Microsoft Teams Kullanıcı Analizi ve Raporlama Özelliği

Microsoft Teams Kullanıcı Analizi ve Raporlama Özelliği

teams-260x146
VidyoConnect

 

Merhabalar bu makalemizde Microsoft Teams kullanıcı kullanım analizleri ve farklı türde raporlama oluşturmanızı sağlayacak birçok özellik sunuyor. Bu raporlamalar en son 7 gün ve geriye dönük son 90 günlük farklı türlerde raporlar oluşturmanızı sağlıyor. Örneğin bir detay vermemiz gerekirse kullanıcılar etkinliği raporu hakkında, kullanıcı kaç kanal iletide bulunmuş, kaç ileti göndermiş, kaç gelen mesajı cevaplamış veya kaç toplantıya katılmış gibi birçok derinlemesine raporlama yapabilirisiniz. Bu birçok fayda getireceğini düşündüğüm sadece bazı özelliğidir.

Bu konuları aşağıdaki görsellerde sizlerle paylaşıyor olacağım…

Resim-1

Admin yetkili hesabımız ile Microsoft Office 365 Admin Center ve ardından da Teams’e giriş yapıyoruz.


Resim-2

Pano ekranında gediğimizde Analizler ve Raporlar’ ı seçiyoruz…


Resim-3

Bu adımda farklı seçenekte raporlar alabiliyoruz. Ben örnek olarak kullanıcı etkinliği ve son 7 gün işaretleyerek raporumu çalıştırıyorum. Burada vurgulamak istediğim bazı noktaları özetlemek gerekirse; Kullanıcı Teams kullanım etkinliği, tüm kullanıcıların derinlemesine ve kullanımlarının bulunduğu özet ekranı gibi özellikler barındırır isteğimize göre genişletebiliyoruz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar        

www.mshowto.org

TAGs: Microsoft Teams Kullanıcı Analizi ve Raporlama Özelliği,Teams Raporlama,Teams arama,Teams ,Teams yönetimi,Teams Analiz yönetimi,Teams kullancı raporlama,Teams detaylı rapor,Teams üye ekle,Teams üye kaldırma,Teams ekip oluşturma,Teams kanal oluşturma,Teams nasıl yönetilir,Temas yönetim,Teams meşgul,Teams kullanıcı meşgul

 

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap