1. Ana Sayfa
  2. OMS
  3. Microsoft Intune Microsoft Azure Portal İçerisinden Nasıl Yönetilir?

Microsoft Intune Microsoft Azure Portal İçerisinden Nasıl Yönetilir?

Portal İçerisinden Nasıl Yönetilir? Bu yazımda teknik detaylara girmeden Intune için gelen yenilikten bahsedeceğim. Intune uzun süredir hayatımızda ve her geçen gün kapasitesini ve özelliğini arttırıyor. Bildiğiniz üzere Intune’ u yönetmek içinhttps://manage.microsoft.com sayfasını kullanmamız gerekiyordu. Artık bu durum ortada kalktı ve Microsoft Azure üzerinden yönetilebilir hale geldi. Bu durum elbette zaman kaybını ortadan kaldırdığı gibi tek portaldan tüm kaynakları yönetmemizi de sağlıyor. Lafı uzatmadan yeni görüntüsüne biraz göz atalım. İlk olarak https://portal.azure.com üzerinden oturum açıyoruz. Yeni sekmesini tıkladıktan sonra arama kısmına Intune yazdıktan sonra yıldız işaretini seçerseniz favoriler kısmına geldiğini göreceksiniz.


Resim-1

Intune tıkladıktan sonra menü açılacaktır. Azure yeni portaldan alıştığımız gibi yeni sekmeleri tıkladıkça sağa doğru açıldığını göreceksiniz. Bu durum yapılandırmanızı adım adım takip etmenize olanak sağlayacaktır.


Resim-2

Yukarıda bahsettiğim gibi tıkladıkça sağa doğru menüler açılacaktır. Ayarlar kısmında Uygulama ilkesi > İlke Ekle  kısmına geliyorum. Dönüp baktığımda hangi adımları izlediğimi çok rahat bir şekilde görebiliyorum.


Resim-3

Ayarlar ksımını tıkladıktan sonra istediğim ilkeyi burada yapılandırabiliyorum. Tüm yapılandırma adımlarımı tek bir pencerede görebiliyorum.


Resim-4

Dashboard’ u kendi yapımıza göre dizayn edebiliyoruz. Sizin için önemli olanları burada ön plana çıkarabilirsiniz. Eski portalla kıyaslayacak olursak daha interaktif olduğunu görebiliyoruz ve tablet’ den yönetim kısmının daha kolay yapılabileceğini düşünüyorum.


Resim-5

Umuyorum Faydası Dokunmuştur

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Profesyonel iş hayatıma 2008 yılında başladım. 10 Yıllık dönem içerisinde teknikerlikten başlayarak bir çok farklı pozisyonda çalıştım. Dünyanın en büyük sigorta şirketleri arasında yer alan Allianz Türkiye’de Kıdemli Sistem Uzmanı olarak çalışmaktayım. Profesyonel iş yaşantımın dışında yönetim kadrosunda yer aldığım mshowto.org sitesinde gönüllü yazarlık yapmaktayım. 15+ konferansta konuşmacı olarak yer aldım. 150+ makale ve bu yazı serisi ile birlikte beşinci E-Kitabımı yazmanın mutluluğunu yaşamaktayım. İki defa TRT Kent Radyosunda söyleşi yapma deneyimini yaşadım. MCSE,MCPS,MS ve Tenable Certificate of Proficiency ünvanlarına sahibim. Aynı zamanda 2 yıl Microsoft Enterprise Mobility MVP ünvanına layık görüldüm. MVP | Enterprise Mobility ,2016,2017 MCSE | Server Infrastructure MCSA | Server 2012 MCPS | Microsoft Certified Professional Microsoft Specialist : Server Virtualization with Windows Server Hyper-V and System Center Specialist Tenable Certificate of Proficiency Cyberoam Certified Network & Security Professional Backup Academy Certified Professional

Yorum Yap